Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: 145 боксер+газов инжекцион?

  1. #1

    Default 145 боксер+газов инжекцион?

    Има ли смисъл да слагам ГИ при положение, че минавам по 10 000 км средно на година? Или по- има смисъл да сложа конвенционална уредба (но с оглед на евентуалните проблеми предпочитам ГИ, защото не искам през 2 дни да ходя за настройка, надявам се при ГИ не се налага постоянно да се настроива, нали? А и парите в случая не са решаващи- бих дал 1000 лв. отгоре за ГИ. След година примерно мисля да мина на 156-ца, мога да си сваля ГИ и да си го сложа на 156-цата нали? По мой сметки ГИ ще се изплати за 16000- 17000 км. Мисля да сложа БРЦ, виждат ми се надеждни, вие какво мислите? Нещо друго да препоръчате или това е добре? Някакви общи съвети да дадете


    Четох и за някаква марка Тартарини и LANDIRENZO, но никъде не виждам бг сайт или вносител. За тях какво ще кажете? малко по- ефтини са Тартаринитата, а другите са малко по скъпи..

    П.С. някой по принцип има ли проблеми с ГИ?
    Lexus IS200

  2. #2
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Относно обикновенната защо си милиш, че ще правиш настройки през 2 дена? Аз съм с обикновенна и мога да ти кажа, че има начин да си ги правиш сам с помоща на един уред за 20лв и то ще е по точно от газанализатора. Проблемите с обикновенната газова идват преди всичко от неподходящи емулатори или непоставени такива, или от грешна плочка, стари мембрани в изпарителя и най вече от "майстори". От последните доста си изпатих и затова ти препоръчвам ГИ. Ама относно предимствата и недостатъците си в заблуда. Между другото за ГИ или пък за конвенционална с ламбда контрол, ламбда сондата трябва да е перфектна. Ако имаш такъв проблем трябва първо да я смениш и тогава да слагаш газ.

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by deadairplane
    ... и мога да ти кажа, че има начин да си ги правиш сам с помоща на един уред за 20лв и то ще е по точно от газанализатора ...
    Ами сподели де ,ако не е някаква голяма тайна
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми то на боксера не му трябват никакви електронни боклуци, колкото пъти съм се опитвал да слагам симулатори и прочие, това винаги е довело до ядове /рано или късно/. Мое мнмение: сложи конвенционална АГУ /без никакви електронни боклуци/ единствено автоматичен ключ за да палиш винаби на бензин и после да обръща на обороти - цената на такава не трябва да давишава 400-450, избива се за 7-8000 км.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Ми то на боксера не му трябват никакви електронни боклуци, колкото пъти съм се опитвал да слагам симулатори и прочие, това винаги е довело до ядове /рано или късно/. Мое мнмение: сложи конвенционална АГУ /без никакви електронни боклуци/ единствено автоматичен ключ за да палиш винаби на бензин и после да обръща на обороти - цената на такава не трябва да давишава 400-450, избива се за 7-8000 км.
    Значи по твойте думи с обикновенна газова, без никаква електроника няма проблеми? Това значи ли, че като има газов инжекцион ще има повече проблеми, защото има електроника? Това, което не искам да става е да трябва да ходя да я настройват по 100 пъти.. Искам да сложа газовата и да не се занимавам с друго освен с зареждане- ще ми осигури ли това нещо газовия инжекцион? За конвенционалната, четейки мненията оставам с впечатление, че няма да стане без постоянно разкарване за донастройки.
    Lexus IS200

  6. #6
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    @Mind_Control
    Аз си сложих обикновена АГУ LOVATO със симулатор. На реглаж съм ходил един път на 500км. след монтажа. За този пробег улягали мембрани и т.н. От тогава 16 000 км. не съм стъпвал на газаджия. АГУ-то ми струваше 546 лв. с монтаж,паспорт и стикери. Вече се е изплатила кажи-речи двойно. Разход ми дава 8.5-9 на дълго и 11.5-12 градско в СФ. Превключвам ръчно газ-бензин. Паля задължително на бензин и работи така до достигане на 45-50 градуса. После си обръщам на газ. Като е топла си я паля директно на газ. С две думи много съм доволен!
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  7. #7
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Ами сподели де ,ако не е някаква голяма тайна
    Това не е някаква тайна, обаче не съм го измислил аз, а човека от който го научих е персона нон грата тука, в момента в който напише нещо и му заключват темите. Ако той иска ще го напише, ако не търси във fiat-bg.org. Иначе ако настрройките са точни трябва да се получи както при @BaiJedi. Точно 2 пъти веднъж при слагането и веднъж като се раздвижат мембраните.

  8. #8

    Default

    аз съм минал към 80 000 км с 1.6 боксер със стандартна газова уредба без нито веднъж да посетя сервиз за газ .
    Газта е слагана в Италия и е с всички електроники , емулатор ламбда сонда , емулатор дюзи , + още някакви вакуумни джаджи накачени дето не знам за какво служат . Абсолютно никакви проблеми .

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Ми то на боксера не му трябват никакви електронни боклуци, колкото пъти съм се опитвал да слагам симулатори и прочие, това винаги е довело до ядове /рано или късно/. Мое мнмение: сложи конвенционална АГУ /без никакви електронни боклуци/ единствено автоматичен ключ за да палиш винаби на бензин и после да обръща на обороти - цената на такава не трябва да давишава 400-450, избива се за 7-8000 км.
    А да си сложа ли емулаатор да не свети лампичката на дюзите?
    Lexus IS200

  10. #10

  11. #11
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    и аз се возя в боксер на газ с изпарител ловато... няма никфи емулатори никфи чудесии
    екстра си е
    гърми ако го оставиш да гръмне иначе при правилна експоатация няма проблеми
    и на мен ми свети лампата щот газаджията турбоделта са кани от есента да я угаси... и тъй си седи вече сумати време

    и разхода е много приличен. .. 8 и малко извън града 110 120 км/ч
    и малко над 12 градско сега по тва време лятото мое и да падне па мое и дан падне ...
    доволно...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    и аз се возя в боксер на газ с изпарител ловато... няма никфи емулатори никфи чудесии
    екстра си е
    гърми ако го оставиш да гръмне иначе при правилна експоатация няма проблеми
    и на мен ми свети лампата щот газаджията турбоделта са кани от есента да я угаси... и тъй си седи вече сумати време

    и разхода е много приличен. .. 8 и малко извън града 110 120 км/ч
    и малко над 12 градско сега по тва време лятото мое и да падне па мое и дан падне ...
    доволно...
    А в какво се състой правилната експоатация?
    Lexus IS200

  13. #13
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    ми винаги студена я карам на бензин...докато не загреее 50 60 градуса тогава на газ. винаги я паля на бензин. ако нещо гръмне или направи някоя мизерия веднага при газаджията да видим къде е проблема.
    оставиш ли я няколко пъти да не и обърнеш внимание мое да напрае някоя голяма простотия ... я кутия на филтър да сцепи я нещо от сорта.

    като гарам извън града да речем на 150 160 км я обръщам на бензин 2 3 км ги минавам така и после пак на газ...

    до ся ми е гърмяла 1 път и щото аз съм си виновен... като я запалих не погледнах че са е обърнала на газ ... и гръмна иначе няма грижи ...

    в общи линии тва е
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  14. #14

    Default

    Айде и аз съм вече с газова уредба (обикновенна с емулатор да не свети лампичката за дюзите като работи на газ). За сега колата върви като на бензин, само във високите обороти се усеща, че е газ. след 500-600 км. ще видиме как е
    Lexus IS200

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by BaiJedi
    @Mind_Control
    Аз си сложих обикновена АГУ LOVATO със симулатор. На реглаж съм ходил един път на 500км. след монтажа. За този пробег улягали мембрани и т.н. От тогава 16 000 км. не съм стъпвал на газаджия. АГУ-то ми струваше 546 лв. с монтаж,паспорт и стикери. Вече се е изплатила кажи-речи двойно. Разход ми дава 8.5-9 на дълго и 11.5-12 градско в СФ. Превключвам ръчно газ-бензин. Паля задължително на бензин и работи така до достигане на 45-50 градуса. После си обръщам на газ. Като е топла си я паля директно на газ. С две думи много съм доволен!
    Можеш ли да ми кажеш къде са ти слагали уредбата и с каква бутилка си?
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •