Page 27 of 48 FirstFirst ... 17252627282937 ... LastLast
Results 391 to 405 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #391
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Тя ламбда сондата на студена кола не играе роля при паленето. Едва след като загрее се подключва. При след '98 156 1.8TS е с принудително подгряване и пак и трябва време да започне компа да я чете. Та проблемът ти с паленето не е в ламбдата.
    Докато колата е студена сигнала от ламбдата не се взима под внимание и компа работи с висок потенциал - на богата смес. Пусни една тестова програма с диаграмен прозорец и ще видиш
    Колега (викам ти така щот не ти знам името), като гледам ама хал хабер си нямаш от тия коли. Не се излагай, а вземи почети малко кое работи, кога, как, защо, като работи що работи, като не работи що не работи... причини за причинени неизправности... общо взето като гледам какви отговори даваш ме навежда на мисълта, че ама изобщо не знаеш как работи мотроника!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #392

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега (викам ти така щот не ти знам името), като гледам ама хал хабер си нямаш от тия коли. Не се излагай, а вземи почети малко кое работи, кога, как, защо, като работи що работи, като не работи що не работи... причини за причинени неизправности... общо взето като гледам какви отговори даваш ме навежда на мисълта, че ама изобщо не знаеш как работи мотроника!
    , кой го казва.

  3. #393
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега (викам ти така щот не ти знам името), като гледам ама хал хабер си нямаш от тия коли. Не се излагай, а вземи почети малко кое работи, кога, как, защо, като работи що работи, като не работи що не работи... причини за причинени неизправности... общо взето като гледам какви отговори даваш ме навежда на мисълта, че ама изобщо не знаеш как работи мотроника!
    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    , кой го казва.
    Колеги, вземете се в ръце и не ме изкушавайте да вадя наказателната клавиатура!!! Горещо ви съветвам.

  4. #394
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Тя ламбда сондата на студена кола не играе роля при паленето. Едва след като загрее се подключва. При след '98 156 1.8TS е с принудително подгряване и пак и трябва време да започне компа да я чете. Та проблемът ти с паленето не е в ламбдата.
    Докато колата е студена сигнала от ламбдата не се взима под внимание и компа работи с висок потенциал - на богата смес. Пусни една тестова програма с диаграмен прозорец и ще видиш
    Четеш поста ми като дявола евангилието. Не казвам че работи сондата при палене а че компа е адаптиран към некоректни стойности на лабдата. Аз съм сигурен в едно нещо след смяна на почти всичко по управлението на мотора колата си имаше проблем с първоначалното палене при топло време. След смяна на сондата всичко си дойде на място. И при предните две сонди си идваше на място но за няколко докато се адаптира сондата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #395
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Споко бате. Вярни са ти наблюденията горе долу Остави ги специалистите по алфа спарковете да натягат винтчетата и да си мислят, че всичко де лети се яде Нас тука кучетата ни яли.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #396

    Default

    Е, ние не се заяждаме, само спорим. В спора се ражда истината.
    Като загача компа и гледам на диаграма сигнала от ламбдата при студена кола той е около 1V. След време започва постепенно да пада и изведнъж горе-долу започва да играе в бедна богата смес (като синусоида един вид)

    ---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

    Е, ние не се заяждаме, само спорим. В спора се ражда истината.
    Като закача компа и гледам на диаграма сигнала от ламбдата при студена кола той е около 1V. След време започва постепенно да пада и изведнъж горе-долу започва да играе в бедна богата смес (като синусоида един вид)

  7. #397
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Е, ние не се заяждаме, само спорим. В спора се ражда истината.
    Като загача компа и гледам на диаграма сигнала от ламбдата при студена кола той е около 1V. След време започва постепенно да пада и изведнъж горе-долу започва да играе в бедна богата смес (като синусоида един вид)

    ---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

    Е, ние не се заяждаме, само спорим. В спора се ражда истината.
    Като закача компа и гледам на диаграма сигнала от ламбдата при студена кола той е около 1V. След време започва постепенно да пада и изведнъж горе-долу започва да играе в бедна богата смес (като синусоида един вид)
    Това на каква кола? Щото на ТС-а затворения цикъл е на 475 мв. не е на 1 волт
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #398
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Колеги, прочетох цялата тема, и аз имам симптомите на проблема "пин 15". Някой може ли да обясни подробно как се сваля скоростомера за да стигна до буксата?
    GTV

  9. #399
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Отговарям си сам:
    Оказа се елементарно- сваля се фунията пред километража - държи се на едно винтче. След като се свали, километража се държи на 2 винтчета. Махат се и те и сте готови. Кабелчето е зелено с черна линия.
    Аз ще тествам дали при мен проблема е от този кабел.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCI5300.jpg   DSCI5297.jpg  
    GTV

  10. #400
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    То проблема, че не е там не е. Просто това е едно глупаво решение на съвсем друг проблем.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #401
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Така и не се разбра,тоя пин 15 за какво е

  12. #402
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сигнал за скоростта на автомобила. Идва от централата на АБС-а. От таблото после отива в ЕКУ-то, което взема информацията за скоростта и изминати километри и ги има предвид в преминаването през режимите на работа на мотора. Когато автомобила е в движение се стреми да поддържа по-високи обороти на празен ход, за да може като освободиш от скорост по инерция да ти работи хидравлика, климатик, алтернатор, без проблем както и като върнеш газта да не ти работи мотора като моторна спирачка. С откачането на този пин когато се движи автомобила на скорост и се отнеме газта ще се усеща едно забиване муцуната и много бързо убиване на скоростта. Сигурно има и други неща за които не се сещам в момента.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #403

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    То проблема, че не е там не е. Просто това е едно глупаво решение на съвсем друг проблем.
    Глупаво, но бързо и на всичко отгоре е ефтино, даже без пари. Още ме е яд колко пари набих за датчици и "майстори" на бившата 156-ца. Вече 3-та година и липсва сигнала, а колата се държи перфектно, само в движение не потдържа 1100 оборота а 900, но за сметка на това не се мъчи да гасне.... А къде е проблема с клатенето на обороти сегашния собственик изобщо не го интересува, просто защото не ги клати
    Last edited by Доко; 04-12-2010 at 10:03.

  14. #404
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Нещо друго прави ли се след като се разкачи кабелчето? Имам предвид чистене на грешки, обучение?
    GTV

  15. #405

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Нещо друго прави ли се след като се разкачи кабелчето? Имам предвид чистене на грешки, обучение?
    Не, засича грешка но не светва лампа. Ще помогне само ако на място са стабилни,а клати в движение.

    п.с Говорим за туин спарк ?!!!
    Last edited by Доко; 04-12-2010 at 15:59.

Page 27 of 48 FirstFirst ... 17252627282937 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •