Results 1 to 13 of 13

Thread: За обезвъздушаване на парното

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default За обезвъздушаване на парното

    Ами аз съм малко нов с алфите още и да попитам 1 2 неща )Проблема е че ми течеше съдинката за антифриза(не знам как се казва точно).Намерих си нова с нов маркуч и реших да си я сменя сам.Явно при свалянето изтичат около 2 литра.Монтирам новата , доливам антифриз и паля на отворена капачка.Въпросът ми е нужно ли е някакво допълнително обезвъздушаване за да не се получат изненади И да попитам за втория проблем.Особено сутрин на студено като се запали трябва да се напомпа малко педала на газта за да тръгне колата иначе просто нишо не се случва, все едно не давам газ, даже падат оборотите и загасва.След като напомпам 5 6 пъти и мина 20 30 метра всичко се оправя ?
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Може да ми се спи ама не видях за каква алфа става въпрос?????
    Ще е най лесно да си напишеш данните на колата в подписа.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default

    Готово вписана е Значи ако някой друг се мъчи сам, принципно може и да не се наложи, но има пробки за обезвъздушаване и е добре да се направи.За втория проблем ако разбера утре във Ванто какво е ще постна.
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Екстра е сега си ок.

    А за обезвъздушаването мисля че на тази кола системата сама се обезвъздушава нищо че има пробки, но трябва да си пуснал до край парното или климатроника на най топлото и просто да изчакаш да се включи перката после ако има нужда доливаш.

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Екстра е сега си ок.

    А за обезвъздушаването мисля че на тази кола системата сама се обезвъздушава нищо че има пробки, но трябва да си пуснал до край парното или климатроника на най топлото и просто да изчакаш да се включи перката после ако има нужда доливаш.
    требе да му е отворена капачката на преливното казанче
    то избълбуква въхдуха и се следи с шиши вода да се долива
    аз го бех писал как става ама явно се е затрило при профилактейшъна
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default

    Мисля че се получава и без да е вклиучено парното. Тя сама си пусна перката почти веднага без да е загряла още.По втория проблем се оказа ,че е стандартно така при алфите преди 2000 и е проблем с електрониката.Просто трябва да се изчака 5 10 секунди.
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    А кой ти сподели че е стандартно за Алфите такова нещо, аз досега на ни една не съм го забелязал.Сутрин, вечер, няма значение, сега не е зима и не си с дизел, не се успокоявай с такива изказвания

  8. #8
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by aex
    Мисля че се получава и без да е вклиучено парното. Тя сама си пусна перката почти веднага без да е загряла още.По втория проблем се оказа ,че е стандартно така при алфите преди 2000 и е проблем с електрониката.Просто трябва да се изчака 5 10 секунди.
    е незнам, на моя колега Бладеруннер 1.8ТС 156цата го прави 1:1 това което казваш ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default

    Ами каза ми го на QV-то брат му и след това питах и в Ванто и там ми го потвърдиха.Казаха че се водело детска болест по електрониката на алфите.
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Може да е само на двигатели 1.8, мойта няма такива ефекти, а и още 2-3 които пробвах като търсих нямаха, даже едната беше 1,8

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    На жена ми 145-цата правеше такива проблеми и във Ванто ми казаха абсолютно същото - че било проблем на туйн спарковете и че алфа така и не решили тоя проблем...и т.н.....глупости
    На мен обаче не ми звучеше много правдоподобно....и реших сам да се заема с проблема....
    свалих дебитомера, почистих го със спрей за почистване на ел.компоненти /има го в мосю Бриколаж/, въпреки,че видимо нямаше някакви наслоявания....след това почистих и дроселовата клапа, която беше прилично омаслена---със същия спрей.....и вече 1 година този проблем го няма!

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default

    Добре звучи.Ако може да се оправи ще е екстра защото е доста дразнещо дори и само за половин минута . Ще видя какво мога да направя и може да помоля за малко хелп
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Тази неделя ако дойдеш на срещата и дано не вали, мисля че ще се намерят ентусиасти да развъртят някоя друга скоба. А имам под ръка оръжейна смазка спрей който е и за почистване на ел компоненти и може да го поизпръскаме господин дебитомера.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •