Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    varna
    Posts
    19

    Default Сменям, сменям, а проблема си остава ...

    От както имам Алфа вече 5 месеца, проблема ми само един играят ми оборотите на празен ход от 400 до 1600 само в движение като освободя от скорост по някой пат и гасни,а като спра ги стабилизира на 840.Алфата е 156 1,8 98г смених, дебитомер,ламбда сонда,дросела е изчистен от нагар,карам я с 98 или 100 октановия бензин,но проблема не се решава ако някои има идея за нешто нека сподели. Ходил сам на диагностика моторчето на празен ход работи идея нямам.
    ALFA ROMEO 156 1.8 16V TS 98г.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    48

    Default

    kолега слушаи ме внимателно и аз имам 156 2.0 от две години от както я купих прави така значи слушаи внимателно след дроселовата клапа има един маркуч за маслени пари които влиза в смукателния колектор накрая му има едно пласмасово клапанче свали го и го почисти хубаво и опъни мако пружинката му аз го направих и сега се едно карам друга кола клапанчето е захванато само от странана на купето на едно зъбче трябва внимателно да се работи пробваи и ми пиши ако имаш още някви вапроси

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by dariog View Post
    kолега слушаи ме внимателно и аз имам 156 2.0 от две години от както я купих прави така значи слушаи внимателно след дроселовата клапа има един маркуч за маслени пари които влиза в смукателния колектор накрая му има едно пласмасово клапанче свали го и го почисти хубаво и опъни мако пружинката му аз го направих и сега се едно карам друга кола клапанчето е захванато само от странана на купето на едно зъбче трябва внимателно да се работи пробваи и ми пиши ако имаш още някви вапроси
    Бе те и мойте клатят точно като натисна съединител+спирачки и тръгна да спирам или съм спрял на световар на свободна, ама мойте клатят до 400-500 и после скачат до 900.. , а гледам повече колеги със замърсен дросел направо им е гаснела колата и се чудя дали да го чистя , че да не го опелскам повече..?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Бе те и мойте клатят точно като натисна съединител+спирачки и тръгна да спирам или съм спрял на световар на свободна, ама мойте клатят до 400-500 и после скачат до 900.. , а гледам повече колеги със замърсен дросел направо им е гаснела колата и се чудя дали да го чистя , че да не го опелскам повече..?
    Ако колата ти клати при натискане на спирачки може проблема ти вероятно е в спукана мембрана на сервото.
    Пробвай да наблюдаваш колата при освобождаване от скорост примерно при 40,60,80 км/ч дали започва да клати или не но без да натискаш спирачка само освободи от скорост.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако колата ти клати при натискане на спирачки може проблема ти вероятно е в спукана мембрана на сервото.
    Пробвай да наблюдаваш колата при освобождаване от скорост примерно при 40,60,80 км/ч дали започва да клати или не но без да натискаш спирачка само освободи от скорост.
    Май е тази мембрана , да ти кажа и спирачките не ми харесват как държат преди бяха доста по-добри сега спира едно по - мудно , но естествено като дадох кръгче на човек който не е карал Алфа казва СПИРАЧКИТЕ СА ТИ ПЕПЕЛ. но ако тази мембрана е спукана нормално ли е да не са мн добре спирачките , също така като ги натискам спирачките няма значение дали е запелана колата или изгасена , се чува как изпусква въздух...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Май е тази мембрана , да ти кажа и спирачките не ми харесват как държат преди бяха доста по-добри сега спира едно по - мудно , но естествено като дадох кръгче на човек който не е карал Алфа казва СПИРАЧКИТЕ СА ТИ ПЕПЕЛ. но ако тази мембрана е спукана нормално ли е да не са мн добре спирачките , също така като ги натискам спирачките няма значение дали е запелана колата или изгасена , се чува как изпусква въздух...
    Това че се чува излизане на въздух не е показателно но примерно на място като стои колата и киато натиснеш спирачката това е знак че не е наред мембраната. Ако отидеш в някой сервиз могат да направят проверка на сервото дали е здраво.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7

    Angry Ne re6im problem

    zdravete.az imam sa6tia problem ot kakto si kupix alfata ve4e po4ti 5 god.kolata sam ia karal i vav serviz na alfa v italia smenixa mi na men vsi4ki tezi ne6ta no problema ne se re6ava a ot niakolko dena zapo4na i da se davi v momenta kogato prevkliu4i na gaz dvigatelia raboti dobre.neznam ve4e kakvo da pravia.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От къде си? Каква колата? Сподели какво точно става и ще ти се помогне.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by alfaves View Post
    zdravete.az imam sa6tia problem ot kakto si kupix alfata ve4e po4ti 5 god.kolata sam ia karal i vav serviz na alfa v italia smenixa mi na men vsi4ki tezi ne6ta no problema ne se re6ava a ot niakolko dena zapo4na i da se davi v momenta kogato prevkliu4i na gaz dvigatelia raboti dobre.neznam ve4e kakvo da pravia.
    Бонджорно, в този форум пишем само на Кирилица! Прочети правилата. Приятно пребиваване нън форума.

  10. #10
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by alfaves View Post
    zdravete.az imam sa6tia problem ot kakto si kupix alfata ve4e po4ti 5 god.kolata sam ia karal i vav serviz na alfa v italia smenixa mi na men vsi4ki tezi ne6ta no problema ne se re6ava a ot niakolko dena zapo4na i da se davi v momenta kogato prevkliu4i na gaz dvigatelia raboti dobre.neznam ve4e kakvo da pravia.
    Колега, не пишеш нито каква е колата, нито каква е газовата. А най-общо казано, когато има газова уредба, и тя не е правилно настроена (или си забравил кога си проверявал за последно газовата уредба), то се получават симптомите, които описваш... втвърдяват се мембрани, напукват се маркучи, задръстват се дюзи, че и филтри се задръстват и т.н., газовата "излиза от нормата" и еку-то трупа грешки, и после не работи правилно на бензин ... такива ми ти работи ... според боба
    Last edited by serafim; 11-10-2010 at 22:11.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    59

    Default

    значи момчета спуках кулектор ,смених дебитометър 140 лв оборотите се оправиха но при спиране пак ми падат до 700 и се качват до 1000 за сега сам доволен че като се сетя кво беше ....

  12. #12
    Сто, петдесет и шестак ;D Ifko--23--'s Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    21

    Default

    Здравейте колеги, изникна проблем с алфата :[

    Модела е 156 2.0 TS 98-ма

    Когато колата загрее на 90% и изключа от скорост или спра на светофар, без значение в движение или не , почва да гасне... Оборотите почват да се клатят между 1200 и 400 , почват да падат и до 0 иии.....гасне :[[[ Докато не е загряла не е никакъв пролем, всичко си е точно, оборотите пак си се клатят но си е така откакто си я купих. Преди 2-3 дни почна да гасне и да прави проблемите...

    Ако можете да помогнете със съвет или знаете от какво може да бъде ще ви бъда благодарен ;P

    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    59

    Default

    нека да се изкаже по компетентен ,Датчик колянов вал ? така мисля или се лъжа

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Ifko--23-- View Post
    Ако можете да помогнете със съвет или знаете от какво може да бъде ще ви бъда благодарен ;P
    Датчика на кол вал - оная гадост със кафявата букса закачена на черния пластмасов колектор......по дефалт е това.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Ifko--23-- View Post
    Здравейте колеги, изникна проблем с алфата :[

    Модела е 156 2.0 TS 98-ма

    Когато колата загрее на 90% и изключа от скорост или спра на светофар, без значение в движение или не , почва да гасне... Оборотите почват да се клатят между 1200 и 400 , почват да падат и до 0 иии.....гасне :[[[ Докато не е загряла не е никакъв пролем, всичко си е точно, оборотите пак си се клатят но си е така откакто си я купих. Преди 2-3 дни почна да гасне и да прави проблемите...

    Ако можете да помогнете със съвет или знаете от какво може да бъде ще ви бъда благодарен ;P
    Изчисти дроселовата клапа и направи адаптация в някой сервиз от доверените. Ако не се оправи може да се наложи да се смени моторчето за празния ход, който е едно цяло с ТПС-са
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •