Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Хайде помощ за парното.

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    стара загора
    Posts
    21

    Default

    Колега за стойностите на резисторите може и да си прав но тази ТЕРМО ЗАЩИТА си е пълно АЛА БАЛА.Преди самото запояване се извършват определени процедури.145 та ми вече 4 та година си кара с отремонтиран регулатор.
    alfa 155 2.0 16v

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Koлеги, прикачената схема е от manual-а на 155-цата. Пак там, малко по-долу в една таблица са дадени и точните стойности на съпротивлениетята м/у отделните пинове и от там за резисторите се получава съответно:
    от 1 до 2 - 0.35 Ohm (стандартната стойност е 0.33)
    от 2 до 3 - 1 Ohm
    от 3 до 4 - 2 Ohm
    Не знам точната мощност на резисторите, но като ги гледам на снимки и по груби смети мисля че 10 вата ще са достатъчни. Такъв резистор струва около 40-50 стотинки и се намира лесно.
    А относно запояването - нормалният припой се топи при 170-190 градуса. Безоловния при 250+. Според мен термичната защита ще сработи преди това(защото това на схемата което е в един блок с резисторите ми прилича на термична защита). И въпреки всичко ако може да се намери цялото блокче на прилична цена (10-тина лева може би?) не е лошо да се смени а не да се преправя.
    167.AR67302

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    стара загора
    Posts
    21

    Default

    Колега напълно съм съгласен със стойностите на резисторите.Относно преправянето също споделям вашето виждане при положение че един нов струва 20тина лева.Самият регулатор се намира във въздуховода и при положение че 4 та степен е директна за каква термо защита говорим(това не е бойлер все пак).
    alfa 155 2.0 16v

  4. #34
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    АЗ се оглеждам за фиатове и алфи да си намеря едно втора ръка...Но повече от 10-15лв няма да дам... още повече че аз нямам клима, та ми трябва само за зимата, а тя почти свърши.... Искат ми 30лв. за 3 резистора 2ра ръка, които нямат гаранция че утре ще изпрегнат....

    Харесва ми, че темата се пълни само с хубави качествени мнения :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #35
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Тъй като колегата axel е твърдо убеден,че няма нужда от термозащита ще се опитам да обясня разбрано за какво служи(въпреки,че не е бойлер )
    Когато почнат да затягат втулките на моторчето на парното(това се случва често и на не толкова стари автомобили) енергията,която се отделя в реостата във вид на топлина се увеличава.Това е и най-честата причина за дефекти на реостата.Точно тогава ако не прекъсне тази защита ,не се знае дали първо ще прекъсне някой резистор или ще се запали...
    Това,че 4-та степен е директна няма никакво значение - термозащитата предпазва самия реостат,а не моторчето или ключа.
    Относно запояването на резисторите - според мен не е желателно,а не невъзможно.Естествено,че можеш да усучеш здраво крайщата им преди да ги запоиш и шанса да работи по-дълго се увеличава.Аз лично за мен не бих го направил така.

    П.П.Никой ли не знае колко струва нов.Аз съм сменял на Мондео - чисто нов от Мото-Пфое беше 31лв.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  6. #36
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov
    Тъй като колегата axel е твърдо убеден,че няма нужда от термозащита ще се опитам да обясня разбрано за какво служи(въпреки,че не е бойлер )
    Когато почнат да затягат втулките на моторчето на парното(това се случва често и на не толкова стари автомобили) енергията,която се отделя в реостата във вид на топлина се увеличава.Това е и най-честата причина за дефекти на реостата.Точно тогава ако не прекъсне тази защита ,не се знае дали първо ще прекъсне някой резистор или ще се запали...
    Това,че 4-та степен е директна няма никакво значение - термозащитата предпазва самия реостат,а не моторчето или ключа.
    Относно запояването на резисторите - според мен не е желателно,а не невъзможно.Естествено,че можеш да усучеш здраво крайщата им преди да ги запоиш и шанса да работи по-дълго се увеличава.Аз лично за мен не бих го направил така.
    П.П.Никой ли не знае колко струва нов.Аз съм сменял на Мондео - чисто нов от Мото-Пфое беше 31лв.
    ...нов е 32лв. в Александър ауто...ако преправяте усещам дим ...опитвал сам!...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #37
    започва да се пристрастява nuvolari's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    sofia
    Posts
    56

    Default

    Selenia 20K for Alfa Romeo

  8. #38
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    стара загора
    Posts
    21

    Default

    Колега относно усукването преди запояване се доближаваш до истината.А ако не вярваш че тази термо защита е всъщност един 10а диод с удоволствие ще ти закупя един нов регулатор а ти самичък си провери елементите и техните стойности.
    alfa 155 2.0 16v

  9. #39
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default


    Аз съм на 31г.От 10 г. се занимавам с ... можеш да погледнеш профила ми.Явно има какво да уча още.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #40
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    стара загора
    Posts
    21

    Default

    Аз съм на 33г. и почти всеки ден се сблъсквам с подобни проблеми.Радвам се ако мога да помогна с нещо.
    alfa 155 2.0 16v

  11. #41
    Запален алфист Buxalkata's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofiq
    Posts
    484

    Default

    VFTI баце като си го оправиш свиркай и аз съм с този проблем..... ама да не забравиш !!!

  12. #42
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Buxalkata
    VFTI баце като си го оправиш свиркай и аз съм с този проблем..... ама да не забравиш !!!
    Ами то платката трябва да сменя :P За момента, ако ми изпадне платка ще взема :P Иначе тя зимата си отива и не е проблем да ми работи само на 4та :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #43
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Хаха..>Ех този мултицет...Ако намеря време ще си купя утре, ако не един приятел ще му услужи в Събота...

    Иначе преди 1 час един колега. Който случайно си ровел в гуугъл попаднал на темата ми. Та ми звъни и започна да ми обяснява как има същата алфа и същия проблем и реши да ми помогне Евала на такива хора..От Радомир е човека

    Та според него направо да си купя цялата платка..>Втора ръка била 20тина лева.. И нали става и от други коли, а нова била 80лв.

    Да но на мен 20лв. са ми 60-70км градско каране и не ми се дават...Май ще търся само резисторите да сменя, но въпроса е как да ги запоя...В смисъл. Нямам поялник, живея в блок...Ако бях в ЕВ щеше да е лесно....

    Иначе да питам. Добре ако прекарам сега една жица на мястото на резистора, който извадих дали може да стане нещо фатално? Просто да проверя дали ще работи парното...Предполагам че пак ще работи но пак ще е на 4 та степен Та да направя ли една проба
    Голям си габровец
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  14. #44
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Хахаха нали Ей го зимата мина парното не е оправено...АМа какво да се прави сесии глупости...Счупени странични огледала...Нали духа на 4 та като се наложи няма да е студено
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default резистори

    Имам оригинално блокче с резисторите и работеща термозащита.
    Ако някой има интерес да си каже
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •