Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 143

Thread: Ремонти и модификации по моята Алфа Ромео 90

  1. #76
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Венци, Венци, Венци, Венци, Венци....


    Ей, луда главо ко напрай бе? Само дано не се предаде кутията преди гумите. Иначе бабата става НЕНОРМАЛНА! Нямам търпение да видя крайния резултат, и да ме повозиш. Как боботи това... не е истина. И с тоя въртящ момент кат трактор... ИСКААААААААААААААААААААААМММММММММММММММ

    Ай завършвай я да ти ида на гости.

    Смей па да ми откажеш ...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #77
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    лелята я видяхме на феста, скътана между най-фиятите, няма прошка за това
    та поне вече е изправена на крака, ама ни гък, ни врът видяхме
    порицание!
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  3. #78
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    90-та ... хъм разглобих я в четвъртък следобяд. Започнах да я сглобявам петъка късния следобед и я приключих събота в 0530 сутринта . Тези дни ще се опитам да изчакам малко да поулегне съединителя и тогава да почна да го мъча с новата скоростна кутия. Ако 90-то беше стъпила на пистата нямаше да се сдържа (всички които ме познават знаят какво щях да направя).
    Толкова за критиката към мен.
    Като отзив от последния ремонт/модификация. Смея да твърдя, че си заслужаваше.
    В момента превключвам от първа на втора, от втора на трета и т.н. на колкото оборота си искам . Все едно не карам моята си кола, това е една напълно нова кола, която се държи по странен и нов за мен начин, нооо аз бързо свиквам.
    Скоро, съвсем скоро ще се реванширам с подобаващ материал, в който ще ви покажа какво не се случи на феста.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #79

    Default

    аз на връщане от феста се возих в нея тая кола не спира да ме радва

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  5. #80
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by ma7e4k0 View Post
    аз на връщане от феста се возих в нея тая кола не спира да ме радва
    Не се и съмнявам Бисерчо....
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  6. #81
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    90-та ... хъм разглобих я в четвъртък следобяд. Започнах да я сглобявам петъка късния следобед и я приключих събота в 0530 сутринта . Тези дни ще се опитам да изчакам малко да поулегне съединителя и тогава да почна да го мъча с новата скоростна кутия. Ако 90-то беше стъпила на пистата нямаше да се сдържа (всички които ме познават знаят какво щях да направя).
    Толкова за критиката към мен.
    Като отзив от последния ремонт/модификация. Смея да твърдя, че си заслужаваше.
    В момента превключвам от първа на втора, от втора на трета и т.н. на колкото оборота си искам . Все едно не карам моята си кола, това е една напълно нова кола, която се държи по странен и нов за мен начин, нооо аз бързо свиквам.
    Скоро, съвсем скоро ще се реванширам с подобаващ материал, в който ще ви покажа какво не се случи на феста.
    Брат а с коя кутия е сега,оназ с късия диференциял ли
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #82
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    В момента 90-та е с нов еднодисков съединител Spec Stage 3, вместо оригиналния двудисков. За целта се наложи да си намеря кожух с маховик от 75 1.8. Подмених лагерите на оста в кожуха, купих нова помпа, тъй като има разлика в помпите на двудисковия обратен и нормалния съединител. Наложи се да подменя и тръбата, по която стига спирачната течност до маркуча но помпата. Самият маркуч е същият и ползвах стария маркуч, който е купуван зимата когато счупих диференциала .

    Горната модификация препоръчвам горещо на всеки, който има проблеми с двудисковият си обратен съединител. Всички останали опити за ремонт на двудисков съединител без нови части, според мен не си заслужават труда.

    Скоростната кутия в момента от 75 2.0 TS. С диференциал 10/41. Предишният беше 11/39, т.е. сега съм с по къс диференциал. Явно ОБАЧЕ има разлика и в предавателните числа на предавките, защото не усещам голяма разлика при ускорение.
    За съжаление с тази кутия не ми е верен километража. Има проблем и със светлината за задна скорост, но това няма да е така за дълго.

    Като първи впечатления за последните няколко, през които вече карам Алфа 90 със самоблокиращ диференциал или както му казват масово "шпер". Мога да кажа, че със завидна лекота колата започва да се върти от място.
    При навъртян пълен ляв волан на сух асфалт и на смешно малко обороти колата започва да се върти около левия си фар. Вчера "почти без да искам" направих обратен завой на паркинга на един сервиз на Симеоновско шосе без грохот, без гръм или трясък...
    Скоро ще приложа и видео материал .
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #83
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    разлика може и да не усещаш, защото не ти е верен километража
    измери и ще видиш, че разликата не е малка. особено до 100.
    от там и сколността към обратни завои при ниски обороти
    а за само-блокиращия диференциал имай предвид, че бързо свършва, та внимателно
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  9. #84
    Запален алфист Ts_Iliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич
    Age
    48
    Posts
    109

    Default

    Венци, не се ли наложи промени и по кардана....
    Alfa romeo Alfetta 2.0 QO
    Alfa Romeo 90 V6 2.5 QO

  10. #85
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    карданът даже не съм го свалял фланеца за голямото каре си го ползвах от друга V6 кутия
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #86

    Default

    но камбаната с маховика и съединителя са си за 4 цилиндрова

  12. #87
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by 75 turbodelta View Post
    но камбаната с маховика и съединителя са си за 4 цилиндрова
    скоростната кутия също е 4 цилиндрова
    забавно се получи и с дисковете отзад защото все пак съумях да си ползвам моите дискове, които са с 10 мм винтове, както и демферните фланци с полуоските от V6
    ааа и да обявя фициално... приключих със разработването на съединителя
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #88
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    айде е чакаме видео материал , хем и да живне малко раздела
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  14. #89
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    А един вапрос Венци случайно да си унагледил процедурата със снимки,или е нямало време ?! Моя милост има плачеща нужда от подобна пруцедура поради простата причина ,че мечтата ми да е всичко оригинално беше изпепелена в момента, който Славчо ми каза цената на оригиналния комплект съединител в "сакс" кадето сте питали заедно ли там неразбрах точно! Единственото което намерих беше само феродо във еврото ,но аз определено не съм само за него!
    И друго ако се вземе цялото прасе (скорости деференциал с дисковете) от 2.0 т.с. можели да се "маунтне" безпроблемно без смяна на полуоски кардан и т.н. защото гледам, че си написал ,че всичко си е останало от твоята!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  15. #90
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Малко е усложнено, но дано успея да ги опиша нещата правилно. Ако искаш да вземеш цялата кутия със съединителя от 75 2.0. Ще трабва като начало или да вземеш от 75 и задната час от кардана, което може да доведе до вибрации, защото може евентуално да има нужда от баланс. По добрият вариянт. Да си ползваш твоят кардан (със скъпото задно каре) и да се вземе от V6 кутията фланеца за голямото каре. Шлиците са същите без проблем ще застане на оста на съединителя на 2.0-кутията. Аз направих така .
    Следващият проблем идва от фланците, полуоските, демферните фланци и спирачните дискове.
    При фланците, за които зе закрепват полуоските и спирачните дискове на 75 2.0 закрепването става с винтове М8 и няма допълнителни демферни фланци.
    При V6 кутията за фланеца първо се закрепва диска заедно с демферния и това става с винтова М10. От там полуоската се закрепва към демферния фланец отново с винтове М10.
    Като цяло разликите са в полуоските, спирачните дискове, наличието на демферни фланци и най вече размерът на винтовете.
    Как постъпих аз?
    Можех да си намеря други дискове като за 2.0, полуоски и фланеца към колелото защото и в него се навиват винтове и да си сложа отзад всичко от 2.0.
    Обаче моите дискове отзад са на 30 000 км и се почти перфектни.
    Един много важен детайл от конверсията!!! Мислех да си го запазя само за мен, защото питайте ме как го разбрах, ама карай...
    Аз ползвам кутия от 75 2.0 TS, която е със самоблокираща касета на диференциала. Диаметарът на отворите на планетите вътре е същия и със същите шлици като на V6 кутията, НО Е РАЗЛИЧЕН от обикновенните кутии!!!
    В моя случай, аз извадих фланците с валовете с шлици от V6 кутията и ги сложих на TS-кутията. Ако кутията е обикновенна - няма да стане.
    Като сложих V6 фланците на TS кутията си закачих всичко останало от V6 - дискове ... полуоски...
    и НЯМА разлика в ширината на кутиите като има демферни фланци. Разликата се компенсира в дължината на полуоските!!!!
    Ако се ползва обикновенна 4 цилиндрова кутия без да е със самоблокилащ диференциал - то тя може и да е от Джулиета 1300, НО трябва да се внедри с нейните си дискове, полуоски и крайните фланци към главините на колелата и ЩЕ СТАНЕ хи хи
    Още нещо.
    Обратните съединители ползват различна долна помпа на съединителя и различна вилка. Маркучът е СЪЩИЯТ!!!
    Има лазлика в тръбата до маркуча. При обротния съединител тя и по-къса. Може да се подмени! Има снадка близо до гредата. Аз ползвах тръбичка от 75 2.0 ТД и пасна все едно е била за мен.
    Малко дълго излезе дано сте ме разбрали. Готов съм да помогна на всеки със съвети и с някое рамо на кутията .
    Mladej_it прати един телефон на лични, да се разберем за някакво виждане. Ще ти покажа нагледно купчината с кутии в нас и ще обсъдим как да ти се помогне. Освен това тайно ми се иска да направим един ластик...
    Last edited by Venci; 28-10-2008 at 20:20.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •