Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Мнения за 156/2.4ЖТД 20кл.

  1. #1
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Мнения за 156/2.4ЖТД 20кл.

    Колеги с удоволствие бих разменил Либрата за тази красавица:

    http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details

    Някой карал ли е точно този модел с този двигател, да си каже мнението?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Това е нещо страхотно! Ако можех с удоволствие бих сменил всякаква за тази. Щом можеш да си я позволиш и ти харесва вземай я ,какво значение има дали някой друг ще ти каже нещо /+/ или /-/ за нея ,нали ти ще я караш и ще й се радваш! Огледай си я внимателно отвсякъде и всичко което възможно,диагностика и т.н.,че парите са доста и ..... газ
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Това е мечтата ми след 159 Страшна муцунка има Ако имаш парите зимай
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  4. #4

    Default

    Като се има в предвид , че За 26000 лева или 13.300 евро с можеш Алфа 159 да си купиш, че дори и ДиЗел, тая кола ми се струва много скъпа, все пак АкциЗа и ДДС то я оскъпяват много. Иначе тя струва в белите държави около 9000 еуро.


    .

  5. #5
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Ако я вземеш 9к от "бяла" държава с акциз и ДДС става пак някъде толкова.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    Като се има в предвид , че За 26000 лева или 13.300 евро с можеш Алфа 159 да си купиш, че дори и ДиЗел, тая кола ми се струва много скъпа, все пак АкциЗа и ДДС то я оскъпяват много. Иначе тя струва в белите държави около 9000 еуро.


    .
    Това е наи-евтината 159 в немското Мобиле.де и е 14 950еуро , 2,2 НЕ дизел на 150 000км за 1година и 11 месеца! Акциза отделно.

    Цък

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    А бе, че то ясно няма 159-ка с този двигател на тази цена, спор няма.
    Ама и ако можех да си я позволя, нямаше да питам дали да си я купувам, а директно щях да пусна тема "Вижте какво си купих" :P
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8

    Default

    Мисля, че за толкова пари, 166 би била правилния избор, дори да е 10 клапановия мотор, ще бъде нещо уникално, а смятам, всички знаете предимствата на 166
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #9
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku
    Мисля, че за толкова пари, 166 би била правилния избор, дори да е 10 клапановия мотор, ще бъде нещо уникално, а смятам, всички знаете предимствата на 166
    Какво е предимоството на 166

    Амм като искате,да няма акциз по малко кончета под капака и сте готови 1.9 е добрия вариянт...
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  10. #10

    Default

    По-горен клас, по-голяма, вози по-добре, по-луксозна, по-качествени материали, по-качествено изпълнение, повече екстри и т.н.
    Минус, може би, е по-скъпата цена на някои части, но определено за толкова много пари 166 е по-добрата кола, дори и евентуално да е с 10 клапановия дизелов двигател, пак е по-добре, хем няма да има и кациз, а парите за акциза ще може да се вложат при покупката на колата
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Верно е. Нали ги имам и двете, и мога да сравнявам директно.

    В сравнение с 166 моята 156(хем е доста новичка, 2002 г, вътрешен фейслифт) е като беден роднина - вози значително по-лошо, друса, задницата е неспокойна в завоите, значително по-шумна е в интериора (силно се чува не само двигателя, има силни вибрации от окачването и гумите). Вътре в купето има много паразитни шумове, вентилатора на отоплението е поне два пъти по-шумен, много пластмаси поскърцват, седалките изобщо не могат да се сравняват със 166. Освен това е отвратителна за паркиране - радиуса и на завой е като на самосвал. А за спортно каране изобщо да не говорим - докато 166 лежи като залепена за пътя, 156 вече отдавна ми светка с ESP-то и ми прилага разни номера.

    Не ме разбирайте грешно - 156 е много приятна кола, но изобщо не може да се сравнява по никакъв показател със 166. Само като чуете как хлопват вратите на едната и другата като ги засилите и ще ви стане ясна разликата в класовете - на 166 се затварят мазно като на трезор, а на 156 издрънчават.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Верно е. Нали ги имам и двете, и мога да сравнявам директно.

    В сравнение с 166 моята 156(хем е доста новичка, 2002 г, вътрешен фейслифт) е като беден роднина - вози значително по-лошо, друса, задницата е неспокойна в завоите, значително по-шумна е в интериора (силно се чува не само двигателя, има силни вибрации от окачването и гумите). Вътре в купето има много паразитни шумове, вентилатора на отоплението е поне два пъти по-шумен, много пластмаси поскърцват, седалките изобщо не могат да се сравняват със 166. Освен това е отвратителна за паркиране - радиуса и на завой е като на самосвал. А за спортно каране изобщо да не говорим - докато 166 лежи като залепена за пътя, 156 вече отдавна ми светка с ESP-то и ми прилага разни номера.

    Не ме разбирайте грешно - 156 е много приятна кола, но изобщо не може да се сравнява по никакъв показател със 166. Само като чуете как хлопват вратите на едната и другата като ги засилите и ще ви стане ясна разликата в класовете - на 166 се затварят мазно като на трезор, а на 156 издрънчават.
    Абсолютно точно си го казал.
    Точно поради тази причини си взех Либрата.
    Смело мога да твърдя, че в купено и дума не може да говорим за поскърцване на пластмаси или други такива. Сравнението със затварянето на вратите е точно както си го описал.
    Единствено, което 166-цата притежава над Либрата е шумоизолацията при 180км/ч. Малко по-добра е.
    Иначе като сглобка на интериора мога да кажа, че Либрата е малко по-добра от 166-ца. 156-цата не може въобще да се намеси в сравнението.
    Тази 166-ца, която я карам е с кожени седалки. И те издават доста скърцане на самата кожа. Има 1 леко поскърцване от таблото едно от някъде от зад (не го знам от къде е) и подглавника на седалката нещо тропа. До сега всички 156-ци в които съм се возил, все скърцат, тропкат тук там... 166-цата е 2002 година и на доказани 220 хиляди км.
    Поне за мен седалките на 166-цата са ми малко големи (аз съм слаб - 70кг. и на завоите се държа за волана, вместо страниците на облегалката да ме държат, което определено си е дискомфортно.)
    А и това с тази кожа, направо се хлъзгаш върху нея. Еленовата (Алкатарата) за мен е много по-добра, по комфортна, по елегантна!
    Това със седалките вече си е супер субективно мнение, според фигурата на човека.

    Е ако има някоя 166-ца 2.4ЖТД 20кл. - гати кефа.
    А един Тезис 2.4 комформатик ептем няма да откажа
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Верно е. Нали ги имам и двете, и мога да сравнявам директно.

    В сравнение с 166 моята 156(хем е доста новичка, 2002 г, вътрешен фейслифт) е като беден роднина - вози значително по-лошо, друса, задницата е неспокойна в завоите, значително по-шумна е в интериора (силно се чува не само двигателя, има силни вибрации от окачването и гумите). Вътре в купето има много паразитни шумове, вентилатора на отоплението е поне два пъти по-шумен, много пластмаси поскърцват, седалките изобщо не могат да се сравняват със 166. Освен това е отвратителна за паркиране - радиуса и на завой е като на самосвал. А за спортно каране изобщо да не говорим - докато 166 лежи като залепена за пътя, 156 вече отдавна ми светка с ESP-то и ми прилага разни номера.

    Не ме разбирайте грешно - 156 е много приятна кола, но изобщо не може да се сравнява по никакъв показател със 166. Само като чуете как хлопват вратите на едната и другата като ги засилите и ще ви стане ясна разликата в класовете - на 166 се затварят мазно като на трезор, а на 156 издрънчават.
    Ами ускорението къде го забравихте А и не знам защо толкова ви скърцат алфите, както и 156 mjet говореше навремето - моята барака никак не скърца отвътре (пу пу ) Да не би да е проблем на новото табло ?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  14. #14
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Не е проблем на новото табло. Използвани са неособено качествени материали при изработката. Това е съвсем очевидно, а като подкараш - и ушевадно. Но при все многото преимущества на 166-та, си мисля че за тези пари едно GTV крайна фаза най би ме зарадвало. Лично мнение, естествено.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  15. #15
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    аа 166 Фаселифт,някой има ли наблюдения върху нея Тя се доближава най много до 159 маиче От към комфорт материали ( е освем брера сигурно)
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •