Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Споделям: Проблем в автоматичната антена

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Споделям: Проблем в автоматичната антена

    Откакто си взех GTV-то имах проблем с автоматичната антена - работеше изключително шумно - Стрясках се всеки път като се разпъва, или се прибира. Едно от звената не се прибираше и понякога запецва, стърчейки 10-тина сантиметра. Е, реших да направя профилактика на механизма.
    Първо - при разпъната антена се почиства по цялата дължина със спирт и парцалче. След това се пръска обилно с WD-40. Пускате и си спирате радиото десетина пъти, като изчаквате антената да се разпъне/свие докрай. Така се почистват хубаво звената от заседнали между тях боклуци.
    Антената се разпъва и се почиства добре с парцалче, за да се отстрани WD-то и разтворените от него мръсотии. В сглобките на звената се капва по няколко капчици масалце и операцията с разпъване/прибиране на антената се повтаря отново десетина пъти.
    Спира се радиото (антената се прибира) Свалят се корите на багажника като се развият 4-те гайки на задната кора и се махнат двета пластмасови щипки с права отверка от страничната кора. (Снимки 1 и 2) Зад страничната кора се вижда машинката. Развива се гайката, която държи планката й (Снимка 3). Развива се гайката, която държи антената и се свалят всички шайби и уплътнения там, с последователност за обратно пренареждане както е на Снимка 4.
    След като изкарате внимателно механизма е необходимо да развиете болчето, държащо екранизацията, посредством малка кръстата отверка (Снимка 5). Сваля се планката.
    Пред вас е машинката (Снимка 6). Развиват се и петте болчета на горния капак. След отваряне трябва да изглежда Както на снимка 7, но в много по-мизерно състояние Какво има вътре е показано на снимка 8. Аз намерих много износена грес (почерняла и неставаща за нищо), както и много черни мазгии като сажди, ядво от триене на пластмасовите части без смазка. Почиствате всичко много добре. Свалете макарата на жилото без да се притеснявате за навиването му после и я почистете и нея много добре. Извадете червячния механизъм (Снимка 9). Той също трябва да бъде почистен отлично! Почистете и контактите на крайния изключвател и ги напръскайте с WD-40. Смажете всички подвижни части с грес - оста на макарата, зъбчатките на червячната предавка и на палеца на крайния изключвател. Напълнете хубаво и всички зъбки на колелата с грес, да се движи мазничко. Ако се е изплъзнало жилото - разпънете антената докрай и навийте само остатъчната дължина в ямата на макарата. Сглобете всичко по обратен път. За да сте сигурни, че механизма работи подайте от изсточник на 12V (акумулатор или адаптер) напрежение между черната жица (-) и червената (+). Антената трябва да се разпъне до край и да спре. Както е тъка окъсете червената и жълтата жица (+ и на двете). Антената трябва да се прибере. Повторете процедурата няколко пъти за по-сигурно и закачете машинката в колата по обратния ред.

    Това е!

    В момента изобщо не се чува като се разпъва или прибира, а и върви толкова мазничко...
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Е тва е! Радвам се че се намери още един педант като мене в инструкциите! Браво!!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Е малко по малко се учим А под корите във вратите също го разучих добре покрай регулирането на стъклата.
    Като стана дума, незнам дали при вас е така, но при мен има счупена една пружинка на вътрешната дръжка на вратата (и на двете) Явно е често явление, в следствие на което имат малко свободен ход и хлопат. Могат ли да се намерят нови пружинки без да сменям цялата дръжка?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Пак аз съм човека Жена ми беше причината нашата да я сменя Отиваш в един магазин за авточасти ама да продават и за ланчи, фиати и т.н. Купуваш една най-прост механизъм за какъвто и да било италиански автомобил. Разбира се ше си вземш и старото да не стане някой сакътлък, но няма страшно повечето са взаимозаменяеми. Аз купих за 3.50лв така че тънко ше минеш. Айде късмет!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  5. #5
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re:

    Браво!Много полезна тема,можеш ли само да споделиш как махна горното уплътнение(това извън купето)аз също бях тръгнал да я отварям но неможах да го махна и я събрах обратно?
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Re:

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev
    Браво!Много полезна тема,можеш ли само да споделиш как махна горното уплътнение(това извън купето)аз също бях тръгнал да я отварям но неможах да го махна и я събрах обратно?
    Много лесно колега, просто развиваш гайката, като внимаваш да не и надереш боята й, все пак е и декоративна. Става с гайчен ключ 16мм. така падат всички пръстенчета едно по едно. Но ако все пак гуменото пръстенче най отдолу е залепнало за боята на колата - не се притеснявай, пак ще излезе антената, важното е, че си развил гайката най-отгоре. Внимавай само при затварянето... Малко трябва да си играеш да ги напаснеш точно, за да не блесне ралъка отдолу. Не е сложно, пробвай!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    А супер а аз мислих да питам кво става с тая антена, понеже моята неще да се вдига изобщо и неще да хваща радио както трябва, ся кат се поуправи малко времето и аз ще е разглоба да вида какъв е проблема и ще пиша ако трябва да помагате. b_angelov благодаря ти и снимков материял и обяснения вдъхнови ме и аз да я разглобя ако немога после да я сглобя ти си виновен
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  8. #8

    Default

    БРАВО!!!

    Много благодарности и похвали за добрата тема колега!!!
    Такива теми трябва да събираме и цена няма да имаме!!!
    Снимки инструкции......БРАВО!!!

    П.С. моята антена периодично сприраше да работи, защото масата прави проблеми.... като я оправя и си тръгва.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    БРАВО!!!
    П.С. моята антена периодично сприраше да работи, защото масата прави проблеми.... като я оправя и си тръгва.
    Я дай малко акъл има ли смисал да тръгна да е разглобявам, или то изобщо не стига ток до нея за да се вдига, има ли бушон за нея и възможно ли е да е изгорял той. Че ся събота или неделя ще права бели
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by TaNo
    Quote Originally Posted by proper
    БРАВО!!!
    П.С. моята антена периодично сприраше да работи, защото масата прави проблеми.... като я оправя и си тръгва.
    Я дай малко акъл има ли смисал да тръгна да е разглобявам, или то изобщо не стига ток до нея за да се вдига, има ли бушон за нея и възможно ли е да е изгорял той. Че ся събота или неделя ще права бели
    при мен самият кабел беше клеясал малко и не правеше контакт....това първо го откри Бобо преди 2 години и от тогава 2 пъти съм го оправял така.
    Другия вариянт е кабела, който ти е от плаейъра и дава сигнал да се "разгъне" антената да е откачен или разхлабен....
    Може и да има бушон....по-вероятно е да е заедно с нещо друго, но не го знам ако трябва да съм честен. Ще погледна ако намеря схемата на бушоните....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Да, и за по-сигурно напръскайте буксите за захранването с WD-40. Там, където черния кабел се завива на маса - също!
    Аз като го свалих заварих доста клеясала цялата работа и я търнах леко със шкурка, за да прави по-добър контакт обувката на масата.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    36

    Default браво

    еее колегата ангелов уби рибата с това обяснение и тези снимки, няма какво да се каже пове4е.

    Все едно си си купил супер скъпа компютърна система и се обаждаш в америка за съпорт и оттам ти пращат това ръководство..

    АЛФА ГТВ 2.0 95та, не е на газ.

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    goldenlight

    Правим каквото можем
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Неска най- накрая отворих тази антена да вида за кво става въпрос и стигнах до извода, че не стига ток до нея явно, механизма си го врътнах на ръка и си се отваря антенатабез проблем не е клеясала. И сега съм в размисал, вазможно ли е нещо електромоторчето да се е развалило или проблеманяма да е от него, кабелите нещо или остава да има някав бушон за тая антена..
    proper ти какво имаше в предвид, че кабела бил клеясал и как го управи?
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by TaNo
    Неска най- накрая отворих тази антена да вида за кво става въпрос и стигнах до извода, че не стига ток до нея явно, механизма си го врътнах на ръка и си се отваря антенатабез проблем не е клеясала. И сега съм в размисал, вазможно ли е нещо електромоторчето да се е развалило или проблеманяма да е от него, кабелите нещо или остава да има някав бушон за тая антена..
    proper ти какво имаше в предвид, че кабела бил клеясал и как го управи?
    ами имаше нещо като ръжда/корозия по него и хем хванат хем не прави контакт..... почистване...WD40...изчегъртване на кабелчетата и после затягане наново хубаво.... като се пробва с уредче ако имаш дали стига ток до там.......
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •