Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: " Придърпване" ?

  1. #1

    Default " Придърпване" ?

    От няколко дни насам Алфата започна да ми прави проблеми - придърпва и заглъхва при подаване на газ някъде околу 1500-1800 об. все едно й свършва бензина, а като натисна педала повече и започва пак да набира . Прави го само в движение, без значение дали е студена или загряла .На място държи стабилни обороти и при натискане на газта се изфорсира нормално .Не я бях карал една седмица и когато и подкарах преди няколко дни започна да го прави . Някой ако се сеща нещо ще съм благодарен да го сподели Мотора е 1.8 8 в.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Провери свещите .....ако не....наи сигурно при диагностик, тук малко наизуст, ще гадаем?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3

    Default

    Свещите и кабелите са на на макс. 1500 км. и изглеждат мн. добре .
    Преди ~ 1000 км. са чистени дросел, МПХ и дебитомер .
    Въздушен и горивен филър би трябвало да са сменени преди макс 4000 км. , в смисъл че обслужването е правено в сервиз и съм платил за смяната . Сменен термостат преди 500-600 км. и засега работи перфектно -загрява бързо до 88-89 гр. и ги държи постоянно . Бензин зареждам само от ОМВ ( супер 100 ) , но точно преди да започнат проблемите сипах малко от ЕКО 95 октанов За друго в момента не се сещам....
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #4

    Default

    Ламбдата сменял ли си?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  5. #5
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Когато на моята ламбда и бяха скъсани 3 от 4-те жици проблем с вървенето не съм имал - просто си гореше повече. Според мен е от бензина... Като го изгориш и пак почнеш да си сипваш стотицата, ако остане проблема пиши, тогава да се мисли виртуално...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Ламбдата сменял ли си?
    Не съм От нея ли мислиш, че е ?
    А има ли вариант нещо да се е намокрило, защото нещо подобно ми се случи преди околу месец когато минах по-бързичко последователно през два големи гьола ? Тогава обаче се оправи след 2-3 дена, а сега не
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз май залагам на бензина... досега съм карал само с 95... преди 5 мин и сложих 98 на лукойл. При мен имаше едно пръдърпване с тоя последния 95 в колата, уж от лукойл пак - сега работи равномерно с 98!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Един път карах в много дъждовно време из София... И усетих, че колата нещо понамали вървежа си ...Някак си малко странно се държеше...След няколко слънчеви дни всичко се оправи Така каза и един приятел, че ще стане..

    Иначе... При мен като беше заминала ламбда- играеха обороти, придърпваше и вървеше по-малко след 3 хил оборота...


    А наистина може и кофти бензин да се е паднал от Еко, макар че до сега никога не съм имал забележки аз лично от този бензин...Да не си сипал на Екото на К.Величков...за там съм чувал лоши неща
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    От ламбда на мен не ми придърпваше - даже вървеше повече, само че при мен ламбдата не отчиташе богата смес и караше инжекциона да сипва повече - колата гореше 20/100 в София !


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    И моята си гореше над 20...Обаче пък хвърляше прекалено много гориво, че чак се даваше...Иначе пък наистина вървеше по-добре от 3-4та нагоре :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11

    Default

    Въпросното ЕКО е в Ст. Загора .Незнам дали е съвпадение, но и предния път когато имах подобни проблеми пак бях зареждал оттам, самоче супер 100 Разхода не съм забелязал да се е вдигнал, не че някога съм я засичал колко точно гори( по груби сметки околу 9-10 ), но си мисля че ако работи на богата смес би трябвало да мирише на неизгорял бензин, а не съм забелязал такова нещо Съмнявах се да не е запушен горивния филтър, но пък тогава нямаше да й стига горивото и при високи обороти .Единственото което ми идва наум е да са се позапушили дюзите или бензина да е лош .Преди бях купувал добавка за почистване на горивната система и имам останало от нея, мисля да я сложа и да вида какво ще стане
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Провери си свещите, поне ще е безплатно. При моята се беше появил подобен проблем с вървенето, а свещите бяха на няма 10 хил.км. NJK Platinium... (нещо такова) 46 лв. бройката!!! Като ги свалих на 3 им нямаше електродите...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default

    Здравей колега, от скроминият ми опит мога да кайа че на 100% придърпването не ти е нито от кабели нито от свещи (ако беше от тях щеше да е постоянно без значение от оборотите! )при мен е същата неприятна ситуация - между 1800 и 2000 оборота няма никой и след това се развърта като с турбо колата. Пробмела може да е единствено в бензиновата помпа или инжекторите (запушени дюзи ) и не и стига горивото при ниски обороти, а при високи колата върви по-малко отколкото преди! ( с газов инжекцион съм и при газ ефекта не се наблюдава, а и няма как да е нито ламбда сонда нито пък дебитомер просто защото те работят и при каране на газ- иди си за всеки случай на диагностика но при мен се оказаха инжекторите!
    Поздрави ! И СЪВЕТ - не бързай да се хвърляш в покупката на скъпи кабели свещи и тн без да майстор (а не псевдоразбирач) да ти е погледнал колата и да е дал малко по-експертно мнение!
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ParisWind
    Здравей колега, от скроминият ми опит мога да кайа че на 100% придърпването не ти е нито от кабели нито от свещи (ако беше от тях щеше да е постоянно без значение от оборотите! )при мен е същата неприятна ситуация - между 1800 и 2000 оборота няма никой и след това се развърта като с турбо колата. Пробмела може да е единствено в бензиновата помпа или инжекторите (запушени дюзи ) и не и стига горивото при ниски обороти, а при високи колата върви по-малко отколкото преди! ( с газов инжекцион съм и при газ ефекта не се наблюдава, а и няма как да е нито ламбда сонда нито пък дебитомер просто защото те работят и при каране на газ- иди си за всеки случай на диагностика но при мен се оказаха инжекторите!
    Поздрави ! И СЪВЕТ - не бързай да се хвърляш в покупката на скъпи кабели свещи и тн без да майстор (а не псевдоразбирач) да ти е погледнал колата и да е дал малко по-експертно мнение!
    от 2-те свещи, едната ако не работи....какво правим?...загадка
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби
    Quote Originally Posted by ParisWind
    Здравей колега, от скроминият ми опит мога да кайа че на 100% придърпването не ти е нито от кабели нито от свещи (ако беше от тях щеше да е постоянно без значение от оборотите! )при мен е същата неприятна ситуация - между 1800 и 2000 оборота няма никой и след това се развърта като с турбо колата. Пробмела може да е единствено в бензиновата помпа или инжекторите (запушени дюзи ) и не и стига горивото при ниски обороти, а при високи колата върви по-малко отколкото преди! ( с газов инжекцион съм и при газ ефекта не се наблюдава, а и няма как да е нито ламбда сонда нито пък дебитомер просто защото те работят и при каране на газ- иди си за всеки случай на диагностика но при мен се оказаха инжекторите!
    Поздрави ! И СЪВЕТ - не бързай да се хвърляш в покупката на скъпи кабели свещи и тн без да майстор (а не псевдоразбирач) да ти е погледнал колата и да е дал малко по-експертно мнение!
    от 2-те свещи, едната ако не работи....какво правим?...загадка
    От двете свещи едната ако не работи си караме нормално без да се забелязва някаква особена разлика но при набиране има едно зачудване над 5000 оборота но прекъсване няма моята кола я карах така 1,5 месеца докато разбера че не е наред не работеха 2 свещи на два различни цилиндъра
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •