Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Alfa Romeо 164 vs. Lancia Kappa

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default Alfa Romeо 164 vs. Lancia Kappa

    Предстои закупуване на кола и сме се спрели на тези два модела. Алфата е по-евтина с около 2К лева, но пък човека май хареса повече Капата. Та дайте мнения - струва ли си да се вземе по-скъпата, дали някоя от двете коли има някакви всеизвестни дефекти, и ......вие знаете какво трябва да се каже :P
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Alfa Romeо 164 vs. Lancia Kappa

    Quote Originally Posted by SIS
    Предстои закупуване на кола и сме се спрели на тези два модела. Алфата е по-евтина с около 2К лева, но пък човека май хареса повече Капата. Та дайте мнения - струва ли си да се вземе по-скъпата, дали някоя от двете коли има някакви всеизвестни дефекти, и ......вие знаете какво трябва да се каже :P
    дай повече детаили де ? двг-та , години, екстри ?
    състояние !
    както неведнъж е ставало дума, важно е в какво състояние е автомобила
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Още нямаме точно набелязани екземпляри - само сме обиколили да видим къде какво и как. Иначе 100% двигател 2000 кубика, бензин. Просто още има колебание на кой от двата модела да се спрем и за това питам по принцип коя от двете си заслужава повече, дали има някакви отявлени дефекти, има ли нещо по специфично, което трябва да се гледа при покупката и такива неща.....

    П.П. Алфата (ако е тя) ще бъде Super - тя май е с най-високо ниво на оборудване, а за Капата си нямам идея, но тези, които гледахме си имаха всичко
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  4. #4
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by SIS
    Още нямаме точно набелязани екземпляри - само сме обиколили да видим къде какво и как. Иначе 100% двигател 2000 кубика, бензин. Просто още има колебание на кой от двата модела да се спрем и за това питам по принцип коя от двете си заслужава повече, дали има някакви отявлени дефекти, има ли нещо по специфично, което трябва да се гледа при покупката и такива неща.....

    П.П. Алфата (ако е тя) ще бъде Super - тя май е с най-високо ниво на оборудване, а за Капата си нямам идея, но тези, които гледахме си имаха всичко
    ами аз без особени претенции да съм кой знае къв разбирко, мога да ти кажа че Алфа 164 е в едно поколение с Ланча Тема, тоест Капа-та е доста по-нова концепция ...
    Обикновено Капа 2ра ръка в БГ се внася само с 2.0 20в бензиновия мотор - 5 цилиндров, който се отличава с мнооого съществен разход на бензин, по висок от 2.0 8в Туин Спарка на 164ката, това ако сте се спрели на бензинов автомобил.
    Алфата е с по-спортен характер при всички случаи, Ланчата си е лимузина, с много високо ниво на комфорт, екстри, такива неща

    все пак кои години сте гледали коли ? алфите 164 СУпер са обикновено 93та (тоест не много Супер), а тези след 94та са зверски цени. Ланча Капа е след 95та, 96та и 97ма са на добри цени....
    все пак 2-3 години разлика при сходни цени ... си е аргумент

    това се сещам за момента
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Ами, то ясно, че такава кола няма да харчи малко! Иначе Алфите, които сме гледали бяха 94-96 като най-скъпата беше около 6000лв., а Лачите бяха 96-97 за по 7000-7400лв. Идеята е, че за 1000 лв. повече, аз лично, смятам, че си струва да се вземе кола, която е по-нова като модел. По принцип, най важното е да е голяма кола, защото човека, който ще я кара е 1.98 висок, та тия крака трябва да се съберат някъде . Ако колате беше за мен, нямаше да се чудя толкова - купувам си 145-ца и това е :P

    П.П. А толкова ли е съществена разликата в бензина? Има ли разлика в цената на поддръжката?
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default 164-Капа

    Двигателя 2,0 20в е най-калпавия двигател на италианската школа!Виждал съм на няколко вече как имат проблем с 5-и цилиндър-биелата-през блока-явно й е жега и излиза на хладно.Да не говорим за скъпите ролки.....Че е по-луксозна-това е ясно,но все пак 164 е от 1987г и е подчертано по-спортна и откъм усещане в купето,и от геометрия на окачването.А разликата в разхода на бензин е очевадна-алфата гори 10,а Ланчата-12-14/100 .Не мога да разбера смисъла от толко сложен мотор който не блести с мощност,а само с "оригинални" хрумвания на Фиат Дори новите мотори на Алфа са подобна измишльотина-155 със стария мотор 2,0 гори 9,7/100 градско, а с новия-някъде около 12,а разликата в ускорението до 100 е някакви си 0,3сек.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    започва да се пристрастява tayfun's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    киев кърджали
    Age
    52
    Posts
    88

    Default

    я си вземи 164 да нете боли главата и 2,10 ште се събере в нея
    Alfa 166 2.4JTD 136hp

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Аз винаги съм смятал че е по хубаво да си вземеш кола от последните години на производството от колкото от първите. Т.е мисълта ми е че при 164-ката всички детски болести ще са изчистени а при ланчията ще има всякакви "недоразумения". Двигателя 2.0 20в наистина е малко келяв харчи по 12-15 като клони към 15 а не върви чак толкоз. Малко прилича на немски тип мотор само където е по сложен, абе и за мен си е издънка тоз мотор. А Т.С а се е доказал през годините и разхода е бая по приличен че е и по вървежна колата. Ланчията е доста по луксозна, от вътре и по ми харесва, но от вън алфата е по хубава.
    Аз бих си взел алфата поради изброените фактори (има и други не чак толкова съществени) от който само лукса е в полза на ланчата, а и за 1000лв ще оправя всичко по алфата да е перфектно.
    Успех в търсенето и верният избор е в това да му харесва колата на човека и да е по запазена иначе и двете са доста добри лимузини.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    31

    Default а такаааа...........

    164-та е много удобна за каране от 2.00см.-ви хора а и е много лесна и евтина за поддръжка !!!Да не говориме за разхода изобщо!!!

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Честно казана от вътре Ланчата ме кефи много повече....И двете са си хубави, ако имах въаможност бих си купил и двете.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Peizitown
    Posts
    4

    Default

    Алфите са ми в кръвта,но не мога да си кривя душата.Капата е клас над 164-ката.В момента карам и двете машини,та разликата е фрапираща: и като звук на двигател, и като пространство и лукс- Ланчата е първенец! Разход на гориво: почти 1:1
    dT

  12. #12

    Default

    Един понзат скоро си взе капа 2.0 20V и колата е страшна Разхода е около 11 в града,има всички възможни екстри,возил съм се и в капа и в 164-ка и мога да кажа,че капата е много по напред от 164-ката Не казвам,че алфата е лоша кола,но просто 164ката излиза през 1987,а докато капата 1995 Аз съм за ланчата в случая
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    На Капата окачването е почти същото като на 164.Ако си се возил в 164 от Първите с маслените амортисьори може,но Супера вози по-меко.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #14
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    На Капата окачването е почти същото като на 164.Ако си се возил в 164 от Първите с маслените амортисьори може,но Супера вози по-меко.
    Окачването е почти,ама не същото.Даже отпред нямат нищо,ама нищо общо!Боби,карал ли си Супер?-Вози по-твърдо,е примерно моя трактор е с някакви твърди пружини и на бабуни си е твърдичка
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Моето мнение е,че Капата е определено по добрата кола.Тя е на една платформа с Алфа 166 и окачването е горе долу същото като на 166.
    АЗ вобще не бих се Замислил върху тая дилема дето я имате.Капата е ясния фаворит, само ако човека има въЗможност да купи от новата модификация след 1.1997 год. с 155к.с. Тя е с преработения мотор, харчи по малко и върви определено повече
    И естествено преди покупката първо се проверява номера на шасито тук, Защото надявам се ти е ясно,че всяка дума от устата на търговеца е чиста лъжа.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •