Results 1 to 9 of 9

Thread: проблем сас запалжане

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    петрич
    Posts
    36

    Default проблем сас запалжане

    здравеите.Имам 164-ка и сам дожолен от нея,но напоследак почна да ми прави мноо мизерии.В смисал зацапжа ми свещите,един път ги смених ама се оказа че не са изгорели просто ги зацапва,като ги почистя и почва да работи перфекто но за кратко.След 1-2 дни се опитах да я запаля и почна да работи на 2-3 цилиндара.От какжо мойе да го прави тожа моля помогнете ми.В момента немога да я закарам и на диагностика работеше като трактор и нямаше мощност да потегли.Дали не е някои датчик?

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    ...................

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    петрич
    Posts
    36

    Default

    е да мисля да ги сменя, но идеята ми е дали има ниакаква друга причина да ги цапа.Имаш ли ниакакво мнение по тоиа вапрос.Все пак смяната на свещите е 60 лв,и неискам след 2 дни пак да ги сменям.Дали има някакжа друга причина да ги цапа,или може да сам погодил фалшиви сжещи.Едно приятелче ми каза че може някои датчик да е изгорял

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    ...............

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    петрич
    Posts
    36

    Default

    Да бе да, .Идеята ми беше ако на някои му се е случвало такова нещо да сподели.
    Иначе да те попитам знаеш ли слу4аино тези 164-ки до 92г по принцип трябва да имат отделна перка за питата на климатроника нали?защото като я купих моята нямаше и не ми духа студено през лятото де.Има само една за радиатора.По принцип тази кола като я взех не беше в перфектно састояние де доста бесхе изпусната и се опитвам да я постегна затова пиша толкова в чата ако трагна за всичко по маистори само за нея да работя няма да ми стигне заплатата

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    смени ги с нови един път пробили свещи не стават за ползване в което впрочем си се убедил
    Пробиват чат-пат през изолатора свещите и стават само да замеряш някой с тях
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    67

    Default

    колега прегледаи и дистрибуторните капачки,и палците мойе и от там дае поблема ,щото от толкова много свещи изведнай да заработи на 2 цилиндара малко странно.
    Hее важно колко коня имаш под капака, а какво магаре си зад волана!!!!Alfa Romeo 164 ts 2000c 90г.

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    По въпроса със свещите:
    Купи си свещи Беру.Излизат към 50лв.Не са лоши и все още нямат толко ментета.Може да ги цапа от скапани гумички на клапаните,сегменти,прекалено богата смес и т.н..Сигурен ли си че делката са наред?Кабелите?
    Вземи 2 свещи,развий на 1 цилиндър свещите,забоди новите свещи в лулите,натисни ги с клещи към главата и някой да завърти на стартер да видиш дали има добри искри.Направи операцията на всички цилиндри и ако имат добри искри явно проблема не е в запалването и трябва да ходиш на диагностика.
    По въпроса с перката на радиатора:
    1 перка ти е достатъчна да охлажда радиатора на климатика.Проблема е дали се включва перката като го пуснеш и дали въобще има фреон в системата.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    петрич
    Posts
    36

    Default

    благодаря ви много ще ги пробвам тея неща които ми предложихте дано да се оправи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •