Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Предстои покупка.Дайте мнение

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Предстои покупка.Дайте мнение

    Здравейте всички,

    След няколко месеца ще купувам кола.Дилемата е Алфа 147 2.0 със селеспиид или Пежо 406 купе... Дайте някакво мнение, плюсове/минуси..итн. Не искам бегачка, по скоро нещо комфортно, атрактивно на външен вид, главно ще го търклям в града (от София съм)

    Сега в момента карам Пежо 206 и съм със смесени чувства за покупката на друго Пежо...Останах очарован от Алфа 147 ( като интериор и външен дизайн), но нали знаете всички ми казват - "италианско - много се чупи"...

    Така, значи разполагам с около 12 000лв и предполагам, че колата (която и да е тя) ще се взима от чужбина ( Германия, Швейцария, Италия). Ще мога ли да намеря читав екземпляр за тези пари? За първи път ще купувам кола от чужбина. И малко не ми е ясно как седят нещата с докарване, документи, евентуално ако я закарам на диагностика в БГ и се окаже издухана, мога ли да предява някакви претенции към автокъщата, на която съм я поръчал?(евентуално да се откажа от нея, ако нещата са много зле ).

    Ами това е, надявам се не досаждам с "глупавите" ми въпроси и очаквам да се получи интересна дискусия Също така се надявам да ме убедите, че съм на прав път каато съм с по-големи предпочитания към Алфа 147, защото наистина много ме зариби...и дай Боже в най-скоро време да се присъединя към Клуб Алфа Ромео
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    ...Чудя се какво ли ще ти кажат тук в нашия форум Алфа сектантите...По-добре постни същата тема в някой форум на Пежо и дай линк, че да почетем какви са сравненията и от другата страна...
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Щом не ти трябва бегачка и търсиш комфорт взимай Пежото. Готиното на 147-цата е че е жив картинг.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4

    Default

    Трети вариант няма ли ? Иначе още един глас за Пижу
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    хехе Първо в Пежо форума пуснах подобна тема... Все пак от 2 години имам пежо и съм регистриран във пежо форума...

    Питах Бате Shoxxx и той ме посъветва за 147 ( аз го знам, че е бивш Алфист) :P

    Казвате ако е до комфорта вземи Пежото...?ДОбре де 147 не вози ли комфортно? Изчетох целия форум 147/156/ГТ и поне едно разбрах със сигурност, че окачването е като на кола от по-висок клас.. Това, че е като "жив картинг" е само плюс, не съм казал, че не искам да е бегачка. Просто само този фактор няма да ме накара да взема някоя кола..

    С по-големи предпочитания съм за Алфа 147 и само малко ми трябва да се навия на 100%

    Бензиновият двигател към който съм се насочил, проблемен ли е?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    по морето
    Posts
    71

    Default

    По повод за предявяване на притенции, мисля че вече след като е купена колата то всичко е за твоя сметка. Едва ли някой ще ти ги уважи. Винаги имат начин да излезе автокъщата чиста и необременена от тази продажба освен ако не дава такава гаранция.
    За тази цена 12000 мисля че може и да намериш, но твърдо ли държиш да е селеспиид???
    Мисля че няма все още навсякъде из БГ кадърни майстори ако нещо се случи със скоростната кутия. Моето мнение за кола на старо по-добре ръчна, но ако беше нова Алфата сигурно е по-добре селеспиида.
    А относно Пежото, аз не бих си взел, по-скоро ми прилича за някой пенсионер който излиза през слънчевите дни с бабето си да се полюбуват на природата или на доста доста улегнали хора, които във всеки случай имат и още един автомобил и го ползват този само за свободното време.
    Този вариант с Пежото не ми харесва, за мене той не е за ежедневна употреба и особено ако имаш деца. Това си е лично мое мнение, не искам да се съобразяваш прекалено много с него, просто като мнение от бъдещ колега.
    Алфа Ромео 156 2.0 Туин Спарк 98 г
    Алфа Ромео 156 1.8 Туин Спарк 99 г - бившата
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер 96 г - първата ми Алфа

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Мерси колеги за отговорите...

    Нямам деца, и в близките 5 години не съм планувал такова нещо да се случва ( на 21 години съм).

    Като дам "заявка" в автокъщата примерно за 147-ца. Те ми намират някаква.. и я докарват в БГ е на мен, ако нещо не ми хареса задължен ли съм да я купувам? Преди да я докарат ли им давам парите? Не ми се ще да взимам нещо на сляпо и после да си бия главата в стената Единствения приемлив за мен вариант е : след като я докарат в БГ да отиде на един два свестни майстори да я проверят от...до... и тогава да реша ква ще я бъде... Друг е въпроса дали този вариант е възможен
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Най добре ела на някоя среща и мисля че колега със 147 няма да има нищо против та те повози така ще видиш как се държи като кола, пробвай и Пежото и прецени кое по ти допада. Аз съм естествено Алфата.
    Успех

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    [quote="digitalundgrd"]
    Казвате ако е до комфорта вземи Пежото...?[quote]

    мда
    147 1.6 TS

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    по морето
    Posts
    71

    Default

    Може и да стане да я върнеш колата, зависи от автокъщата и особено ако са ти познати, но може би ще ти върнат парите когато я продадат на някой друг. Все ще искат да си вържат гащите по някакъв начин. Няма да са пасли трева и ще си държат на тяхното, само ако ти е брат или много голям приятел би ти върнал парите веднага.
    Има толкова много коли тука в БГ, защо не набележиш тука някоя и да я разгледат майсторите преди да е платена и след като си я пробвал как върви - след TEST DRIVE-а.
    Докато е поръчка си е малко нож с 2 остриета - принуден си малко да я вземеш.
    Алфа Ромео 156 2.0 Туин Спарк 98 г
    Алфа Ромео 156 1.8 Туин Спарк 99 г - бившата
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер 96 г - първата ми Алфа

  11. #11
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    кво ще рече да върнеш колата ...

    вижте - отиваш и им казваш - давам 12000 за 147 2.0 ТС с такива и такива екстри - без забележки - можете ли?

    Ако внесът кенеф - им казваш продавайте си го ...

    Някой ще каже ма ква е гаранцията ще го я вземеш дори и перфектана - ми никва, ма ако е перфектна ще има поне 10 кандидати за тая кола ...

    Само дет не знам дали 12000 ще ти стигнат ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  12. #12
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    колкото до двете коли ... аз съм за Алфата ..

    как изобщо ти е хрумнала другата?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    по морето
    Posts
    71

    Default

    Здравей колега.
    Бях ти писал преди че може нещо да се намери за около 12000 какъвто е твоя бюджет за кола, но сега се поразрових в немското мобиле и по точно в Хамбург и цените започват от 7000-7500 евро.
    Така че малко трудно е да се вместиш. Най-вероятно за тези пари ще трябва да се ориентираш за Алфа от Италия. Там цените са по-ниски, но за Германия май ще е трудничко да е добра и на тази цена. Извинявай за неприятната информация.
    И в Бургас имаме една 147 се продава за 9600 лв, но тя си знае в какво състояние е.
    Алфа Ромео 156 2.0 Туин Спарк 98 г
    Алфа Ромео 156 1.8 Туин Спарк 99 г - бившата
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер 96 г - първата ми Алфа

  14. #14
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by nickalas
    Здравей колега.
    Бях ти писал преди че може нещо да се намери за около 12000 какъвто е твоя бюджет за кола, но сега се поразрових в немското мобиле и по точно в Хамбург и цените започват от 7000-7500 евро.
    Така че малко трудно е да се вместиш. Най-вероятно за тези пари ще трябва да се ориентираш за Алфа от Италия. Там цените са по-ниски, но за Германия май ще е трудничко да е добра и на тази цена. Извинявай за неприятната информация.
    И в Бургас имаме една 147 се продава за 9600 лв, но тя си знае в какво състояние е.
    Абе зависи в София може да намери, аз през октомври видях 3-4 разни 147-ци, най скъпата беше 13500 лева, а една такава в автокъща на булевард Гоце Делчев, като я загледах /беше 13000, а на външен вид беше идеална/ми я предложиха за 11500, без да питам даже /колата беше 2003 или 2002, не помня/ .Вярно е, че понякога такива падания на цената не говорят добре за колата, но зависи, който търси намира)
    Аз лично ти препоръчвам не да поръчваш, а да избираш от това, което е вкарано, можеш да го видиш и пипнеш, както се казва, а поръчката е умряла работа, ако нямаш много сигурен човек, като си я поръчаш ще се набуташ допълнително и то без да и има смисъл най често.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #15
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    А като нети трябва бегачка защо неси вземеш дизелче,147 много ясно Пежото и аз го отхвърлям като вариянт (Дано Шокса нечете,че ще ни псува яко )

    МОже да се намери за тея пари 147,зависи какви екстри искаш..от много компоненти е цената. Размисли за вариянта дизел,щом ще бръмкаш повече из града
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •