Results 1 to 12 of 12

Thread: АБС... светна в студа

  1. #1
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default АБС... светна в студа

    Дайте идеи какво може да са ми причинили тези студове на АБС-са Както всичко си беше нормално преди два-три дни когато я паркирах... Днес само я преместих на няколко метра и лампата ми светна. После няколко пъти я гасих и запалвах, но така и не гаснеше лампата както е нормално. Може ли да се е записала някаква грешка, което ще наложи да ходя да ми я чистят или само с махането на клемата на акумулатора ще се оправи според вас. Нямах време да го направя това одеве.

    П.С Не намерих тема точно за такъв случай.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  2. #2
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Нещо да е залепнало Възможно ли е...
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    провери си вси4ки кабели на дат4иците на всяко колело .... най вероятно някой дат4ик е прекъснал... или лош контакт в буксата му или просто се е изтръгнал някой кабел
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 97g 120 hps climatronik ,НЯМАМ ГАЗ НЯМА И ДА ИМА

  4. #4
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    колега к'ва е тази лампа за АБС?Моя боксер има всички екстри 2 еарбега но немога да разбера АБС има ли,няма ли?Как да разбера?на таблото няма лампа за АБС която да свети като паля?
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #5
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    колега к'ва е тази лампа за АБС?Моя боксер има всички екстри 2 еарбега но немога да разбера АБС има ли,няма ли?Как да разбера?на таблото няма лампа за АБС която да свети като паля?
    Ми значи нямаш... на нея си пише АБС. Ако ти блокирват колелата когато скочиш на спирачката, нямаш. Иначе те наритва педала ако си със и колата спира плавно без да се сурка. Ма за кво ти е... нали късаш 1.4 ТС

    П.С ся да не се нацупиш. Майтапче малко
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Само да допълня, че ако си с различни размери гуми отпред и отзад например, се получават грешки в АБС-а (не че това е твоя случай де )

    AR 145 QV '97

  7. #7

    Default Re: АБС... светна в студа

    Quote Originally Posted by Nasko_77
    ... или само с махането на клемата на акумулатора ще се оправи според вас. Нямах време да го направя това одеве.

    П.С Не намерих тема точно за такъв случай.
    На мен е така ми бяха наизлизали куп грешки и като махнах акомолатора всички изчезнаха .
    145 jtd

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив,България
    Posts
    8

    Default

    Колега аз вчера сутринта направих голямата грешка да дръпна за малко ръчната и веднага ми светна лампата за АБСа но също така и ми блокира задна лява гума.Днес помъчих я лекичко напред назад изсипах от вътрешната страна на гумата вода със спирт и номера стана - лампата вече не свети и не ми заддържа гумата.Не знам дали проблема ти е същия.Успех.
    stgr,Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S.

  9. #9
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    моиа па като са намокри колата в дъждовно време светва. съвсем нормално е теа кабели на абс-а са на повече от 10 години. вече са прегоряли и понацепили. ако искаш да не купуваш нови датчици фащаш се и сменяш кабела от датчика до абс центрялата. така ме посаветва един сектант. и ако още един път светне моя в следствие на мокрото време ша ги нарежа и ша ги сменя.

    всичко е от влагата няма са плашиш като изсъхнат ша са опраят. ако ли не диагностика и тва е. със сигурност има някъде влага и е замръзнала
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  10. #10
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by stgr
    Колега аз вчера сутринта направих голямата грешка да дръпна за малко ръчната и веднага ми светна лампата за АБСа но също така и ми блокира задна лява гума.Днес помъчих я лекичко напред назад изсипах от вътрешната страна на гумата вода със спирт и номера стана - лампата вече не свети и не ми заддържа гумата.Не знам дали проблема ти е същия.Успех.
    Абсолютно същатта работа
    Бях я оставил на ръчна в студа. Като започнах да я местя... задна дясна гума я сурках. Дадох назад, а то взех че се обърнах в обратна посока от място. И после светна лампата.
    Абе дреболия ще е, но ще видим кога ще мога да и обърна внимание.
    И ся като се замисля...май цялата работа дойде от това, че я отавих на ръчна. Когато потеглих я свалих, но имах чувството че карам с вдигната ръчна.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  11. #11
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    В същност... взе да ми просветва. Когато съм свалил лоста на ръчната... самия спирачен апарат не е отпуснал а си е останал да стиска дисковете отзад заради студеното време. Посуркал съм ги малко гумите и ето... грешката е готова на таблото.

    П.С stgr... Мерси, направо ме подсети ::
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  12. #12
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Quote Originally Posted by zaryto
    колега к'ва е тази лампа за АБС?Моя боксер има всички екстри 2 еарбега но немога да разбера АБС има ли,няма ли?Как да разбера?на таблото няма лампа за АБС която да свети като паля?
    Ми значи нямаш... на нея си пише АБС. Ако ти блокирват колелата когато скочиш на спирачката, нямаш. Иначе те наритва педала ако си със и колата спира плавно без да се сурка. Ма за кво ти е... нали късаш 1.4 ТС

    П.С ся да не се нацупиш. Майтапче малко
    хехе ние с боксерите излетим ли спирачки не ни требват
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •