Results 1 to 11 of 11

Thread: перка на климатроника

  1. #1

    Default перка на климатроника

    здравеите
    много се радвам 4е има такав форум
    имам 164 турбо 4 цилиндровата ниакои може ли да ми каже за6то ми на перката на климатроника след снега които валиа 1-а и 2-а степен не работиат а издават ниакакви звуци като скарцане а 3-а и 4-а си работиат нормално ????????????????????????
    пак знам 4е е зор свалиането на таблото и не ми се хва6та в това време
    164

  2. #2

    Default

    я дай повече инфо за колата ???

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #3

    Default

    ами колата е купувана 4исто нова от ба6та ми и в последствие е наследих
    като циало не е карана много под 100хил км е гаражана е ни6то освен консумативите и не сам смениал с изклиу4ние на тампони на амортисиори отпреде и задното гарне
    знам за модела с този двигател 4е е доста риадак и по принцип са пора4кови
    сега като валиа снега не можах да иа прибера в гаража и не6то стана с 1-а и 2-а степен на перката таблото ми е от старите
    пиатх един маистор така на приказка само тои ми каза 4е може би имало листа ватре което ми се вижда доста странно
    до сега сам имал около 10 алфи все от малките не сам имал такав проблем ама пак 164-ката е коренно разли4на така 4е ниамам представа какво може да е
    ниакои ако се е сбласкал с такав проблем да сподели какво може да е
    като циало колата е стра6на лимозина за разлика от поже4ето турбо автомобили турбото ми зацепва на около 2000 оборота не знам как е при в6 турбо ?!?!?!?!!?!?!?
    2000 турбо ми е мотора 175 кониа в нета 4етох на много места иа дават с разли4ни коне но в книжката и пи6е 175
    говорил сам в сервиза в ки4ево и там ми казаха 4е мотора ниамал ни6то об6то с 2000 турбо на лан4иа и фиат ...............
    164

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Перката=вентилатор за въздух в купето.Перка има на водния радиатор.

    От дясно на колата там където седи филтъра за въздуха в купето под черната пластмаса има сива квадратна букса с 4 кабела.Разкопчай я виж дали няма нагоряло,пръсни спрей за почистване на контакти и я закопчай.Ако не се промени тръгваш по кабелите.В краен случай регулатор на оборотите на вентилатора,вентилатор или климатроник.Провери си и буксата на вентилатора.

    Таблото няма за какво да го сваляш по простата причина,че вентилатора се намира в преградата м/у мотора и купето т.е. под предния капак.Ако си нямаш работа можеш да свалиш и таблото да видиш какво има под него.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5

    Default

    мотора е от ланчия тема и е ок

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #6
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    "като циало колата е стра6на лимозина за разлика от поже4ето турбо автомобили турбото ми зацепва на около 2000 оборота не знам как е при в6 турбо"

    ами в6 турбото е страхотeн звяр турбото Mitsubishi TD05 се отваря около 2750 оборота 280nm торк 205 коня но овербоста дейcтва 10-15 секунди торка става 305nm торк 225 коня , страшна машина
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  7. #7

    Default

    намерих буксата не вентиалатора(перката) не знам за6то виси под колата!!! иавно не прави хубав контак днеска като иа размардах сприаха ми вси4ките степени на климатроника като иа понаместих малко се оправиха ниамах много време да се занимавам днеска
    през седмицата като имам млако по свободно време 6те вдигна канала 6те иа застопориа да не виси ако се наложи и 6те иа смениа днеска не можах да иа огледам добре
    164

  8. #8

    Default

    намерих буксата не вентиалатора(перката) не знам за6то виси под колата!!! иавно не прави хубав контак днеска като иа размардах сприаха ми вси4ките степени на климатроника като иа понаместих малко се оправиха ниамах много време да се занимавам днеска
    през седмицата като имам млако по свободно време 6те вдигна канала 6те иа застопориа да не виси ако се наложи и 6те иа смениа днеска не можах да иа огледам добре
    164

  9. #9
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    снимай мотора да видим имаш акцизен двигател подобен Алфа 155 Ку4
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  10. #10

    Default

    6те го снимам и 6те го ка4а доколкото знам е акцизен а дали е на 155 q4 ..........
    имам един ком6иа има в6 турбо от 2 години не и е пла6тал ни6то и смиата да си из4исти гаража колко и данака за 2 години колко триабва да платиа ако иа взема?????????
    ина4е е пален каруцар един диадка е с какво ли не е товарил последниат пат бе6е пална с дарвен материал
    ватре салона е в окаено положение ама двигателиа ми зву4и доста приатно климатроника не работи .................
    164

  11. #11
    Catch Me If You Can ! GRANDEsportivo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Pazardjik<=>Sofia
    Age
    36
    Posts
    349

    Default

    аз ще ви го покажа как трябва да изглежда
    ........... и не само мотора , а и таблото
    Alfa Romeo 164 Super T.SPARK

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •