Results 1 to 12 of 12

Thread: Скоростен лост: включва вече само 3-та и 4-та

  1. #1

    Default Скоростен лост: включва вече само 3-та и 4-та

    Здравейте,
    Точно се възгордях че си поправих 2-те счупени врати и чистачките, и днес на връщане от работа скоростния лост загуби всякакво странично съпротивление и включва по моя преценка само 3-та и 4-та
    Пак си се движа, но без задна е малко тегаво а и предполагам че харчи повечко бензин при тръгване на наклон нагоре на трета
    Поразгледах тук там и по първо впечателение една от 3-те щангички не функионира - или по-конкретно тази която предава страничното движение.

    Разкрих отвътре покрай лоста, но така като гледах по това дето е писано във форума за други коли май там нямам работа, а някъде отдолу трябва да стигна до някаква планка или връзка на основния лост с 3-те щанги (бтв колата е 155, 1.8, следователно ако съм прочел правилно документацията не е с жила а с лостова система).

    Въпроса ми е от къде се достъпват и в полеви условия мога ли сам да ги докопам или трябва да се дига колата на голям крик и да се разглабя половината барабар с ауспусите за да намеря това дето се строшило или развило или е сравнително лесно?
    Поздрави.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS '94 ->
    Yamaha TDM850 4TX

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Ако наистина някой ги е преборил нека напише. Аз имам и 3-те щанги и есента се мъчих да си ги сменя (доста са ми разбити). Отдолу все стигах до пр. мост и до там. Отгоре трудно се виждат, а да се стигне до тях - абсурд. След като 45 мин + се въртях около колата като мишка в трици докопах единия край на една от щангите през предно ляво колело и след още 1/2 час безуспешни опити да развия гайката стигнах до извода, че в битови условия - не става . Предполагам, че ако се разчасти всичко от въздушния филтър до гумените накрайници към колектора (вкл.) ще се отвори място (като се покатериш на мАторЯ да ги докопаш), ама `сичкото нерви дето имах вече ги бях изпокъсал и оставих нещата за следващ собственик или по-добри времена .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Проблема почти сигурно е от щангите на лоста към скоростите!.....би трябвало на крик да видиш, каква е ситуацията от долу...може и само да е откачена някоя...ако ги сменяш?....не сам много сигурен...но моста трябва да се демонтира....аз, за едни тампони на стабилизиращата щанга сам го свлял
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4

    Default

    Хех...явно не съм бил единствения
    В тия студове някои железа просто не издържат на иначе перфектните 'таляснки механизми
    Значи при мен се получи абсолютно същата ситуация и се прибирах 50 км на 3та и 4та,забавна раота
    Оказа се,че точно едната от тези три щанги просто се бе счупила близо до крайната връзка към двигателния отсег.И точно най-долната до колкото си спомням,на най-неудобното място...
    По принцип баща ми се справи сам,просто я завари и заспа.
    Но е доста трудоемко и най-вероятно ще ти отмене доста време
    п.с Става въпрос за Типо 1.6,но едва ли при 155 е по-различна картинката
    '99 156 1.9 JTD SP3

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Age
    51
    Posts
    30

    Default

    Преди време ми се случи този проблем.,оказа се скъсана едната щанга,заварява се и се мнтира отново.За да се демонтира въпросната щангичка ви трябва удобен канал,много търпение и охлузвания по ръцете.Като се влезе в канала се навираш до лявото предно колело(без да се демонтира) с подвижна лампа,не се вижда много просто добиваш представа за местото,оттук нататък се работи само с напипване и видове инструмент.На мен ми отне 2 часа демонтаж и толкова за монтажа,късмет!
    Alfa Romeo 155,1.8ts,8v
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V,06

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Age
    51
    Posts
    30

    Default

    Пропуснах да кажа,не е необходимо да се демонтира друг детайл за да се свали щтангата.
    Alfa Romeo 155,1.8ts,8v
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V,06

  7. #7

    Default

    Благодаря за информацията колеги.
    Опасявам се че в този студ и без канал няма да мога да приложа "домашен майстор".
    Обадих се на Румен и ще му я закарам в петък сутринта да я погледне, дано да я поправят за не много време и за не много пари
    Хайде със здраве
    Alfa Romeo 155 1.8 TS '94 ->
    Yamaha TDM850 4TX

  8. #8

    Default

    Проблема бе локализиран - счупена щанга от лостовата система.
    В клубния при Румен - всичко бе оправено и колицата е вече в движение Щанга на старо - 30 лева, 20 лева труд и готово.
    Благодаря на всички дали мнение и специално на Румен за ремонта.
    Поздрави.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS '94 ->
    Yamaha TDM850 4TX

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Muaddib
    Щанга на старо - 30 лева, 20 лева труд и готово.
    Благодаря на всички дали мнение и специално на Румен за ремонта.
    Поздрави.
    Нови ги има по ~ 30лв бройката
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Да не те плаша , но има вероятнсот и скоростна кутия. ПОчти 1 год карах без 4 та скорост, Понякога се появяваше при необясними ситуации. Но при спиране на скорост на 4 или 5 та след спирането нямаше включване на 4 та . Накрая се скапа диференциала - удари при потегляне и нова кутия.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11

    Default

    Да възродя малко темата.При мен има голям луфт в скоростният лост още откакто купих колата преди шест години но напоследък скоростите започнаха да се включват много трудно а в редки случаи се налага двойно амбриране за да влязат особенно на място първа и задна а в движение втора.Ако някой има решение на проблема да пише
    Alfa 155 2,5TD

  12. #12
    с италианска кръв SPEEDO's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Age
    27
    Posts
    35

    Default

    Намират ли все още нови щанги? Онлайн не излиза нищо в тази категория. Наскоро се сдобих със 155-ца и искам да я върна към живота.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •