Page 43 of 48 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast
Results 631 to 645 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #631

    Default .

    След като смених тая уйовина http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 Оборотите не са трепнали при никакъв режим - нито на място, нито в движение, нито с климатик. Лошото е, че последните 2 ги взех[/QUOTE]


    Това е решението на проблема, при мен също оборотите се стабилизираха след смяната на Уйовината
    Former Alfa owner.

  2. #632
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Радвай се защото съвсем не при всички е това причината

    Sent from my HTC One using Tapatalk 2
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #633

    Default

    Някой мислил ли е за възможността оборотите да се бъркат заради детонационния датчик?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #634
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Колеги моята е 156 1.6 TS 98г.Като отворих километража на пин15 кабела ми е зелен с червена ивица дали е за същото нещо или няма нищо общо с 1.8и2.0 TS.Защото и аз искам да го прекъсна но не намирам зелен с черна ивица.

  5. #635
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Почистване на стъпково моторче и смяна на дебитомер/ако е сдал багажа/, ламбда също, провери си маркучите дето влизат преди след дросела, излизат от един тройник на капака на клапаните над 4 цилиндър, при мен бяха напукани точно дето са стегнати скобите и не се вижда от декоративния капак на мотора.Също и да няма премазани изолации на кабели захранващи бобините от същия този декоративен капак.Стига сте си осакатявали колите намерете си проблема и го отстранете.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #636
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    43та страница на тази тема и конкретен виновник за проблема няма.

  7. #637
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е няма, при един едно при друг друго.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #638
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    А къде в София да ми зацепят ангренажа и на каква цена , че нещо ми се струва много умряла тази кола?

    А и колко струва маркуча , тоя големия , дето се ръга дебитомера в него , че моя е тунингован с изолирбанд ?

    А с клатенето...еми клати си , такъв е модела.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  9. #639
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    А къде в София да ми зацепят ангренажа и на каква цена , че нещо ми се струва много умряла тази кола?

    А и колко струва маркуча , тоя големия , дето се ръга дебитомера в него , че моя е тунингован с изолирбанд ?

    А с клатенето...еми клати си , такъв е модела.
    Първо махни метана,после щом си у Софето оди у некой форумен сервиз.......
    Last edited by thecleaner; 12-06-2014 at 10:00.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #640
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Самоков
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by mariyan_mva View Post
    От както имам Алфа вече 5 месеца, проблема ми само един играят ми оборотите на празен ход от 400 до 1600 само в движение като освободя от скорост по някой пат и гасни,а като спра ги стабилизира на 840.Алфата е 156 1,8 98г смених, дебитомер,ламбда сонда,дросела е изчистен от нагар,карам я с 98 или 100 октановия бензин,но проблема не се решава ако някои има идея за нешто нека сподели. Ходил сам на диагностика моторчето на празен ход работи идея нямам.
    Не знам качи ли се снимката... това, което е заградено с червено. Не знам що за джаджа е, но на мен от там ми правеше тези проблеми. Има едно уплътнение, което ако не е добре, колата почва да работи лошо. Клати оборотите, придърпва и т.н. Когато го смених нещата се подобриха видимо. Чак не ми се вярваше. Смени си това уплътнение и виж какво ще стане. Не гарантирам, че ще ти се реши проблема, но поне тази операция не е скъпа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Алфа.jpg  
    Last edited by tonov; 13-06-2014 at 01:08.

  11. #641
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Първо махни метана,после щом си у Софето оди у некой форумен сервиз.......
    Да махна метана??? Е да не съм ненормален, по-логично е да махна колата. То метана ме държи да не я сиктердосам тая кошница.

    Да ходя у "форумните" сервизи??? Е там такива като мен и теб чакат. Още с влизането ми обявяват "закачването на компютъра струва 40лв" , а не дай Боже компютъра каже че нещо е за смяна.

    Искам коректно отношение, не да ме правят на шматка.

    Та,нещо конкретно по моите въпроси ще каже ли някои?
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  12. #642
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Маркуч си купи втора ръка оригинален от колегата scarface - Коко. Много е точен! А ремъка и сам можеш да си го зацепиш, стига да имаш пети - елементарно е, освен, ако не си сакат! Тогава по-добре остави на някой, който знае какво прави и най-добре този някой да е от форумните сервизи, щото най-малкото хората са пипнали не малко алфи през живота си. Айде със здраве.

  13. #643
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Да махна метана??? Е да не съм ненормален, по-логично е да махна колата. То метана ме държи да не я сиктердосам тая кошница.

    Да ходя у "форумните" сервизи??? Е там такива като мен и теб чакат. Още с влизането ми обявяват "закачването на компютъра струва 40лв" , а не дай Боже компютъра каже че нещо е за смяна.

    Искам коректно отношение, не да ме правят на шматка.

    Та,нещо конкретно по моите въпроси ще каже ли някои?
    40 лева за читава и пълна диагностика не са много.
    В Гърция съм плащал 50-60 евро за диагностика.
    Ако комютъра покаже,че нещо е прецакано,значи е прецакано и трябва да се смени или ремонтира.
    По-добре е да дадеш 40 лева за диагностика и да знаеш къде е проблема отколкото да караш с риск и вместо 40 утре да се изръсиш 440 лева.
    Имаш и друга опция,купуваш си кабелче,сваляш един FES и почваш да кълвеш и да се самообразоваш.....и пак скоро няма да се справиш като един опитен диагностик.


    Искаш коректно отношение,научи се и ти да бъдеш коректен,оценявай труда на останалите и не мрънкай за 20-30-40 лева,тия хора по сервизите са положили труд,време,знания.....ама едва ли ще ме разбереш.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  14. #644
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Пети нямам, не искам да го праея сам, искам да платя и да ми е спокойно.

    Гърция не е критерии за цени тук.

    Казвали са ми алфисти, че адаптация на дросел струва около 20 кинта, аз го питам в "форумния" сервиз колко ще ми струва адаптацията, той ми отговаря "закачването на компютъра струва 40лв" , е мен кво ми дреме колко му струва "закачването" , ако иска да се закачи на едно дърво и да се обеси. Аз исках адаптация, той ме припозна като донор може би.

    Е за това хората мразят италианките, защото "майсторите" ги правят на глупаци.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  15. #645

    Default

    На мен диагностиката ми е безплатна, ако я правя заедно с някой друг ремонт. И според мен метана на тази кола е абсолютна тъпня. И без това мотора е спънат, с пръднята го спъваш още повече. Икономията спрямо обикновен ГИ въобще не си заслужава, особено с разправиите и липсата на динамика. Въобще за какво си взе Алфа? Това не е работен кон. Не е някой мърляк, който ще търпи да го караш на смърт без да пипаш нищо по него. Капризни коли са и не са за всеки.

Page 43 of 48 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •