Page 5 of 27 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 400

Thread: Клуб "Картер" - само за ТвинСпаркове :)

  1. #61
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Какво представлява и какъв му е принципа?Надеждно ли е И най важното:От къде???

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  2. #62

    Default

    От Вантотрейд. Отговора на другите ти въпроси предстои

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #63
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Има да, после правиш сериозен ремонт.
    Можете и мене да ме пишете в клуба че гледам такива като мен си нямате. На Цар Борис в локалното върху морски наредените павета от фирма Никати. Ама понеже само се спука между ребрата съм го залепил външно с метален маджун на Бизон и засега държи
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #64
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default :)

    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  5. #65
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    Аз да споделя моя опит в тази толкова драматична тема.
    Моя картер го спуках миналата година. Застрахователя ми предложи да ми го оправи в негов сервиз или по експертна оценка. Избрах техния сервиз...Голяма грешка!!! Първо , че бях окло 10 дена без кола, е.. и сложната работа, а така в последствие се оказа,че ми капе масло. По малко, ама си капе от време на време.
    Вчера закарах колата при един майстор, на който имам доверие и който беше забелязал,че картера ми е уплътнен от външна страна със силикон, което май не е съвсем правилно - да мацаш нещо със силикон от страната дето избива! Оказа се, че за демонтажа и съответно монтажа на картера е необходим някакъв специален инструмент, който прониква диагонално да развие някакви болтове до маховиа. При липса на този инструмент не може да се затегне добре - явно тарикатите от сервиза дето ми го слага са го нямали и са решили проблема със силикон!
    Така че внимателската къде и кой ви оправя колите, колеги!
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  6. #66
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    @jblmusic
    wtf е туй чърното? предпазна кора/ламарина?

    AR 145 QV '97

  7. #67

    Default

    Айде по стъпките на шокса....

    Втори път.... 210 на Цариградско, неравност.... искри..... масло...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #68
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Айде по стъпките на шокса....

    Втори път.... 210 на Цариградско, неравност.... искри..... масло...
    Като ме стигнете с 3 попадения ще раздавам значки.

  9. #69
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Севлиево
    Age
    56
    Posts
    35

    Default

    Здравейте на всички от този форум. Това е първия ми пост тук и..... веднага в клуб КАРТЕР. Място- улица Стара Планина в София. Мисля, че наистина трябва да се направи карта с опасните места за ТS. А я имам Алфата само от седмица...
    Alfa Romeo 146 2.0 TI - Бившата любовница
    Alfa Romeo 145 & 146
    Hyndai Coupe

  10. #70
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nelim
    Здравейте на всички от този форум. Това е първия ми пост тук и..... веднага в клуб КАРТЕР. Място- улица Стара Планина в София. Мисля, че наистина трябва да се направи карта с опасните места за ТS. А я имам Алфата само от седмица...
    Нема се плашиш тва е нормално
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #71
    Болен алфист teo_gti's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Добрич
    Posts
    297

    Default късмет

    Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
    146 1.6 twin spark 97 - тотална щета
    146 1.4 twin spark 97 junior за части
    146 1.8 twin spark 97 - продадена
    156 2.4 JTD Q2 Face 04 - настояща

  12. #72
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    86

    Default Re: късмет

    Quote Originally Posted by teo_gti
    Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
    И аз така, но ако са ти останали шпилките дето държат тая скоба(по скоро решетка някаква) - свали ги, съвет от колега
    146 ti rosso 96г.


  13. #73
    Болен алфист teo_gti's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Добрич
    Posts
    297

    Default Re: късмет

    Quote Originally Posted by skino
    Quote Originally Posted by teo_gti
    Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
    И аз така, но ако са ти останали шпилките дето държат тая скоба(по скоро решетка някаква) - свали ги, съвет от колега
    Те шпилките със сигурност останаха на мястото си, ама аз мисля да си измайсторя друга решетка по корава този път, според тебе това удачно ли е, или да не слагам нищо.
    146 1.6 twin spark 97 - тотална щета
    146 1.4 twin spark 97 junior за части
    146 1.8 twin spark 97 - продадена
    156 2.4 JTD Q2 Face 04 - настояща

  14. #74
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    86

    Default Re: късмет

    [quote=teo_gti]
    Quote Originally Posted by skino
    Quote Originally Posted by "teo_gti":1rvhzkzw
    Здравейте и от мен аз от февруари съм алфист, ама вече 3 пъти удрях картера и все искарвам късмет,за сега няма течове,само дето е мн.надран,последния път искъртих неква алуминиева скоба на двуцевката.
    И аз така, но ако са ти останали шпилките дето държат тая скоба(по скоро решетка някаква) - свали ги, съвет от колега
    Те шпилките със сигурност останаха на мястото си, ама аз мисля да си измайсторя друга решетка по корава този път, според тебе това удачно ли е, или да не слагам нищо.[/quote:1rvhzkzw]
    всички патили я свалят решетката.
    Аз реших че след като я има значи трябва за нещо и после резултата беше като теб - избита решетка и след една седмица - лепене на картер(не ти го пожелавам).
    Така че свали и тези болтове които са останали(2-3см са от значение когато ти е ниска колата) .
    По добрия вариант е да удариш двуцевката(аз лично веднъж, много яко я ударих, но като видях че съм праснал двуцевката се радвах че вече я няма решетката), от колкото картер
    Иначе решетка и от стомана да сложиш, все тая, проблема и е че се държи за алуминив картер и той се чупи
    146 ti rosso 96г.


  15. #75
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    хасково-димитровград
    Posts
    66

    Default преиемате ли 156-ци?

    здравейте на клуб спукан картер приемате ли една 156 , и въпрос някой знае ли дали има гарнитура м/у картера и двигателя 4е при моя като го свалихме имаше само едни пар4ета силикон
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD `99 ex, new GTV 2.0 '97

Page 5 of 27 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •