Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 143

Thread: Ремонти и модификации по моята Алфа Ромео 90

  1. #91

    Default

    а аз имам спортен съединител които чака новия си собственик на цена по ниска от тая на оригинален за V6

  2. #92
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Това е наистина добра идея! Турбоделтата има с какво да зарадва всеки един отчаян собственик на двудисков съединител....
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #93

    Default

    Бате Венцииииииииииииииии ....давай да напраиме 1 качествен клип че ората чакат да видат легендата в действие

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #94
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    От вчера влязох в сериозни ремонти . Ще си сменям двигателя с този от 90-та, която купих на скоро. Моите добри приятели, пир които правих капака ме спасиха от студа и ми предоставиха гараж, в който да се развихря. Снощи за 2-3 часа откачих бензинопровиди, инсталации, гърнета и т.н. Надявам се днес да ми стигне времето, да извадя моя мотор и да почна втория.
    Пешката и него ще го замеся в моята каша . Прикачвам няколко снимки преди да започна да разглобявам, за жалост ми падна батерията и не можах да снимам после. Мисля, че все пак ще придобиете някаква представа за каква атмосфера на работа говорим
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 29112008(001).jpg   30112008(006).jpg   30112008(030).jpg   30112008(011).jpg   30112008.jpg  

    Alfa Romeo 75 24V

  5. #95
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Такаа днес беше един добър ден за съсипване на 90-ки.
    Извадих мотора на моята и вкарах моята на канала . Кардана излезе като на шега да се разходи навън в гаража, но мамка му по дяволите долната гайка на левия тампон на мотора ми скъса нервичките. Наложи се да сваля изпускателния колектор, алтернатора и хидравличната помпа и чак тогава прилагайки целият ми опит на йога и човек каучук някак си успях с връхчето на ключа... мани мани не искам да се сещам за тоя час и половина...
    Като равносметка мога да кажа, че като за първо сваляне на шестак най-голяма трудност ми представляваше снадката на маркуча за парното зад дясната глава - след 30-та минута борба срязах маркуча така вече тройника ще е на по-удобно място. Ииии тая пуста гайка.
    Ваденето беше лесно със моята добра приятелка Жана. Тя пое всичко на своя гръб .
    Специални благодарности на Пешката и на Betaman!!!
    За съжаление беше доста тъмно и не можах да направя хубави снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 01122008(002).jpg   01122008(009).jpg   01122008(015).jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #96

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    ....
    Бате тоя капак се отваря мноо яко..немоеж да си треснеш галавата

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  7. #97
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Специални благодарности на Пешката и на Betaman!!!
    Няма за какво приятелю,ще помаган с каквото мога.
    Можеш да разеташ по всяко време и за всичко на мен.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #98
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Няма за какво приятелю,ще помаган с каквото мога.
    Можеш да разеташ по всяко време и за всичко на мен.
    мерака умира последен,а за Венци нема диагноза
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #99
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    опааа
    внимавай с кардана, че всеки болт и гайка седят на определено място
    успех с упражнението
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  10. #100
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Днес при опит да развия гайката на шайбата на коляновия вал. Държах контра отзад на маховика на шпилките и... счупих маховика
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #101
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    aaa... сетих се и друго какво правихме. сваляш картера и слагаш една тръба обвита в нещо чисто и меко за да спира коляновия вал да се върти и така сваляш гайката. в блока има доста места дето можеш спокойно да подпреш
    и много freez off или PB blaster или там каквото намериш от тия дето са за проникване в затегнати винтове, а може и с горелка малко да пробваш (но това съвсем в краен случай)
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  12. #102
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    В крайна сметка. Развих и шайбата и маховика. Махнах стартера и ползвах една огромна отверка, която по скоро е щанга. Заклиних я в зъбите на така или иначе съсипания маховик. Това ме наведе на една идея. Мисля да я осъществя. А именно да си намеря, по-скоро да изровя от гаража един стар бендикс, ще го заваря за подходяща планка с дупки, така че да го стягам на мястото на стартера, но да се зацепва в зъбния венец на маховика.
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #103
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    60
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    В крайна сметка. Развих и шайбата и маховика. Махнах стартера и ползвах една огромна отверка, която по скоро е щанга. Заклиних я в зъбите на така или иначе съсипания маховик. Това ме наведе на една идея. Мисля да я осъществя. А именно да си намеря, по-скоро да изровя от гаража един стар бендикс, ще го заваря за подходяща планка с дупки, така че да го стягам на мястото на стартера, но да се зацепва в зъбния венец на маховика.
    еии много ми е приятно че ще дам акъл на Венци,що не стана въпрос като се видяхме - за да развиеш това нещо ти трябва едно елементарно нещо наречено ударна отверка,използуваш механизма - с нея става без всякъкви контри и нищо не се чупи....
    продадох я шестицата
    Last edited by hammar; 16-12-2008 at 21:52.
    Alfa GTV 1.8 TS
    Alfa 33 1,4 feeling 94г.
    Alfa 6 2,5 TD - в спомените само

  14. #104
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Честно казано с ударна отверка не съм се сетил да пробвам, но при положение, че с гайковърта не стана за мен остана само дългата тръба като решение . Маховика се счупи като държах контра на шпилките за карето.

    Днес беше много добър ден . Бутнах цялото предно окачване. Странното е, че стана прекалено лесно. Направо не ми се повярва. Долните носачи излязоха без нито помен от жестокото и свирепо млатене, което съм свикнал да прилагам до сега.
    За капак си намерих маховик .
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #105
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Евала брат,давай само така,па некой ден требе да намажа обещаното кръгче
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •