Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: 16/100 извънградско, как стана тая работа....?

  1. #31
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    @deadairplane:
    Ами щом си силен в помпите (компресорите) пробвай да получиш налягане от 5-6 bar на газова фаза с помпа за течности, каквато се използва при колонките за зареждане на пропн-бутан.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  2. #32
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by yovi
    П.С. Все пак зареждам от 2-3 добри бензиностанции(без омв, газта им беше отвратителна по-рано, сега не знам ), не че е невъзможно да ти напраскат въздух в някоя оргиналдъ бензиностанция
    Можеш ли да обясниш как точно става номера с въздуха, дето ще ти го напраскат? Доколкото си спомням пропан-бутана се вкарва с помпа в течна фаза. Не с компресор, а с помпа.
    Колега не приемай всичко толкова на сериозно и буквално. Не знам дали ти вкарват въздух или гадна газ, идеята беше, че в редките случаи, когато се е налагало да зареждам на бензиностанция "куче влачи рейс" резултата е бил незадоволителен
    166, 2.4 JTD'00

  3. #33

    Default

    в топ 3 на менте бензиностанцийте на първо място ми е OMV на магистрала Тракия посока Стара Загора - София

    Зареждайте там само при крайна нужда

  4. #34
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    ОМВ са франчайзинг, зареждай на Лук Ойл , Петрол и Шел и това за различното налягане на различните колонки е вярно!
    Засечи я пак!
    На франчайзинг са част от бензиностанциите на Лук Ойл. Там обикновено горивата са малко по-евтини. ОМВ-тата са си собственост на фирмата и се отдават за управление. Това не е франчайзинг. Горивото се доставя централно за всичките бензиностанции, но далаверки от персонала са възможни навсякъде /нали сме в БГ все пак/, въпреки уж драконовския контрол, с който всички вериги си правят реклама.
    Разходът на газ и бензин никога не ми е варирал особено. Даже на газ си беше съвсем еднакво. 11,4-11,6л. от Опет и ОМВ или Лук Ойл. Това на градско. Не виждам защо да не може да се засече точно, когато пълниш винаги бутилката догоре и в повечето случаи на една и съща колонка?! Извънградско от 8.5литра /100км./ч. средна скорост/ до 10л. /малко по-бързо/.

  5. #35
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Тук се наложи да поразчистя малко
    Моля, обърнете внимание на заглавието на темата и ако можете помогнете на колегата с високия разход.
    Чата на ЛС



    За Лук Ойл не е така, или поне не е така за всички бензиностанции. Всички които са в нашият регион са 100% собственост на Лук /това не означава че е така за цяла България/, това обаче не важи за бензиностанциите на ОМВ в Плевен /които са частна собственост и БИ ТРЯБВАЛО да ползват само горивото на ОМВ Обаче като видя посред нощ ЗИЛ /горивозарядчик/ без обозначения на фирма да излива някокло тона гориво в танковете на бензиностанцията, познай какви идеи ми минават
    Което доказва че у нас всеки работи според "зависи"
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #36

    Default

    Какво стана колега успяли да се справиш с разхода?

  7. #37
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Смених термостата, сега температурата закова на 90, но още не съм зареждал да засека. Чакам поне 80-90 км. градско да мина и тогава ше пиша
    166, 2.4 JTD'00

  8. #38
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Колега;аз като я засичах ме човъркаше,карах среднощ докато направя километрите.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  9. #39
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    и ако можете помогнете на колегата с високия разход.
    Quote Originally Posted by Chimev
    Смених термостата, сега температурата закова на 90, но още не съм зареждал да засека. Чакам поне 80-90 км. градско да мина и тогава ше пиша
    Остава само да си направи реглаж на газовата и проблема му е решен. Ако не знае как сам да си направи:
    Quote Originally Posted by deadairplane
    За какво ви е газ анализатор като можете и сами и то по точно от газ анализатора нали и без това си мъкнете един бая скъп при това поне го използвайте то и без това го изключвате пне да свърши и той някоя работа

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Здравейте, значи засечката показа 12.4 само градско. Т.е. проблема е решен, но трябва да отбележа, че освен термостата имаше и друг проблем, който според мен е дори по-важен за разхода. Като сменявах термостата реших да разгледам туй онуй и се оказа, че джаджата дето ми ограничава въздуха (една пластмаса с дупка след филтъра) се беше разместила. А оттам и сместа се е объркала съвсем. Та мисля, че и двете неща са повлияли за приличния разход , като ограничитела май е бил по-големия проблем
    166, 2.4 JTD'00

  11. #41
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev
    и се оказа, че джаджата дето ми ограничава въздуха (една пластмаса с дупка след филтъра) :
    Това да не е дебитомера, колега?!

  12. #42
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Не, някои "майстори" в невъзможността си да регулират АГУ-то, умишлено ограничават входящия въздух в двигателя с разни гъби, пластмаси и др. Опита показва че подобно ограничаване има ефект до към 3000 оборота /обикновено/ от там нагоре колата е необичайно спъната а ДВГ е подложен на интензивно износване. Темата е дълга, не ми се влиза в подробности ->има инфо в нета!
    Понякога обаче /при някои изпарители и модели автомобили/ това е единствения начин да накараш колата да работи нормално на газ.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Мъчиха се доста на газанализатора да ми регулират сместа и без това нещо, но не става. На по-високи обороти е ок, но без подаване на газ гасне. А и някъде във форума четох, че и при други е така (с обикновени газови естествено) дори беше даден точния диаметър на отвора (3.8см мисля). Като го четох замерих моя и той беше толкова. А за спъната, знам ли, може и така да е, мен ми се струва ок. Идея как или кой може да се справи с тая работа?
    166, 2.4 JTD'00

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    не се чуди братле,яко газ с нови обувки и това е ,поне накефилисе?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •