Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Повреда в парното на 156???

  1. #1

    Default Повреда в парното на 156???

    Здравейте, колеги! Днес получих странен и за зимата сериозен проблем с парното. Потърсих с търсачката, но не намерих нищо конкретно. Проблема се състои в това че парното при загрял автомобил духа студен въздух. Врътката за топло/студено е на макс. топло, но потока от въздух е студен??? До този момент парното бачкаше без грешка. Днес карах 150км на студ Не е приятно Ще ви бъда благодарен, ако някой може да сподели малко личен опит и да хвърли някаква светлина.
    ALFA ROMEO 156 1.8 T.S. [Ex]
    LANCIA DELTA III 2.0 Mjet

  2. #2

    Default

    Колега,
    това е поЗнат проблем на много 156 който са минали 7 или 8 години. Блокира една от клапите и или си купуваш ново устройство*настаро* или се правиш на Майстор Сръчко и с тел и кламери го фиксираш , ма лятото пак същата операция обратно. А на тея Алфи дето още го нямат тоя проблем, е почти сигурно , че ще се появи рано или късно. Затова и в еБай климатика на старата 156 върви като топъл хляб, както и бенЗиновите мотори особенно 1.8 и 2.0, те до 200.000 никога не иЗкарват, или поне аЗ такава с първия мотор не съм чувал.

    .

  3. #3

    Default

    Устройството за което говориш, какво представлява? То част от климатроника ли е или е отделен електрически механизъм, които отваря и затваря клапите в таблото? Евентуално за какви пари ще го намеря?
    ALFA ROMEO 156 1.8 T.S. [Ex]
    LANCIA DELTA III 2.0 Mjet

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Колега да не си слагал ЦД скоро ?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  5. #5

    Default

    Ами това е климатика ти , седи отпред в дигателното отделение, под чистачките, всичко от него се командва, един на приятел Заяде така и го ремотирахме с Тел :P , беше Зима а той каЗа,че ще я жени преди пролетта и следващия да си купува климатик. Може и За 100 лева да го намериш , може и За 10 лева нали Занеш в БГ има всякаква стока на всякакви цени, има и Ауди Q7 За 30.000лева ...... [/img]

  6. #6
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Колега какви са тия работи с двигателите че не издържали 200 000 км.
    При положение че почти всички Алфи които са внесени на 100 - 150 х.км.и най вероятно са върнати поне 50 х.км.значи направо да ги даваме за скрап?Аре стига глупости чак пък толкова зле да са двигателите не ми се вярва.
    156 1.8 TS '98

  7. #7

    Default

    Дали някой може да ми препоръча читав сервиз за автомобилни климатични системи във Варна? Иначе за CD-то там не съм пипал нищо. Днес чух мнение, че е възмойно да е ел. проблем. Вие мислите ли, че е вероятно?
    ALFA ROMEO 156 1.8 T.S. [Ex]
    LANCIA DELTA III 2.0 Mjet

  8. #8

    Default

    Ами естествено , че е ел.проблема, просто клапите не се движат, ама те са така направени, че се сменя климатика като се счупят, но както каЗах има и нашенско решение

    А относно моторите 1.8 и 2.0 шанса да минат повече от 200.000км е малко .......... малък да го кажем, влеЗ в мобиле.де или е автоскаут.ит и виж колко счупени има и с какви мотори. Както при Опел Омега, 2.0 8клапана е вечен 500.000 км ги няма За нищо, ама 2.0. 16, 2.5 и 3.0 са пълен мъртвец я иЗкарат 200.000 я не , тото колега

    .

  9. #9
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    ...

    А относно моторите 1.8 и 2.0 шанса да минат повече от 200.000км е малко .......... малък да го кажем
    моита е 1.8 от 98 и е на над 360 000км

    да разбирам ли че трябва да пускам тото всеки ден които се движи?
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  10. #10

    Default

    Ами твоя е най вероятно единственния на тея километри колега , даже не съм и чувал За подобен Алфа бенЗинов мотор от тая серия

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ей стига срахте в на човека темата отворете си нова и там си плямпайте. А моята като е на 270 000 кво и аз ли съм единственния на толко километри?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  12. #12
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Ей стига срахте в на човека темата отворете си нова и там си плямпайте. А моята като е на 270 000 кво и аз ли съм единственния на толко километри?
    ми съжалявам мен и парното ми работи явно моита е некачествена и не мога да помогна на колегата

    инак с москвича тъи си реших проблема с парното зимата постоянно включено, лятото изключено и регулираш с прозорците топлината

    не е възможно да не може да достигне топъл въздух от двигателя до купето освен ако нещо не го спира някъде - но ако искаш пълна изправност наи добре в сервиз
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  13. #13
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Извинявам се за офтопика.


    Quote Originally Posted by petko
    Ами естествено , че е ел.проблема, просто клапите не се движат, ама те са така направени, че се сменя климатика като се счупят, но както каЗах има и нашенско решение

    А относно моторите 1.8 и 2.0 шанса да минат повече от 200.000км е малко .......... малък да го кажем, влеЗ в мобиле.де или е автоскаут.ит и виж колко счупени има и с какви мотори. Както при Опел Омега, 2.0 8клапана е вечен 500.000 км ги няма За нищо, ама 2.0. 16, 2.5 и 3.0 са пълен мъртвец я иЗкарат 200.000 я не , тото колега

    .
    Колега, пишеш уникални глупости. У-ни-кал-ни! Животът на двигателите бил блаблабла. Има много двигатели, които са дали фира поради причината, че не са подържани грам. Италианецът е известен с това, че масло не сменя, а долива. Има и такива, които и това не правят. За сметка на това карат душмански и колата дава фира, отива за скрап, идва Бай Ганьо от Драгичево, да речем, извърта една тънка далавера с местния макаронко и ето ти "Нов внос в перфектно състояние". 200 000км е смехотвотен пробег за която и да е било кола. Тук в Пловдив има един таксиджия дето е навъртял повече от 700 000км с 156-та - вярно дизел - и продължава да я експлоатира. Още повече алфите са коли със спортен дух и си искат своето - масълце, филтри, изобщо грижа. Въпросните двигатели са качествени, а голямолитражните разновидности - много здрави. На тях маниаците по света гледат с уважение, но дори и най-перфектния двигател не е перпетуум мобиле, колкото и да ни се иска. Карай омегата без да сменяш консумативи, ще даде фира бързо бързо. Това е! Колкото до парното, пробвай в сервиз. Трудно можем да гадаем така...
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  14. #14
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    А относно моторите 1.8 и 2.0 шанса да минат повече от 200.000км е малко .......... малък да го кажем, влеЗ в мобиле.де или е автоскаут.ит и виж колко счупени има и с какви мотори. Както при Опел Омега, 2.0 8клапана е вечен 500.000 км ги няма За нищо, ама 2.0. 16, 2.5 и 3.0 са пълен мъртвец я иЗкарат 200.000 я не , тото колега

    .[/quote]
    Повечето (да не кажа почти всички) Алфи със счупен двигател в мобиле.де са със скъсан ангренажен ремък, което няма нищо общо със здравината на двигателя. То не стига да гледаш само картинките във въпросните сайтове, за да даваш компетентните си мнения.
    А това за Опел-а е направо смехотворно. На мен като ми замирише на масло винаги гледам дали не карам зад Опел или ФВ и обикновено е така.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    По темата:
    Ще споделя информация за един френски автомобил с климатроник. На колегата ми е.
    По същия начин, независимо каква е настройката топло или студено, му стоеше на едно положение. След отказ от фирмения сервиз в Бургас да извършат ремонта и много вдигане на рамене по разни други сервизи той си отстрани проблема сам. След два дни ровене основно вътре в купето се оказа че проблема му е от "студена спойка" на електронната платка за управление на климатроника. Сега си работи перфектно.
    При обикаленето по сервизите му бяха казали, че може да е от моторчето което придвижва клапата / около 300 лв. /. Оказа се че същото при някакъв модел Фиат и май при Сеат /за последнота не съм сигурен/ Дори намери едно секънд хенд производство Шведско.
    Та какво имам предвид. При посещенията по майстори внимавай да не те метнат. Понякога повредата е елементарна.

    Успех!
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •