Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Смяна подгревни свещи

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default Смяна подгревни свещи

    Колеги от около 6 месеца ми свети лампата за изгоряла подгревна свещ, но така и не си направих труда да ги сменя докато колата палеше все по-трудно и днес сутринта изобщо не запали .Предполагам 4е пове4ето от свещите са за смяна.Би ли ми обяснил някой къде то4но се намират тъй като от горе виждам само дюзите.Прочетох 4е доста колеги си ги сменят сами но никой не каза къде точно са.Между другото къде се намира и релето което ги управлява защото не изклю4вам възможността и то да е заминало?
    156 2,4jtd 99г

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Неприятно. Много се чупели при смяна, не ти го пожелавам, разбира се. И аз имам една отишла, чака ме и това...
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    На колко градуса я пали последно? В какъв смисъл 'не запали'? Падна ти акумулаторът или въртиш и въобще не пали?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Кофти ситуаия със свещите.Те стоят малко под дюзите,леко наклоннени със черни шапчици/ВНИМАТЕЛНО СТЯХ че се чупят при вадене/ след като ги издърпаш вземи 12волта пробна лампа и я постави на кабелчето а щипката на маса и подаваш контакт.Ако ти светне значи релето пуска ток.Пък за свещите ще е най-добре с по дебел кабел ОПИРАШ ГО НА ВЪРХА НА СВЕЩА А ДРУГИЯТ КРАЙ ГО ДОПИРАШ ДО ПЛЮСОВАТА КЛЕМА ако преизскрява значи работи.И без много напъване ги развивай че се късат и става О МАЙКО .Успех.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Палих я днес на около 0С.Акумулаторът върти много здраво,ток има колкото иска6,гориво има (развих едната тръби4ка до дюзата т.е. помпата работи)но не пали.Имам съмнения 4е досега съм карал с една-две работе6ти све6ти и наи-накрая и те са заминали ИЛИ релето не работи.Карах я на автомивка преди 2 дена и от тогава не съм я карал но след мивката си работе6е нормално(двигател не съм мил).Та идеята ми е първо да си сменя све6тите но не знам къде са то4но!
    156 2,4jtd 99г

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Относно развиването колеги наскоро си купих един страхотен спрей от Практикер (5-6 лева)По-добър е от вси4ки които съм ползвал до сега.Някакъв немски бе6е утре 6те ви кажа марката, за 5мин прави 4удеса!
    156 2,4jtd 99г

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Палих я днес на около 0С.Акумулаторът върти много здраво,ток има колкото иска6,гориво има (развих едната тръби4ка до дюзата т.е. помпата работи)но не пали.Имам съмнения 4е досега съм карал с една-две работе6ти све6ти и наи-накрая и те са заминали ИЛИ релето не работи.Карах я на автомивка преди 2 дена и от тогава не съм я карал но след мивката си работе6е нормално(двигател не съм мил).Та идеята ми е първо да си сменя све6тите но не знам къде са то4но!
    На 0 градуса трябва да запали двигателят и без подгряващи свещи, макар и трудно. Аз съм палил с 3 изгорели (от 4 възможни) на тая температура без никакви грижи.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Благодаря на вси4ки които писаха.Днес смених свещите - от 5 свещи 4 не работеха просто няма как да запали!Смених ги при майстор за 20лв за6тото като видях къде ги е наврял италианеца ми призля!Направи ми впе4атление 4е с новите свещи пак ми мига лампата на таблото но от сервиза ме увриха 4е след няколко паленета ще изгасне!
    156 2,4jtd 99г

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Провериха ли дали и новите свещи работят?
    Каква марка свещи купи?
    Казвам ти го това, защото не веднъж съм виждал и чисто нова свещ да не работи. Не би трябвало да мига след смяна, майсторите си ги говорят тези колкото да не им създаваш проблеми.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Да не е отишло релето?
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Свещите ги проверих преди да ги сложа,но за релето не са проверявали.Ако сутринта не запали ще се разбере.Марката на свещите не помня каква е - кутийките останаха в колата, но не са от най-скъпите
    156 2,4jtd 99г

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Свещите ги проверих преди да ги сложа,но за релето не са проверявали.Ако сутринта не запали ще се разбере.Марката на свещите не помня каква е - кутийките останаха в колата, но не са от най-скъпите
    Не е нормално да ти свети лампата след смяната Нещо не са дооправили
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    На колегата след като ги проверявахме профилактично му светна лампата за подгрева.Оказа се че едното от кабелчетата не беше штракнало добре.Ако можеш с нещо по-широко от шапчиците ги провери.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  14. #14
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    и моята лампа свети от край време...незнам колко свещи не бачкат, но при всякакви отрицателни температури, пали без проблем...купил съм 5 нови от бош,но не смея преди лятото да ги сменям...та -много внимавай с развиването !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Тази сутрин като я запалих няма6е никакви проблеми и лампата ве4е не мига.Смятам 4е вси4ко е ОК.
    156 2,4jtd 99г

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •