Page 35 of 48 FirstFirst ... 25333435363745 ... LastLast
Results 511 to 525 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #511
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ок, ясно.
    Обаче не става въпрос за това клатене.
    Описвам ти симптома подробно и се надявам този път да прочетеш целия пост а не само КЛАТИ ОБОРОТИ:
    Експеримента се провежда най-добре по-надолнище. Палиш двигателя, работи перфектно на място без помисъл да заклати ( като Нисан Примера ), отпущаш педала на спирачката без да си влючил на скорост и в момента който отчете движение оборотите почват да играят. Спираш автомобила и заковават на 800. Разпознаваш ли твоя симтом ?
    Ето цитиран 1-ви пост на темата и почнете да четете цели изречения.
    Имах 1/1 същия проблем с Форд - изключвам в движение от скорост и клати обороти та чак гасне.
    Оказа се един ш...н датчик за движение на жилото на километража което влиза в ск. кутия.
    Та тези нашите бангии имат ли датчик който при движение по инерция отчита това и стабилизира оборотите?
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  2. #512
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Аз съм сменил ВСИЧКО и пак клати. От както се стопли времето и паленето стана от 5-ия път както всички лета. И понеже ми писна откачих пин 15, сега клати рядко и за кратко като е пуснат климатика. Както се вижда от подписа ми имам и Ситроен -служебен но си го поддържам при най-малка нужда, та след 150 хилядният километър придоби абсолютно същите проблеми като на алфата- сутрин пали и ако подам газ глъхне и гасне, трябва да го изчакам, през зимата този проблем го няма, понякога клати обороти в движение и понеже е служебен парата не се пести, след няколко престоя в сервиза специалистите заключиха- трябва да му сменим компа!
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  3. #513
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Аз съм сменил ВСИЧКО и пак клати. От както се стопли времето и паленето стана от 5-ия път както всички лета. И понеже ми писна откачих пин 15, сега клати рядко и за кратко като е пуснат климатика. Както се вижда от подписа ми имам и Ситроен -служебен но си го поддържам при най-малка нужда, та след 150 хилядният километър придоби абсолютно същите проблеми като на алфата- сутрин пали и ако подам газ глъхне и гасне, трябва да го изчакам, през зимата този проблем го няма, понякога клати обороти в движение и понеже е служебен парата не се пести, след няколко престоя в сервиза специалистите заключиха- трябва да му сменим компа!
    Имаш въздух да ти влиза от някъде

    ---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Без да ми се сърдят тук ветераните, ама след известно прекъсване на тази тема, аз зададох два въпроса, на които не ми беше отговорено,въпреки обозначенията им. Колегата Спечелист, се включи неясно след мен и повлече след себе си "гора" от мнения. На единия ми въпрос...ясно, разбрах. Рязането на ПИН 15 няма общо с оборотите на колата, когато е спряла, окей. Странна е тази кола, направо е като зодия Рак - чувствителна и възвишена...
    ...Интересното е, че мени много "поведението си". Карам примерно със 120 км/ч (с рязан пин 15 съм) пускам на инерция и оборотите, въпреки отрязването ми продължават да се побъркват. Това става главно като съм на дълъг път. Особено като се връщах от Бургас преди няколко седмици (минавам по подбалканската) и на завоите преди София, пусках на инерция и едвам не се пребих. Не гасне, ама пада до 500 оборота, качва на 1500 и така без да се успокои. Това не ми е ясно как се получава, като съм с резнат ПИН. Изходвайки от началото, пояснявам, че това не се получава винаги. Понякога колата като я пусна така и заковава на 800! А ако така се случи, спра ли на светофар и поиграе, поиграе и вземе, че се успокои. Но това успокояване, пак не става винаги. Различно и зависещо...незнам от какво... Когато е студена колата, не ги прави много тези неща. Обаче загрее ли, не винаги, но понякога прави така, както описах...
    Това беше развит първия ми въпрос. А втория за лампата на въздушната възглавница. Какво се е случило, че свети след отрязването на ПИН-а? Благодаря!
    И аз имам твоя проблем на една кола, но все не остава време човекът да дойде да я прегледам. Ако имам някакво инфо - ще пиша. Ако ти откриеш нещо - пиши
    Пин 15 не решава проблема и както гледам някои, дето преди викаха за рязането, сега крещят "не режи"
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #514
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Без да ми се сърдят тук ветераните, ама след известно прекъсване на тази тема, аз зададох два въпроса, на които не ми беше отговорено,въпреки обозначенията им. Колегата Спечелист, се включи неясно след мен и повлече след себе си "гора" от мнения. На единия ми въпрос...ясно, разбрах. Рязането на ПИН 15 няма общо с оборотите на колата, когато е спряла, окей. Странна е тази кола, направо е като зодия Рак - чувствителна и възвишена...
    ...Интересното е, че мени много "поведението си". Карам примерно със 120 км/ч (с рязан пин 15 съм) пускам на инерция и оборотите, въпреки отрязването ми продължават да се побъркват. Това става главно като съм на дълъг път. Особено като се връщах от Бургас преди няколко седмици (минавам по подбалканската) и на завоите преди София, пусках на инерция и едвам не се пребих. Не гасне, ама пада до 500 оборота, качва на 1500 и така без да се успокои. Това не ми е ясно как се получава, като съм с резнат ПИН. Изходвайки от началото, пояснявам, че това не се получава винаги. Понякога колата като я пусна така и заковава на 800! А ако така се случи, спра ли на светофар и поиграе, поиграе и вземе, че се успокои. Но това успокояване, пак не става винаги. Различно и зависещо...незнам от какво... Когато е студена колата, не ги прави много тези неща. Обаче загрее ли, не винаги, но понякога прави така, както описах...
    Това беше развит първия ми въпрос. А втория за лампата на въздушната възглавница. Какво се е случило, че свети след отрязването на ПИН-а? Благодаря!
    Така на теб проблема ти е другаде,не в пин 15,закарай колата на диагностика,да се проверят някои неща.Колата ти може да клати обороти от некоректна смес,демек може да имаш доста различни прблеми,например пропуск в интейк системата,ламбда сонда,дебитомер,пропуски в изпускателната система,да продължавам ли ????????
    Другия проблем е ясен,той отново няма нищо общо с пин 15,просто катои си свалял таблото,или си дал на контакт с изключено табло,или просто си е светнала заради свлаянето на таблото.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #515
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Имаш въздух да ти влиза от някъде

    ---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:51 ----------


    Замервано е държи вакуум, всичко по пътя на въздуха до двигателя е сваляно проверявано подменяно- никакъв ефект или поне е бил краткотраен.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #516
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Изпускателната система-да. Беше надупчена и запушена цялата. Смених всичко, отпуши се и дори свали разхода с 2 литра. Незная дали, ако имам проблем с дебитомер и ламбда, няма да се отразява това на разхода. За този мотор съм доволен от разхода. 7 извънграско при 120-130 и 12 градско при смяна на около 2300 оборота. Разбира се зависи от движение, гориво и цакане при бензиностанциите, но осреднено е така.
    На диагностика да си призна, не съм ходил, именно защото нямам проблем с разхода и вървежа на колата. Паля, върви, не харчи, сменям си маслото и филтрите на 9 500 км. Не се вманиячавам в ремонти по колата си, но и определено не я и занемарявам. Апропо...при наличието на такъв разход и подобно поведение на колата, съвсем дилетански, но допуска ли се пропуск в ламбдата и дебитомера?!
    П.П. А защо да не пускам по инерция извънградско?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  7. #517
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Usa
    Posts
    186

    Default

    Колега направи една проба преди да отидеш на диагностика в маркуча който излиза от одушника за маслени пари и отива след дросела постави една тапичка

  8. #518
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    Колега направи една проба преди да отидеш на диагностика в маркуча който излиза от одушника за маслени пари и отива след дросела постави една тапичка
    Какво целим с тази операция?
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  9. #519
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Какво целим с тази операция?
    Да нямаш обороти на празен ход
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #520
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Изпускателната система-да. Беше надупчена и запушена цялата. Смених всичко, отпуши се и дори свали разхода с 2 литра. Незная дали, ако имам проблем с дебитомер и ламбда, няма да се отразява това на разхода. За този мотор съм доволен от разхода. 7 извънграско при 120-130 и 12 градско при смяна на около 2300 оборота. Разбира се зависи от движение, гориво и цакане при бензиностанциите, но осреднено е така.
    На диагностика да си призна, не съм ходил, именно защото нямам проблем с разхода и вървежа на колата. Паля, върви, не харчи, сменям си маслото и филтрите на 9 500 км. Не се вманиячавам в ремонти по колата си, но и определено не я и занемарявам. Апропо...при наличието на такъв разход и подобно поведение на колата, съвсем дилетански, но допуска ли се пропуск в ламбдата и дебитомера?!
    П.П. А защо да не пускам по инерция извънградско?!
    Щом разсъждаваш така,значи можеш сам да си оправиш колата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #521
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Като не ти работи дебитомерът и ламбдата, как мислиш, дали ти е наред колата? Или ти работи в един авариен режим? И можеш ли да кажеш, че колата ти е наред?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #522
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Габрово
    Posts
    10

    Default

    Здравейте колеги и аз съм от хората, които се надяваха че пин 15 ще оправи всичко но уви сега след като го свързах отново колата ми вдигна доста разхода (аз съм на гас) и сега ми гори 20 на 100. Някакви предложения?

  13. #523
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да, има такива. Наричат се сервизи, специалисти и.т.н. с качествена диагностика нещата се оправят без да се гадае и да се хвърлят излишни средства.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #524
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Имах 1/1 същия проблем с Форд - изключвам в движение от скорост и клати обороти та чак гасне.
    Оказа се един ш...н датчик за движение на жилото на километража което влиза в ск. кутия.
    Та тези нашите бангии имат ли датчик който при движение по инерция отчита това и стабилизира оборотите?
    Ами Pin 15 е точно това, защот ние нямаме жило. Някъде в стари теми имаше надълго и нашироко обяснение (ако се не лъжа от колегата oem) на pin 15 и механизма му на действие.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #525
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да, има такива. Наричат се сервизи, специалисти и.т.н. с качествена диагностика нещата се оправят без да се гадае и да се хвърлят излишни средства.
    Ухаааа, имам поддържник на думата ДИАГНОСТИКА
    Ставаме партия вече, търси се водач за да разбием гадателите на боб
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 35 of 48 FirstFirst ... 25333435363745 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •