За 10 000 км (Към днешна дата 228 000 км по километраж)

Масло SELENIA 20K 6л ~ 70 лв (Александър Ауто)
Маслен филтър Лада UFI - 5 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Смяна на масло двигател + маслен ф-р 3 лв

Въздушен ф-р UFI ~ 15 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi
Горивен ф-р UFI ~ 20 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Термостат Behr 39 лв.(София Експорт /AUTOTEAM)
Смяна на последните 2 - 15 лв

Tutela 2л х 14 лв 28 лв (Магазина на "Стамболийски")
Смяна на масло скорости 3 лв

Гуми Debica Frigo 2 2 х 98 лв = 196 лв (Радиал2000) Там 1 "инвалид" ми прееба главината - за щастие вече не го мяркам там от много време

Кабели за свещи Magnet Marelli + Свещи GOLDEN LODGE 25HLD4 8 бр. ~ 100-110 лв (Нико 66) Смяна - TRENDi
Тампони макферсон Birth 2 х 35 лв = 70 лв (Някакво магазинче на "Ломско шосе")
Лагери за макферсоните 2 х 16 лв = 32 лв (ТиН)
Лагер предна главина 1 х 27 лв (ТиН)
Главина предна с лагер 15 лв (Италянеца)
Смяна на последните 4 - 30 лв

Моторче за пръскалките от Лада Самара - 18 лв (Магазин за Лада на "Ломско шосе") Смяна - TRENDi

Силикон червен - 4 лв
Г-ра глава Goetze - 46 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Гумички за клапани Goetze ~ 10-12 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Смяна на последните 2 позиции - 30 лв за шлайфане на главата + няколко бири и почерпка за колегата Hristian37 и 1 приятел, които ми помогнаха

Водна помпа Graff 49 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi
Ремонт на радиатор - 5 лв (Радиаторжия из преките до Централна гара)
Радиатор - 50 лв (Италянеца) Смяна - TRENDi
Лайсна под фара - 5 лв (Италянеца) Смяна - TRENDi
Амортисьорчета багажник Liftomat 2 х 5 лв = 10 лв (Италянеца) Смяна - TRENDi

Жила за ръчна 2 за 38 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi
Водачи за задните спир. апарати 4 х 7 лв = 28 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi
Дръжка външна пр. лява 42 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi
Боя флакон 400 мл 20 лв + Кит 3 лв + Лак(няма толко скапан лак) 7 лв - За дръжката и козметична поправка на левия калник от мен
Рамена за чистачки Champion 2 х 32 лв = 64 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi
Щанги за скорости (лостовата система) 3 бр ~ 100 лв --- Още не съм ги сменил
Ремък за алтернатора - 10 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi (27.08.2007)
Ремък за хидравликата - 10 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi (27.08.2007)

Халогенки Carelo - 100 лв (Морга на околовръстното с/у Суходол) Инсталиране TRENDi
Панелчето с копчето за халогенките под лоста за ръчната 30 лв (Морга на околовръстното с/у Суходол) Инсталиране TRENDi

Карета външни LPR 2 х 104 лв = 208 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Амортесьори предни Bilstein 2 х 101 лв = 202 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Носачи предни Moog 2-та за 175 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Накрайник към рейката Frap 20 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Ляв шенкел с ексрите към него 30 лв (Италянеца)
Биелетки к-т - 26 лв (Магазина на "Стамболийски")
Смяна на последните 6 - 120 лв

Челно стъкло 0 лв - Автостъкла "Кобра" към "Булстрад"

Клаксони к-т 10 лв (Илиенци) Смяна - TRENDi
2 пъти г-ри изпускателен колектор и двуцевка 4х3 лв + 2х6 лв = 48 лв (Александър Ауто)(ТиН) Смяна - TRENDi
Ключалка с емблемата за багажника - 20 лв (Италянеца) Смяна - TRENDi (Няма друго такова извращение по колата, съпоставимо с тоя чанч)

След почти челен бордюр (всичко "най-хубаво" на хлопелиста и родата му от женски род, който ме засече и наигра така):
Преден мост - 100 лв (Моргата на Сточна гара)
Лагери пр. главина (уж френски някакви) 2 х 23 лв = 46 лв (Някакъв м-н на "Козлодуй")
Носач преден десен Moog 1 х 96 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Десен шенкел с ексрите към него 30 лв (Италянеца)
Смяна на последните 4 - 100 лв
Към последствията от бордюра:
Джанти железни 2-ра употреба 4х25 лв = 100 лв (Морга на широкия път сред частите на кв. Левски)
Тромба с компресор - 35 лв (Илиенци) Смяна - TRENDi

Дръжка на тавана за пътника до шофьора - 5 лв (Морга на широкия път сред частите на кв. Левски) Смяна - TRENDi

Накладки предни FERODO Premier 29 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi

n на брой пъти купуване на антифриз 4л за 14-16 лв покрай приключенията ми с радиатора от миналата и от тази зима
30-ина лв за всякакви крушчици (без за фарове)

Гуми Gislaved Euro Snow 3 Silica или нещо такова 2 х 104 лв = 208 лв (Автоцентър Диана - Люлин)

Масло SELENIA 20K 5л - 78 лв (ТиН)
Възд. филтър - 13 лв (ТиН)

Шофьорска врата 2-ра употреба (разкостена) - 100 лв (Морга на околовръстното с/у Суходол)
Боя 0.300 кг с втвърдител, разредител и лак - 50 лв
Подготовка на вратата - TRENDi
Водно шкурене + пръскане (боя, лак) - 30 лв

Ремонт на радиатор - 45 лв (Радиаторжия из преките до Централна гара) Сваляне - качване - TRENDi - изкара 3 дни и пак се разтече
Радиатор Лада Самара - 75 лв Трансплантация -> Д-р TRENDi - сърдечна хирургия\трансплантации
Антифриз - поредните 15 лв

Вътрешно каре Метели - 90 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Лагери задна главина (Corteco) (те си вървели к-т с главината ) 2х36 лв = 72 лв (Магазина на "Стамболийски")
Опорен лагер за полуоската (италиански естествено) -27 лв (Магазина на "Стамболийски")
Смяна на горните 3 + масло за скорости и смяна - 175 лв

Мека връзка + гърне на мястото на катализатора - 130 лв

Ламбда сонда Бош - 109 лв (София Експорт /AUTOTEAM)
Монтаж - 24 лв (заради 1-та година гаранция, не че не мога и сам)

Поредните клаксони к-т (тромбата се оказа 100%-ов ментак и и се стопи компресора) 2 к-та х 5 лв - 10 лв (вече почвам да си пазарувам по 2) Световен Търговски Център - Илиянци Смяна - TRENDi

Вече почти 13 000 км под моя опека (14.07.2007 г)

Ангр. верига (италианска много ясно, макар и в найлоново пликче) - 75 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi

Водна тръба под изпускателните колектори - 10 лв (моргата към Требич) Смяна - TRENDi
Контра за обтегача на ангр. верига - 0 лв (Краси Рангелов) Смяна - TRENDi
Гумено съединение след дебитомера - 35 лв (Краси Рангелов) Смяна - TRENDi

Свещи Денсо Q22PR-U 8 х 4 лв - 32 лв ("КОСЕР") Смяна - TRENDi \Върнах си Beru Ultra X-а
Бобина БОШ - 30 лв (К. Рангелов) Смяна - TRENDi

15.08.2007 (230 600 км)

Предни спир. апарати пълен к-т - 2-та за 40 лв (моргата към Требич) Смяна - TRENDi

13.09.2007 (231 300 км)

"Спортни" педали и топка за ск. лост - 15 лв (Световен Търговски Център - Илиянци ) Монтаж - TRENDi

Гумени съединения към всм. колектор - 4 х 9 лв = 36 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi

5.02.2008 (233 700 км) След зимната пауза (само наливане на бензин ), откривам скромно годината...
Капачка за разширителното казанче - 10 лв (моргата към Требич) От някаква дизелова 145-ца е и тия дни ще я нагаждам за модел совалка 155.

12.02.2008 (233 800 км)
Капачката от дизелицата не можах да я измисля и и взех само гумичката. Да, ама вътрешният диаметър е по-малък от на моята и пак текна. Та днес си купих чисто нова, че и по-евтина:
Капачка за разширителното казанче - 8 лв (ТиН) Смяна - TRENDi
Лети `Жанти 15-ки ланчови някакви - 350 лв (Морга на широкия път сред частите на кв. Левски) Ах, само да се запролети
... Оказаха се Speedline - този модел ... (БТВ имаше и 2 комплекта стандартни 14" типично ланчовия модел - доста запазени ми се сториха - 250 лв им искаше на комплект джамбаза)
Песъкоструй (или както там му се казва) + боядисване - 94 лв (Спецовете след разклона за Банкя)
Седалки комплект (с преден и заден подлакътник ) - 100 лв (Никола Николов ) Смяна - TRENDi
Задни спирачни апарати 2 к-та за 40 лв (Никола Николов ) Смяна - TRENDi
Само да се постопли и последните 2 позиции ще си ги инсталирам.
Секретни болтове за лети джанти 24 лв (някакво магазинче за тунинг и аксесоари в Х. Димитър)

21.02.2008 (234090 км)
Реших, че на джантите няма да "тичат" старите ръждиви дискове с ръб и днес ходих на пазар:
Пр. спир. дискове АТЕ \Power Disc(с канали) 2 х 77 лв = 154 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Монтаж - TRENDi
Задни спир. дискове Brembo \Max(с канали) 2 х 38.50 лв = 77 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Монтаж - TRENDi
Пр. накладки Ferodo Premier к-т = 31 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi
Задни накладки Ferodo Premier к-т = 36 лв (София Експорт /AUTOTEAM) Смяна - TRENDi
Още седмица да се задържи такова слънчево и се почват ъпгрейдите

27.02.2008 (234150 км)
Подготвям се, най-вече, психически да почвам спирачната система.
Рем. к-т гумички за пр. спир. апарат 1 х 12 лв - ("Скорпион - 13") (Да си имам)
Рем. к-т гумички за заден спир. апарат 1 х 19 лв ("Скорпион - 13") (цели апарати взех за 20 на парче) Смяна - TRENDi
Надявам се от 2 комплекта спирачни апарати да събера 1 читав за белата... - Събрани, боядисани и поставени от мене си .

04.03.2008
Рем. к-т гумички за заден спир. апарат 1 х 19 лв пак от тея евтините ("Скорпион - 13") (4 задни спир. апарата и 4-те със скъсани маншони - `бахти и безобразието - излиза, че дадох 38 лв за 2 маншончета скапани) Смяна - TRENDi
Предни спир. маркучи 2 х 12 лв = 24 лв (Магазина на "Стамболийски") (Да си имам)
Задни спир. маркучи 2 х 10 лв = 20 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi
Датчик за уреда на температурата 1 х 10 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi (Ебати и ментето неземно (ЕPS или ESP нещо такова) - отчита с 12-15° над реалната температура, старият пък почна да мами с 10° отдолу и зат`ва се набих с тоя ментол, но все пак си го върнах оригиналният)

11.03.2008 (234250 км)
Амортисьорчета багажник 2 х 10 лв = 20 лв (Мограта на "Първа българска Армия" 10) Оказа се, че само едното ми е дало фира и сега си имам 1 резерва. Смяна - TRENDi
Уплътнения предни врати 2 х 15 лв = 30 лв (Същата морга) Лявото е перфектно, а пасажерското с минимална забележка. Моите, обаче са направо за хвърляне, така че са перфектни тези. Смяна - TRENDi
Спойлер за багажника - 70 лв (Същата морга) Чака за подготовка
Въздушен филтър JR - 90 лв (Хеед 91) Смяна - TRENDi
Пружинки APEX (- 4 см) - 330 лв (Хеед 91) Смяна - TRENDi

Следва ...
....Смяна на маншон - външно ляво каре (оправено)
....заигравка с амортисьори и пружини (заден десен е мъртво-омаслен) (чакам си В6-ците - дойдоха след 2 месеца чакане)(оправено)

12.03.2008
Маншони за външните карета (левият скъсан, десният на път да го направи) 2 х 12 лв + 20 лв труд = 44 лв

17.03.2008 (234350 км)
За гумаджия - 40 лв (демонтажи, монтажи, вадене на зимните гуми от джантите, поставяне на летните на другите джанти, вентили, баланс)
Пак за гумаджия - 15 лв (проверка на зимните/железните/ джанти - 5 лв и изправяне на едната - 10 лв)
П.С. 10-те лв ми ги върнаха, защото джантата е за боклука.

29.03.2008 (234550 км) Връщам километража на 226200, защото:
Табло с уредите за налягане и темп. на маслото + 2-та датчика за тях - 40 лв - От мъртвата бела на колегата egx Смяна - TRENDi (нещо ми липсва по инсталацията - не отчитат и 2-та, а отпред си има инсталация за тях и са закачени) Всъщност се оказа, че нищо не липсва и ще се преправя от Лада датчик за налягането - температурният си бачка.

05.04.2008 (226350 км)

Датчик от Лада за налягането на маслото - 10 лв (М-н за руски МПС в Люлин) Скоро при стругар и отива на колата (Стругаря го прати във вечните маслени полета, докато му правеше новата резба, но за сметка на това ми взе 5 лв за свършената работа )

24.04.2008 (227000 км)

Датчик от Лада за налягането на маслото - 9 лв (М-н за руски МПС в Люлин - явно при различните продавачи са различни цените) Скоро при стругар(друг) и отива на колата...
...Вече на колата, без да ходи до стругар - направих си преходник за резба от 14х1,5 към 10х1 - грубичко стана, но не тече и върши работа.
Моторче за пръскалките от Лада Самара - 10 лв (М-н за руски МПС в Люлин) Мръсника, който също е самаров днес ми скъса нервите сутринта, но след обяд пак тръгна и му се размина смяната. Та за сега, да си имам резерва.

Следват малко междинни ремонти ...
... Смяна на ламбда сонда ПАК... (Боша си бачка, от свещите е било, за сега му се размина)
... Смяна на лагерите на макферсоните ПАК (ама тоя път ще си ги гресирам преди монтажа, че жабарите много пестят от смазка)... - предварително гресирани и окомплектовани с необходимият брой съчми + сменени, естествено...
... Смяна на централният тампон на предния мост (може би)...
... Детонация при тръгване за срещата на 30.03 ме подсети и за свещи ... (сменени)

12.05.2008 (227250 км)

Свещи Beru Ultra X 8 бр. х 7,5 = 60 лв (AUTOTEAM) Смяна - TRENDi
Задни амортисьори Bilstein B6 2 х 173 лв = 346 лв (AUTOTEAM) Смяна - TRENDi
Оригинален крик 1 х 15 лв (Мограта на "Първа българска Армия" 10)
Задна броня 1 х 95 лв (Мограта на "Първа българска Армия" 10) За етап "Външен вид" - настоящата е обезобразена и почупена от теглича основно...
Масло за хидравликата Tutela G1ала-бала 1 л х 9,50 лв (Магазина на "Стамболийски") Имам още близо литър( - 50-100 мл, които долях веднъж за 2 години) от същото и мисля тези дни да го сменя цялото.
Лагери за макферсоните (AKRON) 2 х 14 лв = 28 лв (Магазина на "Стамболийски") Само десният е за смяна, ама аз сменявам наред :P , тоя път ще са предварително гресирани - предварително гресирани и окомплектовани с необходимият брой съчми - Смяна - TRENDi
Ключодържателче Alfa Romeo 1 х 5 лв (Магазина на "Стамболийски") - вече е на ключовете
Биелетки к-т (Malo) 2 х 12 лв = 24 лв (Магазина на "Стамболийски") Смяна - TRENDi
Г-ри изпускателен колектор и двуцевка 4х3 лв + 2х4 лв = 20 лв (Магазина на "Стамболийски") Отдавна не си бях купувал от тези малки приятели, но мисля скоро да влиза в бокса за изпускателна система, та да има.
Задно гърне FK универсално DTM вариация - 205 лв (Хеед 91) Леко подбитият му накрайник се оказа решаващ за цената (иначе е 250 лв). Ще се монтира, при влизането в бокса за генерация.

13.05.2008 (227300 км)

Преходник Samco (50 лв) + алуминиево коляно ф 60 (52 лв) + 2 скоби (8 лв) = 110 лв (Хеед 91)
Комплект почистващ и омасляващ спрей за JR-а - 30 лв (Хеед 91)
Калъфки за подглавниците 2 чифта х 2 лв - 4 лв ("Световният търговски център") - Монтаж TRENDi

...Бия една пауза за месеца, че вложих и 100 лв в готино гедоре + 25 лв за скоби за пружини и ще трябва да го изкарам на фотосинтеза, ако продължавам в тоя дух ...

..... Какво да се прави, така и така "совалката" отдавна ми излезе златна и ще я направя да е уникат...