Page 30 of 48 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast
Results 436 to 450 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #436
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    гр.Дряново
    Age
    40
    Posts
    27

    Default

    при мен се оправи, ас направо резнах кабела на 2 см. от буксата и така карам вече година и е направо рай в сравнение с преди.

  2. #437

    Default

    Здравейте,

    при мен проблемът с играещите обороти се оправи с изчистване на дросела.

  3. #438

    Default

    Quote Originally Posted by bratignat View Post
    Здравейте,

    при мен проблемът с играещите обороти се оправи с изчистване на дросела.
    Споко, като се адаптира компа пак ще почне да клати.

  4. #439
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default

    При мен също се клатят оборотите от 400-500 до 1500 - 1600 на празен ход . Да пробвам ли с изчистване на дросела ?

  5. #440

    Default

    Здравейте, може ли някой да ми каже как изглежда кабела на тоя ПИН15, аз съм с алфа147 1.6 ТС

  6. #441
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Проблемът не е в пин 15. Някой доста добре го беше описал. Проблемът е някъде в самата кола - я вакуум, я системата за празен ход, ...
    Last edited by NightRider; 28-11-2011 at 15:17. Reason: уточнение

  7. #442
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_m View Post
    Сега разбрах

    въпреки това:


    така, че отчаяните от това, че са сменили доста неща, че са обиколили доста диагностики и са готови и на отчаяни мерки - само резане на жицата е решението

    тя е зелена с бяла ивица и е на единия от двата съединитела на гърба на скоростомера. във форума който цитирам по-горе има снимка как е резната - ако няма ефект лесно може да се запои отново. (дано и на алфите с лев волан да е същия цвят )

    едит: оказа се че имало и зелена с черна ивица, пак на 15-та позиция на по-големия съединител - та важна е позицията (т.е. 15), а не толкова цвета.
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...5&d=1218390067

  8. #443
    Twin Spark dc_massive's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Стара Загора и региона :)
    Age
    37
    Posts
    20

    Default

    Чета чета и почвам сам да си мисля ,че една с една Алфите не си приличат. Всяка си има собсвено мнение за това какви проблеми ще прави и какви не. По едно време и на мен ми клатеше оборотите така , мисля че беше в началото като се здобих с нея. После сама спря да ги клати и реших че се е оправила обаче тази зима взе нещо много да ми харчи в градът и дори ми гаснеше като изключа от скорост (без значение дали съм на газ или бенц). Отидох в Техногас в Бургас. Пича я закачи за компа и след като се оказа че ламбдата е била в авариен режим и е имала нужда от адаптация колата заспа. Сега разходът се оправи и оборотите са стабилни. Ех случва се някой път да изгасне , но това е нормално като искам на по-евтино горивце
    ALFA 156 1.8 TS 144 hp

  9. #444
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by dc_massive View Post
    Чета чета и почвам сам да си мисля ,че една с една Алфите не си приличат. Всяка си има собсвено мнение за това какви проблеми ще прави и какви не. По едно време и на мен ми клатеше оборотите така , мисля че беше в началото като се здобих с нея. После сама спря да ги клати и реших че се е оправила обаче тази зима взе нещо много да ми харчи в градът и дори ми гаснеше като изключа от скорост (без значение дали съм на газ или бенц). Отидох в Техногас в Бургас. Пича я закачи за компа и след като се оказа че ламбдата е била в авариен режим и е имала нужда от адаптация колата заспа. Сега разходът се оправи и оборотите са стабилни. Ех случва се някой път да изгасне , но това е нормално като искам на по-евтино горивце
    Нека всички колеги знаят - газовата не е ли наред първите грешки са ламбда и адаптация. И ги качва постоянно
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #445
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by dc_massive View Post
    Чета чета и почвам сам да си мисля ,че една с една Алфите не си приличат. Всяка си има собсвено мнение за това какви проблеми ще прави и какви не. По едно време и на мен ми клатеше оборотите така , мисля че беше в началото като се здобих с нея. После сама спря да ги клати и реших че се е оправила обаче тази зима взе нещо много да ми харчи в градът и дори ми гаснеше като изключа от скорост (без значение дали съм на газ или бенц). Отидох в Техногас в Бургас. Пича я закачи за компа и след като се оказа че ламбдата е била в авариен режим и е имала нужда от адаптация колата заспа. Сега разходът се оправи и оборотите са стабилни. Ех случва се някой път да изгасне , но това е нормално като искам на по-евтино горивце
    Няма нищо нормално в това колата ти да гасне. Няма значение че е на газ проблема не е в това а в настройката на газовата
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #446
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Ако си спомняте и аз ИМАХ проблем с оборотите ...даже бях пуснал и тема за това. Аз проблема с оборотите го реших именно с прекъсването( отрязването) на 15-ти пин на километража. Сега си я карам и се държи перфектно. Дори миналата седмица резнах кабела и на един колега от Разград .... и той се оправи. Нищо не ви коства да пробвате като го отрежете.
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  12. #447
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Ако си спомняте и аз ИМАХ проблем с оборотите ...даже бях пуснал и тема за това. Аз проблема с оборотите го реших именно с прекъсването( отрязването) на 15-ти пин на километража. Сега си я карам и се държи перфектно. Дори миналата седмица резнах кабела и на един колега от Разград .... и той се оправи. Нищо не ви коства да пробвате като го отрежете.
    С това рязане прави един проблем временно решен. Но не знаеш кога някой ден ще ти погоди номер
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #448

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    С това рязане прави един проблем временно решен. Но не знаеш кога някой ден ще ти погоди номер
    А защо да му погажда номер ?

  14. #449
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Съдба .........
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  15. #450
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    А защо да му погажда номер ?
    Виж тук какво е прерязал:
    The control unit is equipped with a self-test system that may be used by connecting the unit to connector R10 : this receives signals from pin 11 of connector A of control unit M10 through the tester line. The self-test system also produces the signal for the "injection failure" warning light in the instrument E15 (пин 15) , which comes from pin 12 of connector A of the control unit M10 .
    The module E15 receives a supply controlled by the ignition (INT) at pin 15 of connector A from the line protected by fuse B11 up to 2/99 or from fuse F4 of the additional fuse box B98B from 2/99; when this earth signal arrives, the "fuel injection fault" warning light comes on.

    Е15 - оборотометър
    М10 - ЕКУ
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 30 of 48 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •