Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: 16/100 извънградско, как стана тая работа....?

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default 16/100 извънградско, как стана тая работа....?

    То разбирам, че е студено, ама от 9-10 на 16 . Гледам не стига температурата до 90, малко под е, а до сега не е мърдала от 90. Дали пък не е заминал термостата и толкова ли голяма разлика дава в разхода за десетина градуса надолу? Някой ако има опит да каже И не карайте пили по празниците, че си е е..ло майката
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2

    Default

    На бензин ли я палиш?Веднага ли превкл. на ГАЗ или чакаш да ти дигне поне на 60-70 гр. температурата.
    Ако веднага превкл. на газ мисля че това е отговора в разхода ти.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Не я чакам много, колкото да отлепи стрелката ама не ми е първа зима все пак. А и става въпрос за 200 км извънградско, така че надали отва е проблема
    166, 2.4 JTD'00

  4. #4

    Default

    А ходи ли да регулират нещо.Не съм много в час, но може и от реглаж да е нещо(дано да е), че зима / лете различно било
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Не е пипана а това е сериозна разлика. Разбирам литър два, ама 6-7...Въпроса ми е по-скоро може ли да е от термостата, защото лятото подскачаше от време на време до към 100гр., сегадържи под 90..
    166, 2.4 JTD'00

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Проблема ти е сериозен, няма да е от настройки най-добре с една сапунисана гъба мини по всички свръзки на газовата. Ако не си се объркал нещо и това е разхода според мен има теч отнякъде. Другия вариант е да прави много богата смес - и в двата случая би трябвало да мирише покрай колата на газ.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    Провери дали ти топли испаритела,като загрее трябва да пари.Ако е студен или топьл може да имаш запушен маркуч,може течноста в казанчето да е малко.Обикновенно маркучуте за испаритела ги хващат кьм маркуча,който отива в казанчето.Ако не е това проверка на газ-анализатор и на мембраните.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Антифриза леко е намалял, утре ше допъла. Ше проверя каква е хавата с изпарителя. А мембраните как се проверяват? Само с разглобяване ли?
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9

    Default

    според мен ако всичко което са ти написали колегите които наистина са много компетентни си го проверил и всичко ти е ок остава варианта дебитомер и температурния датчик ако датчика подава грешна информация на ком. че колата е постоянно студена сместа става богата и е логично да ти скочи разхода.Според мен най-добре отиди на диагностика.Пожелавам ти успех
    Никола Николов

  10. #10
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Само ако е ГИ може да вземе грешна информация от;Лам Сода,по вероятно температурен датчик или изспуска.Лично мнение.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Добре де, аз съм с обикновено агу, та май не играе инфото от каквито и да било датчици (поправете ме ако бъркам, просто по пътя на логиката така си тълкувам нещата). Нещо и парното ми се струва слабо, та ше сменям термостат тия дни
    166, 2.4 JTD'00

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    Колега,
    Според мен разход от 14-15 на 100 е нормален зимно време. А иначе термостата не играе значима роля при разхода. Най-добре направи реглаж на сместта на газанализатор - да се получи нещо от порядъка на 0,4-0,6.И сутрин задължително палиш на бензин и караш 2-3 км. така, че направо изхвърля газта през ауспуха.
    Alfa 146, 1,4 TS, 97, gas

  13. #13
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by evro82
    Колега,
    Според мен разход от 14-15 на 100 е нормален зимно време. А иначе термостата не играе значима роля при разхода. Най-добре направи реглаж на сместта на газанализатор - да се получи нещо от порядъка на 0,4-0,6.И сутрин задължително палиш на бензин и караш 2-3 км. така, че направо изхвърля газта през ауспуха.

    14-15/100 е нормално но градско
    Тва за термостата не го мислиш сериозно нали
    За реглажа на газанализатор съм съгласен /а какво ще рече 0.4-0.6?/
    Последното също е добре да се прави, но аз примерно живея точно на 2.7 км. от работата ми и ако карам на бенз. нали се сещаш че се обесмисля АГУ-то.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Маркучите и изпартеля се пипат спокойно след продължително каране, та проблема ми май се изясни.... . Като сменя термостата ше видим какво ше стане, а до тогава - 20/100 градско, честито
    166, 2.4 JTD'00

  15. #15

    Default

    Бе 20 /100 си е злокобно , ма поне хабиш гориво от 1 левче , че има с такъв разход такива дето бензин горят

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •