Page 42 of 48 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast
Results 616 to 630 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #616

    Default

    И при мен се явява от време на време проблема с клатещите обороти, много странно...
    Last edited by grenlould; 09-04-2013 at 23:52.



  2. #617

    Default

    Колеги здравейте, нека и аз да се изкажа по въпроса с клатенето на оборотите -
    Днес ходих при Бобо да ми премахне имобилайзера - успешно, но се появи проблем, до сега в покой на автомобила нямах почти никакво клатене на оборотите вече от 1 година както съм взел колата. При успешното премахване на имобилайзера, на празен ход и в покой, оборотите осезаемо зачестиха клатенето между 500 - 1300 - много неприятно. Бобо каза, понеже е вече занулена и така правела и трябва да се пусне на компа, т.е. започва се безкрайно изваждане....

  3. #618
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Трябва да мине адаптацията. Което ще рече, че трябва мотора да работи на празен ход поне 15 мин. на загрял двигател. Да бъде пален и гасен поне 3, 4 пъти, и да има няколко преминавания от различни работни режими към празен ход. Демек изчакай 1, 2 дни и ако не се оправи е възможно да има нужда от повторно зануляване на адаптациите.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #619

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Аз пък специализирах да давам по-малко гас в момента като ми падат оборотите. Нещастна история. Майстора изказа мнение за спукан колектор. Дърпа по малко въздух. Ама божа работа от какво е.
    проблема може да е от спукани бобини и кабели и малко да расеива тока също може да преиграват оборотите.
    Last edited by Димитър Дойчинов; 23-08-2013 at 16:22.

  5. #620
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Виж маркучетата, преди и след дросела, излизат от капака на клапаните над 4 цилиндър, да не са спукани.При мен беше от това.Също и кабелите дето захранват бобините ми бяха с претъркана изолация от оребряването на декоративния капак.Изолирах ги и ги наместих както трябва.Веднъж бях забравил да стегна скобата на въздуховода точно дето се захваща за дросела.Вгорчи ми живота.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #621

    Default

    Quote Originally Posted by Димитър Дойчинов View Post
    проблема може да е от спукани бобини и кабели и малко да расеива тока също може да преиграват оборотите.
    Димитърчо, цитирал си пост от 2008 година
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  7. #622

    Default

    Абе колеги не можах да извадя тъпия кабел от буксата,тъй като не ми се реже кабелчето искам само да го извадя от буксата,ако някой има отговор да ми пише(играят ми оборотите в движение на неутрална предавка 1500-1900,когато е в спряло положение се нормализират) Благодаря предварително

  8. #623
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Сложете си правилната ламбда.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  9. #624
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За един много любопитен колега днес направих видео как трябва да се държи нормално празения ход в движение

    http://www.youtube.com/watch?v=wkdQY...ature=youtu.be
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #625
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    След като измъкнах ПИН15 всичко заспа при мен, НО откакто го махнах, при всяко първо палене докато обърне на газ, колата отива да изгася при натискане на педала на газта. Някой да има същия проблем?

  11. #626
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Виж маркучетата, преди и след дросела, излизат от капака на клапаните над 4 цилиндър, да не са спукани.При мен беше от това.Също и кабелите дето захранват бобините ми бяха с претъркана изолация от оребряването на декоративния капак.Изолирах ги и ги наместих както трябва.Веднъж бях забравил да стегна скобата на въздуховода точно дето се захваща за дросела.Вгорчи ми живота.
    +++++++

    ---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Quote Originally Posted by skyplex View Post
    След като измъкнах ПИН15 всичко заспа при мен, НО откакто го махнах, при всяко първо палене докато обърне на газ, колата отива да изгася при натискане на педала на газта. Някой да има същия проблем?
    След като смених тая уйовина http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 Оборотите не са трепнали при никакъв режим - нито на място, нито в движение, нито с климатик. Лошото е, че последните 2 ги взех
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #627
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Хората са казали, ако имаш две ризи дай едната на ближния си.Същото важи за две бири, две клапанчета и т.н.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #628
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Благодаря ви на всички, господ здраве да ви дава, днес си разкачих и аз пин 15 на 156-цата.И оборотите заковаха 900 , никога нямаше да се сетя.От София до Русе 2 пъти ми угасна, в града като намалявах за кръстовищата - аха,аха да умре.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  14. #629
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    Гледах клипа на колегата OEM, не падат ли рязко оборотите ( заковава на 1200), не трябва ли да е плавно?

  15. #630
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е рязко. Точно така трябва да падат. Принципно може и по-рязко да бъде от това когато има проблем.

    Моя мотор има спортни валове и лек маховик примерно които усложняват празния ход и не бих казал, че имам много добър празен ход тъй като имам голямо разреждане в смукателя заради фазите и вакума ми е слаб, но въпреки това софтуера се справя с това както се вижда от клипа.

    Иначе съм си с абсолютно каталожната сонда която се продава с буксата без никакви универсални измислици и снадки на кабели. Нямам катализатор и съм с права генерация на Ф60, и както се вижда от клипа карам на газ

    П.С. това 1200 реално е 1080, а празния ми ход е на 880 оборота. Така съм го програмирал Оборотомера не показва вярно като на 99% от 156-ците
    Last edited by oem; 29-09-2013 at 19:11.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 42 of 48 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •