Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Закупуване на Alfa 75

  1. #1

    Default Закупуване на Alfa 75

    пичове голям фен съм на италянските коли(най-много на алфа) и искам да си купя 75-ца,33ките не ме кефят а до 2000лв няма нищо друго(аз повече нямам).Евтина е,готина на вид и доста върви.та искам да ви питам как са цените на резервните части,скъпа ли е поддръжката като цяло,изобщо заслужава ли си да се купи 75-ца.И ако някой продава да свирка!!!
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  2. #2

    Default

    алфа 75 е за маняци об6то взето е доста здрава не създава проблеми 4астите нови не са много ефтини но вора ръка е пълно тъй като 75 старото гтв жулиета алфета са все на една база с малки разлики и 4астите им са взаимозаменяеми ... не бих препоръ4ал на 4овек който не разбира от коли ,ремонти да си взима такава кола ... вярно е 4е има доста специфи4ни особенности но ако познава6 колата като цяло не е проблем да си я подържа6 сам . най фенски са 1,8 турбо 2,5 и 3,0 в6 но са доста редки няма 4асти за тях и по трудно се поддържат ... най сполу4лив е модела 2,0 ТС ... ако търси6 да купува6
    по добре се ориентирай към 1,8 2,0 двигателите ... за 2000 лева такава стара кола трябва да е в доста добро състояние, като има някои особенни места на които трябва да се обърне внимание !

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    софия
    Posts
    72

    Default

    моито мнение е че за 2000 левчета е почти не възможно да намириш 75 без сериозни проблеми но добра жулиета имш шанс

  4. #4

    Default

    какво имаш предвид под сериозни проблеми.Гледах преди няколко дни 2 алфи75.Първата беше за 1000лв 2.0ТС външно беше кукла,запалихме я пак добре,след това се връщаме пак да я огледаме врътнахме 2 кръгчета и прегря,започна да хвърля антифриз,а най-гадното беше,че като е на свободна даваш и газ,оборотомера стига до 3000rpm,колата започва да се мъчи,и след много мъки стига до 5000 и т.н.Втората беше с 1.8ТС за 1000лв ама имаше работа по нея за още 600,задни накладки,кърпене,смяна на задна врата,слагане на средно и задно гърне и на всичкото отгоре омасляваше мотора ЯКО.Днеска гледах една с 1.8TC мотора за 1800,свали ми на 1700,много беше запазена,двг-то не играеше като другите,а не мърдаше,не беше омаслило,2-ра и 3-та си влизаха добре,не тропаше по окачването и доста вървеше.Не работеха само датчиците за нивото на маслото и за чистачките,защото този човек беше слагал казанче от лада .

    А знаете ли откъде мога да си намеря 75-ца бензинка защото в мобилето няма,до 2000лв
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Един съвет от мен. Преди да купиш такава кола нека някой, който наистина разбира от тези модели да я огледа.Ама наистина да е ремонтирал и то не веднъж. Защото това "има работа за още 600 лв." въобще не ми звучи. Казвам ти го с най-добри чувства. Тази кола не е като останалите средства за предвижване от точка А до точка Б Още нещо. Не дей да си правиш сметка. Колата ми е 1500 лв. още 600 да я стегна и съм готов. Казвам ти го от опит, то и аз само основни лагери мислих да сменявам ама вече една година ще стане.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    софия
    Posts
    72

    Default

    евалата венци кажи му как се страда със евтините а на тебе пич ще ти кажа че ддсто на 2000ts.във момента се равнява на 2800лв за нов внос направи си сам сметка ако няма сериозни проблеми кои луд ще ти я даде за 2000лв

  7. #7

    Default

    Не ти говоря за 2.0ТS,а за някоя по-старичка и тея дето съм ги писал 3те не мисля да ги взимам.Търси се нещо по-читаво,ама вие започнахте да ме плашите.Venci такива ли са кошари бе.Така излиза че трябва да лежа постоянно под нея.нали все пак ше я гледаме
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  8. #8

    Default

    А какво да и гледам още на 75цата.Напишете ми какво се гледа да не стане
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  9. #9
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Приятелю, не искам да те плаша. Ще използвам едно клише, но е много подходящо за случая. На там накъдето си тръгнал, аз вече се връщам. Точно същите неща си мислех преди и аз. Мислех си сега взимам една "трансаксиална мръсница" като на брат ми 75-та. Ще, вкарам малко пари в нея и съм готов. За по ефтино реших да е Джулиета. За още по ефтино с блокирал мотор. Не, че съжалявам. Ама то и надали има друг такъв шемет като мен. Не съжалявам за нито един лев, който съм дал обаче на моменти губя търпение. Колкото и ефтино да си мислиш, че ще ти излезе знай, че ще е тройно на това, което си приготвил като пари. И десеторно като труд, нерви и време. Това е ако искаш колата да ти е като хората. Ако си взимаш кола с проблем знай, че сигурно не е само той.
    Пак ти казвам не искам да те разубеждавам. Но точно тези модели са само за истински манияци и болни Алфисти. Тази кола е в състояние да достави огромно удоволствие от шофирането и. Но трябва да платиш определена цена за това. Тя е съвкупност от това, което ти написах по-горе. И със сигурност не означава, че само ще лежиш под нея!!!!!!! Мога да ти разказвам с часове, така че спирам. Последно, ако искаш да си вземеш трансаксиална Алфа, колкото и да ти се струва хубава вземи някой, майстор с теб да я види. И знай, че ако правиш опити да минеш тънко, ще съжаляваш.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by grishav
    ...Гледах преди няколко дни 2 алфи75.Първата беше за 1000лв 2.0ТС външно беше кукла,запалихме я пак добре,след това се връщаме пак да я огледаме врътнахме 2 кръгчета и прегря...
    тази наистина ли е била Twin Spark и ако няма да я копуваш може ли да дадеш телефон за връзка със собственика
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11

    Default

    тази наистина ли е била Twin Spark и ако няма да я копуваш може ли да дадеш телефон за връзка със собственика
    Не Twin Spark,а с 2 двойни карбуратора Twin Carb
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Приятелю, не искам да те плаша. Ще използвам едно клише, но е много подходящо за случая. На там накъдето си тръгнал, аз вече се връщам. Точно същите неща си мислех преди и аз. Мислех си сега взимам една "трансаксиална мръсница" като на брат ми 75-та. Ще, вкарам малко пари в нея и съм готов. За по ефтино реших да е Джулиета. За още по ефтино с блокирал мотор. Не, че съжалявам. Ама то и надали има друг такъв шемет като мен. Не съжалявам за нито един лев, който съм дал обаче на моменти губя търпение. Колкото и ефтино да си мислиш, че ще ти излезе знай, че ще е тройно на това, което си приготвил като пари. И десеторно като труд, нерви и време. Това е ако искаш колата да ти е като хората. Ако си взимаш кола с проблем знай, че сигурно не е само той.
    Пак ти казвам не искам да те разубеждавам. Но точно тези модели са само за истински манияци и болни Алфисти. Тази кола е в състояние да достави огромно удоволствие от шофирането и. Но трябва да платиш определена цена за това. Тя е съвкупност от това, което ти написах по-горе. И със сигурност не означава, че само ще лежиш под нея!!!!!!! Мога да ти разказвам с часове, така че спирам. Последно, ако искаш да си вземеш трансаксиална Алфа, колкото и да ти се струва хубава вземи някой, майстор с теб да я види. И знай, че ако правиш опити да минеш тънко, ще съжаляваш.
    Разбира се че ше я гледаме много хора преди да я вземеме.Никога няма да я взема без да я види майстор,и ако не е в добро състояние.Много е важно къде се прави колата.Има двама майстори с 2 75ци,едната 3.0 V6,а другата 2.0TS,която се продава за 4500лв.А иначе кое и е по слабото място двг или ходова част и скорости?Ще ми кажеш ли кое да и оглеждам на тази кола
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Окачването е доста здраво, но все пак знаеш как се проверяват амортисъори. Лагерите на главините трябва да нямат луфт, да не вият, да се въртят свободно. Да не се хванеш за главата и да кажеш като един мой близък да не казвам кой, че ме е срам " Абе къде са и пружините отпред на тая кола?", защото е на торсиони. Гледате тампоните на реактивните щанги отпред. Отзад на стабилизиращите. Спирачните дискове мисля, че им даваха минимална дебелина 9 мм и да нямат надирания. Карданът е с три гумени карета всяко с цена от 70 до 90 лв. Трябва да са здрави, защото това джелезо се върти с оборотите на двг-то и нали се сещаш. Задния тампон на мотора. беше към 65 лв. ще е хубаво да е здрав. Обрънете внимание на спирачките и съединителя. Това са едни от най-слабите места на тези коли. Помпите трябва да са сухи и най-добре ако си йога да се завреш под таблото да видиш дали са текли отзад. Има едно "бай миле" дето седи до спирачната помпа и служи за забавяне задействането на задните спирачки. Може и да е изхвърлено отдавна, но ако го има много вероятно да тече или да не работи. Като махнеш гумичката отзад и като натисне някой спирачката трябва усетиш с пръст една малка ос да изпъкне. Скоростите са предразположени към износване синхроните на втора. Ослушвай се и за деференциала. Двигателя зависи кой е. За V6 признавам, че нищо не знам. На TS ще се ослушваш за тракащ вариатор и ще е хубаво да са читави свещите и кабелите. Малката ангренажна верига почти задължително ще е разтеглена. Нека някой, който разбира повече от мен да каже друго.
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14

    Default

    мерси батка.ше гледаме.То няма от къде да се намери 75ца.В мобилето няма никакви.Ти знаеш ли някой сайт или някой да продава.А на брат ти с кой мотор е?
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Как няма в мобилето? Аз имам стари автопазари, ако искаш ще препиша обявите от един месец назад. На брат ми е 2000 кубика с карбуратори Делорто.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •