Results 1 to 14 of 14

Thread: 145 QV Малко въпроси

  1. #1

    Default 145 QV Малко въпроси

    Здравейте маниаци!От известно време наблюдавам 145 QV обаче не мога да разбера кво е тва QV?Намирам че значи Quadrifoglio което според мен прилича на 4х4 така ли е?
    Дайте малко инфо за 2.0TS мотора как се държи има ли дефекти?
    Реалния разход горе/долу колко е при градски условия?Колегата ми кара 1.4TS и градско му гори ~12/100.Предварително благодаря на отделилите време!
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  2. #2
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/search.php

    Quadrifoglio (от италиански) - четирилистна детелина. Нищо общо с 4х4. 145 няма 4х4 вариант.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  3. #3

    Default

    Всеки форум по принцип си има търсачка!Благодаря ти за отделеното време но ако можеш да ми дадеш да чета конкретна тема ще е най добре.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  4. #4
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Re: 145 QV Малко въпроси

    Quote Originally Posted by Наско
    Здравейте маниаци!От известно време наблюдавам 145 QV обаче не мога да разбера кво е тва QV?Намирам че значи Quadrifoglio което според мен прилича на 4х4 така ли е?
    Дайте малко инфо за 2.0TS мотора как се държи има ли дефекти?
    Реалния разход горе/долу колко е при градски условия?Колегата ми кара 1.4TS и градско му гори ~12/100.Предварително благодаря на отделилите време!
    с QV просто е означен топ модела на 145цата.
    иначе зад това стои най-големия и мощен мотор монтиран серийно (виждал съм 145 и с в6 3.2 по принцип), с най-високо ниво на оборудване (глезотиите като умиватели на фаровете например все пак са опция), най-хубави спирачки, най-хубав салон и т.н.
    Като цяло е удоволствие да се шофира въпросния автомобил. Пъргав, мощен, бърз.
    2.0 TS мотора от своя страна е и най-скъпия за обслужване за 145. TS моторите по принцип не са ефтини - само едни свещи са към 270 леа комплекта (вярно е, че карат уж по 60к км).
    Разхода при изправен двигател ще е колкото на 1.4. 12/100 (до 14/100 зимата) на градско без много юркане.. Извънгадско 7+.

    Дефектите:
    ще почна така - никой не си взема QV, за да го кара като швейцарска баба ...
    обикновено нововнесените са пълни кенефи - прегрявани, с масла карани по 30-40-50к км, с прецакани дебитомери, изпърдели ламбди сонди, скапани и неподходяща свещи, виещи хидравлични помпи, течащи рейки, задръстени катализатори, проблеми по електрониката, проблемни помпи. Изобщо пълен кеф.
    Като добавим джамбазката страст към миенето на мотора, което резултира в свещи и букси пълни с вода + алтернативни горивни системи ебаващи мамата на бензиновата такава ... Смятам, че придобиваш картинката.
    Ако решиш да вземеш ... те съветвам търпеливо да изчакаш и да купиш поддържана кола от някой клубен член или смело да се гмурнеш ида си купиш някоя за 3000 и да я възстановиш за още толкова.
    Но без диагностика и оглед от подходящ човек - НЕ.

    Ако имаш още ? - ей ме на ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #5

    Default

    много прав е тоя Владу..... много прав

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #6
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    SF
    Posts
    49

    Default

    Прав е колегата за дебнещите опасности и за цените по потдръжката. Аз си купих 146ti която е със същия двигател като 145QV и имах щастието да сменя 3бр. ремъци, всички ролки, водна помпа и вариатор за 550лв. Маслото ми е черна селениа racing 22лв/1л. с (отстъпката)...... и т.н. и т.н.

    НО!!! - след като дадох близо 2000лв. за да я сервизирам и да и отстраня проблемите с които ми я подари предишния собственик (за 5000лв.) Сега си имам кола, по която знам, че всичко е наред и която ми дава радост всеки път като я карам!!!

    Така, че следвай съветите дадени по-горе, пазарувай и няма да съжаляваш!

    п.с. САМО НЕ БЪРЗАЙ!!!
    Suzuki GSX-R 750 07'

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaRomeo
    Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaRomeo
    Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност
    тоо владо ниггаш не е плюл. тоо владу само е споделял опит и мнения на опитни ора.

    @Пинки - бат знам, че има правило за избягване на повтарящи теми ... но търсачката няма да популяризира марката Алфа Ромео, няма да докара нови фенове и членове, нито ще даде на човека (и на 100+ като него) точно ОТГОВОРА, който търсят.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  10. #10
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by vladu
    @Пинки - бат знам, че има правило за избягване на повтарящи теми ... но търсачката няма да популяризира марката Алфа Ромео, няма да докара нови фенове и членове, нито ще даде на човека (и на 100+ като него) точно ОТГОВОРА, който търсят.
    Напълно съм съгласен с това Отличник
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  11. #11
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by AlfaRomeo
    Тоя Владо,почна само правилни неща да говори.До оня ден уплюва...Сега самата реалност
    Какво е градския транспорт

    Браво Владо,лош късмет си уцелил със марката това е просто..несе изразих правилно,че я плюеш.
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  12. #12

    Default

    Благодаря на всички които се отзоваха!
    Значи ако ще е 2.0 TS QV по добре да е от България и да е обслужена!?
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  13. #13
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Наско
    Благодаря на всички които се отзоваха!
    Значи ако ще е 2.0 TS QV по добре да е от България и да е обслужена!?
    Да... Точно така. Едно е да е гледана и пазена, друго е "квато дойде, пък ша видим"
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  14. #14
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Наско
    Благодаря на всички които се отзоваха!
    Значи ако ще е 2.0 TS QV по добре да е от България и да е обслужена!?
    виж ... и това не е гаранция, че ще е хубава колата.
    мисля. че написах да е от клубен член. Обслужването е най-малкия проблем. Веднъж купена, обслужена и сервизирана трудно се продава кола (самият аз като реших да си купя 147 сърце не ми даде да си продам 145цата, защото беше "възстановена" и почти перфектна)

    отделно варианта купуване за 2-3к и после ревизия за 4-3 хич не е лош ако наистина си решил, че това е ТВОЯТА кола.
    въпроса е да я види човек който разбира, защото си има неща дет не се правят, а нови са цифра пари (АБС централа например).

    почнах да пиша глупости.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •