Results 1 to 5 of 5

Thread: Грешки в компютъра

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default Грешки в компютъра

    Здравейте,
    От събота съм собственик на Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark.
    Още не съм и сменил масла, ремъци и т.н., но в понеделник това ще ми е първата работа и затова не съм я тествал много-много, та не мога да дам мнение все още.
    На пръв поглед е перфектната кола.
    Имам два въпроса, които не ми дават да спя.
    1. След като ми сложиха алармата , почна да не работи индикацията за колан и лампата на еър бега почна да свети постоянно.
    Казаха ми че било от грешки в компютъра, защото сваляли акомулатора.
    Мога ли сам да си изчистя грешките или в понеделник на сервиза? Свалих плюса на акомулатора за около 5-10 мин., но не помогна.
    2. Книжката ми е на италиански. Има ли начин да намеря такава на английски или на български, че много ми се чете

    Отпочнах с въпросите, но като вляза в час, ще пиша и отговори. :P
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Зна4и по принцип за 4истене на грешки се сваля минуса а не плюса на акумулатора а колкото до книжката незнам дали ще намериш на английски но има линкове с някои неща но незнам дали има вси4ко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Това което са ти казали алармаджиите е абсолютна простотия!
    Истината е че са осрали нещо и най-добре им закарай още утре колата да си оправят бакиите.
    Като се свали акумулатора не само че е абсурд да се отчетат каквито и да било грешки, ами дори така се изтриват старите такива/ ако е имало/
    А щом не работи индикацията за колана, напълно нормално е да ти "светне" еърбег-а, защото при srs airbag тази индикация е задължителна за сработването му.
    Според мен най-вероятно са прекъснали по някакъв начин веригата на датчика от колана при монтирането на алармата /букса, реле или нещо подобно/и оттам идва всичко.
    Моя съвет е да отидеш при въпросните алармаджии да си го оправят, защото съвсем не е безобиден проблема...т.е. нямаш еърбег

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Честито колега, страшна машина си избрал, дълго време да си я караш

    Относно грешките Pumukle e прав, това им е изчистването. Тия алармаджий сигурно за пръв път пипат такава кола че и глупости говорят, аз не бих стъпил повече там- дал си пари, дал, имаш аларма , но ако вземат да ровят да се чудят какво са скъсали само ще направят още бели. Иди във Ванто,смени си консумативите, и на теста ще се види какво е скъсано. Аз бих дал още някой лев отколкото да мисля с какво още ще ме изненадат невежите.

    п.п. И аз си слагах музиката при който не трябва и после сам си закачвах кората на шофьорската врата. Направо трябва да има списък със сервизи където да не се ходи

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    подкрепям Евгени бягай далече от там

    а иначе искам да поправя pumukle
    еърбезите са една от най-подсигурените системи в колата
    и дори да ти свети лампата да имаш прекъснат кабел на един от компонентите или нещо друго подобно, еърбега ако може се отваря
    свидетел съм на това как на една мареа и се беше отворил пасажерският еърбег, като лампата преди това си светеше, шофьорският не се беше отворил защото беше прекъсната спиралата на волана
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •