Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Alfa 166 VS Audi A6 95-97 Qattro помогнете да избера!!!

  1. #1

    Default Alfa 166 VS Audi A6 95-97 Qattro помогнете да избера!!!

    Здравейте пичове! Скоро ще инвестирам в автомобил и сериозно се двоумя между Алфа166 и Ауди А6 Quatro 95-98 г.Знам че това не е раздела за покупка на автомобили,но просто съм се спрял точно на 166 и за тва го поствам тук (156 , GTV-та и други не ме блазнят щото държа автомобила да е "голям"[Все пак това не значи някой да ми изтъкне размерите на Волво 740 или пък на някой Кадилак Елдорадо]) Ясно ми е че това е форум за алфа и предполагам че разбира се членовете му са пристрастни,но се надявам на някое по-безпристрастно мнение от някой. От доста време чета из форума и ми става ясно,че разходите по поддръжката за 2те коли са “тука-тука”. Чесно казано твърдо се бях спрал на Ауди-то докато не разгледах по –обостойно една 166-тица която направо ме грабна (да не забравяме че и Алфата е със средно 5 годинки по-младичка). Спрял съм се на дизеловите агрегати и от 2 те марки – 2,5 TDI за и Audi 2,4 JTD за Alfa,компромисни варианти са 2,0 16V за Audi и 2,0 TS за Alfa,но определено държа на “печките” (дизелите) като Ауди-то определено би било Quattro. Ще се радвам някой да ме посъветва като изтъкне + и – на автомобилите. Определено на тоя етап везните клонят към Алфата.Надявам се никой собственик на алфа да не ми се обижда че я сравнявам с немеца. Благодаря предварително!

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ауди е солидна марка със солидна поддръжка. Дизела му ако не се лъжа няма нищо общо с комън рейл, ако говорим за старата А6! 166 също не е с поддръжка на лада, но според мен разходите по нея са наполовина! Все пак когато годинките говорят марките мълчат. Както обичам да казвам една кола на която фара е отделно от мигача не ми я хвали . . . Най-вярното решение ти си го знаеш преди да попиташ, ама сега се убеждаваш сам себе си Каквото си решил вземай, а "професорите" като си съберат парички да си вземат те каквото искат. Това е моя съвет. Успех!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Бе не знам колко струва подръжката на Аудито,но и подръжката на Алфата не е евтитно.Общо взето 200 лв на част лагер 200 лв,носач 200 лв гуми 200 лв и т.н.Всичко е въпрос на вкус и грабване което ти грабне окото и душата това е за теб
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ами не е малко 1600лв ремъци и ролки. Освен това на Алфата мисля че двг е редови а ония е с V-образен.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Както казват колегите, избора си е изцяло твой. И двата дизела са 5-цилиндрови. Но Аудито е 115 к.с. , а Алфата е 136 или 140 к.с. На Ауди мотора си е обикновен турбо дизел с ГНП. Алфата е комън рейл. Доста по-пъргава и вървежна от Аудито.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  6. #6
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1
    Както казват колегите, избора си е изцяло твой. И двата дизела са 5-цилиндрови. Но Аудито е 115 к.с. , а Алфата е 136 или 140 к.с. На Ауди мотора си е обикновен турбо дизел с ГНП. Алфата е комън рейл. Доста по-пъргава и вървежна от Аудито.
    Ехооо, кви 5 цилиндъра, кви 5 лева.

    Аудито е V6, факт. Има един 5 цилиндров със 115 и 140 коня, ама той много отдавна не се слага. Доскоро този 5-цилиндров двигател във версия 174 к.с. се слагаше на Туарег.

    Същия петак известно време се монтираше и на големите Волва - 850, S60, S80. След това Волво вече си монтират техния D5.

    Новите А6 (от 1997 г. насам) са с V6 със 150 до 180 к.с. При куатрото май само 180 се слага. Според мен и двата двигателя не са особено сполучливи.

    Абе и двата двигателя са ужасно шумни и не особено надеждни редосеялки.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Пинко, ти четеш ли темата или за спорта само си пишеш? Човека пита за Ауди 95-97 година. Кое Ауди тези години е V6 мотор, че ми емного чудно,а?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    От 1994 до 1997 ауди А6 има два дизелови агрегата с кубатура 2.5 .
    Единият мотор е ААТ - 115 к.с., а втория е AEL - 140 к.с. и са пет цилиндрови, но нито един от тях не е монтиран в куатро варианта на А6 между тези години!
    Според мен тези два мотора са несравними дори и с най-стария комън рейл на 166(136 к.с.), който ги превъзхожда многократно, но всичко е въпрос на усещане, аз лично направих своя избор в момента в който слязох от първата 166-ца която покарах
    …I have an affair with an Alfa…

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    Бе кажете си му Ауди 100 да се разберем.Кво А6 е тва чисто 100.Големия мотор 140-те коня е със 6 степенна кутия и е много приятен за каране.Карал съм такова много е яко.166 не съм карал никой не си дава колата на идиот като мене На мен 166 по ми харесва като дизайн и е по голяма според мен.Доста по нова вътре е супер няма равна просто.Това е от мен колега а аз въобще не съм фен на Италия или Германия.Аз съм фен на марки не на страни.Аз и без това като пенсионирам 155-та ще скачам на 166-ца.Ако съм на тебе зимам 166 2.4JTD 150 коня.Дано съм бил полезен.
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    78

    Default

    Аз притежавам и двте марки,А6цата ми е 5 цилиндрова 1995г тди.Уникална кола с горе долу скъпа подръжка,една полуоска е 800лв с карето но е невероятно здрава кола но с малко екстри.Моето е с ел пакет,но без клима,платих го на 8800лв.Алфата си е класика,като се кача в алфата се чувствам необикновено.Без значение какъв модел алфа притежаваш тя те кара да си част от голямото семейство на хората уважаващи себеси.
    AlfaRomeo-166-2.4JTD EH0590

  11. #11
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    По принцип зависи с какви пари разполагаш и другото което е качи се и в двете и покарай то ще се разбере какво искаш. Та хубава 166-ца която няма да псуваш и проклинаш под 15000 за 00г да речем забрави. Иначе и двете коли имат предимства и недостатъци, та Аудита има с куатро система което е много голям плюс докато Алфа нямат въобще предлагана за 166 така единствено на 2.4 може да сложиш в последствие много лесно Q2. Според мене на Алфата мотора е по хубав 2.4 де първо е комън рейл после се е доказал с годините и дори в германия го признават за един от най добрите. Като ходова част не знам Аудито как е, но алфата вози меко а същевременно е много стабилна, здраво е, но и доста скъпо направиш ли го един път няма да го пипнеш поне 70 000 80 000. Части за Алфата има не са евтини, но и на Аудито са същите горе долу. Аудито по държи цена ама човек купуващ си Алфа никога не гледа за колко купува и продава или пък хвърля за потдръжка На аудито фаровете са отвратителни едвам мъждат даже и с ксенон. Имай предвид че на JTD-то не можеш сипва всякаква нафта, ама харчи по малко на мене сега зимата ми дава 9-11 а съм карал волво с мотора на Ауди и правеше 13-14 без грижи, ся при аудито може е по добре ама ме съмнява. Успех в избора и се похвали като вземеш машина

  12. #12

    Default

    Благодаря за искрените и изчерпателни отговори. Чесно казано за сега поне в мозъчето ми везните клонят към Алфата поне щото ме изпълва с дизайна си а и както чувам двигателя на който съм се спрял не е лош. Мисля че трябва да уточня че бюджета ми е 14 000 максимум (което включва автомобила,разходите по прехвърлянето и смяната на консумативи). Гледам всеобщо мнение е че 166 под 15 бона е доста спорна инвестиция,което чесно казано ме плаши ,изхождайки от това че се намират и за 8-9 бона и изхождайки на моя бюджет. За сега съм се спрял на 1 алфа '02 годна за 12 500 или на няколко за 8-10 000.
    Между другото имам приятелче което от доста време върти сервиз за италиански брички и мога да разчитам на него при избора за закупуване,както и в последствие като консултант по поддръжката и ремонтите(според него,макари трудно, може да се намери що годе добра алфа даже и за 8000,но също като хората тук е на мнение че читава машинка под 15 000 доста трудно се намира) . Друга подробност е че бих могъл да се снабдявам с нафтица на преференциални цени(за тва о толкова държа на дизела),така че разхода не ме притеснява,но пък това коета каза колегата по-горе ,че JTD-то не понася всяква нафта ме кара да се замислям....но все пак 166-цата мие присърце за сега....

  13. #13
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    166 и не се чуди.Пък за капризноста към нафтата, Ако ще и слагаш ефтина по-добре си купи голф 2 1.6 чист.Това е според мен.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    ...Ако ще и слагаш ефтина по-добре си купи голф 2 1.6 чист.Това е според мен.
    Ако исках да купувам голф 2 нямаше да си правя труда да поствам по форумите. Нафтата дет се снабдявам е от бензиностанция,или в най-лошия случай от ТИР-ове,които също зареждат от бензиностанции. Не си мислете че точа мазут от ЖП цистерни или от ГСМ-а на някоя танкова бригада. Предполагам не всички от вас ползват единствено и само Шел В пауър......

  15. #15
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами колега ако решиш да е Алфата вземи някоя за около 10 000 що годе читава и после с останалите пари ще пооправиш каквото и има тя няма да е съвсем леж, и ще стане супер. Само за нафтата не си го помисляй сипвай на Еко елда или в краен случай ОМВ и Шел, всичко друго си е направо риск, един приятел наскоро прави на ситроен ксара дюзи и др джаджи за 800лв защото перкаше с лукойл и бил много доволен.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •