Page 13 of 48 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #181

    Default

    Момчета , май има универсално лечение.Позачетох се във форума на братята англичани , май не са никак прости.Това за 15 пин на голямата букса на скоростомера ще се окаже вярно.Днес откачих въпросния кабел,за разлика от съветите на английските братя не го одрязах,а извадих пина,и ооооо ми тя колата си заспа.Направих няколко километра тестове из града - перфектно поведение за сега.Очаквам ,може би да не е временно,защото нищо вече не може да ме учуди в тази кола и в инженерната мисъл на конструкторите от BOSCH вероятно,смених всичко каквото има за смяна по нея - дебитомер (имам два,единия е от октомври миналата година купен нов,другия е от петък миналата седмица-пак нов,ламбда сонда -нова,свещи нови,датчик температура+термостат, профилактики на ел.система,чистене на дросел - редовно и ............. така нататък, и клати ли си клати тая кола тия обороти.Но след остраняването на този кабел и инфото което подава към компа явно я заблудих,вероятно си мисли че не се движи и си забива на 850-900 като бебе.А за странични ефекти още е рано да се каже,в смисъл дали ще се отрази на нещо друго и т.н.За сега при мен се получи , и си мисля ,че всеки може да пробва без да навреди на автомобила си,процедурата е елементарна и ако не се получи лесно се въстановява.
    п.с. Няма да се учудя ,ако след седмица пак почне да си клати

  2. #182
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    неска пак пътувах,но преди това зех и просто разкачих клемите на акомулатора и ги зачистих и пак се оправи

  3. #183

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Момчета , май има универсално лечение.Позачетох се във форума на братята англичани , май не са никак прости.Това за 15 пин на голямата букса на скоростомера ще се окаже вярно.Днес откачих въпросния кабел,за разлика от съветите на английските братя не го одрязах,а извадих пина,и ооооо ми тя колата си заспа.
    Дай малко повече инфо, или линк към това че ми стана интересно какво точно си направил, как и прочее........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #184

    Default

    Ами тази процедурка е елементарна,вадиш скоростомера,има 2 букси - малка и голяма.Голямата има 16 пина,два реда по 8.има цифри - първи ред от 1 - 8 , втори ред от 9 - 16.Вадиш пин 15,при мен 2,6,8,13,14 пин са празни,моята кола е 156 2.0 1998 декември.Незнам дали ако е по нова няма разлики в ел. системата,и дали при всички ще се получи, но е елементарно и може да се пробва.Аз съм много доволен - не си и мисли да заклати
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2 табло.jpg   pin 15.jpg  

  5. #185

    Default

    Който пробва да пише,любопитно ми е дали ще се получи и при вас

  6. #186

    Default

    Мда, ясно, не е сложно.....
    Само че сега се зачетох и видях за какво точно се прави това нещо, малко по инерция се засилих да питам, мислех че това се отнася за глъхненето при палене, а аз само там имам зор още......иначе ще го пробвам това, въпреки че досега един път даже ей тъй не ми е залюляла оборотите, да видя поне какво значи това.....
    Мда, всеки е с дерта си, и аз с кахъра си......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #187
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Момчета , май има универсално лечение.Позачетох се във форума на братята англичани , май не са никак прости.Това за 15 пин на голямата букса на скоростомера ще се окаже вярно.Днес откачих въпросния кабел,за разлика от съветите на английските братя не го одрязах,а извадих пина,и ооооо ми тя колата си заспа....
    Радвам се, че е станало поне при един колега от БГ защото в УК яко си оправят проблема така.

  8. #188
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Здравейте колеги,виждам че е проблем е доста осезаем и явно го има при всички(при някой по-слабо изразен при други по-силно,както и да е).Та да разкажа аз как си реших моя,поне за сега де,изкарах си километража и отрязох клема 15 (някой го наричат пин-15),която се намира на голямата букса.Днес карах малко из града и да си кажа чесно сякаш карам друга кола.Понеже ми се видя лесен варианта,затова го предпочетох пред диагностики и смяна на "развалени" части.Пък и в Добрич не са много местата където можеш да си направиш качествена диагностика,тъй че "квото сабя покаже". Айде със здраве!

  9. #189

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Здравейте колеги,виждам че е проблем е доста осезаем и явно го има при всички(при някой по-слабо изразен при други по-силно,както и да е).Та да разкажа аз как си реших моя,поне за сега де,изкарах си километража и отрязох клема 15 (някой го наричат пин-15),която се намира на голямата букса.Днес карах малко из града и да си кажа чесно сякаш карам друга кола.Понеже ми се видя лесен варианта,затова го предпочетох пред диагностики и смяна на "развалени" части.Пък и в Добрич не са много местата където можеш да си направиш качествена диагностика,тъй че "квото сабя покаже". Айде със здраве!

    Супер Айде още един доволен алфист

  10. #190
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    И аз пробвах с откачането на жицата и при мен се получи. (Браво на колегата който откри в англииския форум решението) Изобщо не се клатят.
    Разликат спрямо процедурата с почистване на дросела е огромна. При почистване имаше подобрение, но все пак от време на време се колебаеха, докато с откачането на жицата изобщо не си и помислят да шават.
    Друг е въпроса дали няма да окаже някакво кофти влияние на компа като една от жиците му е откачена. Но аз ще а вържа през едно ключе за да мога когато реша просто да го щракна и да възстановя връзката.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  11. #191
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Мисля, че е рано да се радваме. Нека не избързваме, Излишна жичка, която да създава проблеми едва ли някой ще постави, но въпреки всичко и аз ще пробвам.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  12. #192

    Default

    Много интересно!!! Интересува ме дали тази процедура няма да се отрази на разхода на гориво? Ако има и още доволни от този метод ще го пробвам и при мене.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  13. #193
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Добре де. След като разкачите този кабел. Сутрин като е студен мотора вдига ли повече обороти? Интересно какво прави компютъра след като чете от километража.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #194
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре де. След като разкачите този кабел. Сутрин като е студен мотора вдига ли повече обороти? Интересно какво прави компютъра след като чете от километража.
    Не усетих никаква друга разлика освен че не шават оборотите.
    Пали ли си като преди, върви си също като преди това. За разход гориво не знам дали има промяна.
    Като си включиш фарове си компенсира натоварването и си държи 850-900оборота. На първо четене изглежда добре.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  15. #195

    Default

    При мен вече няколко дни си е супер колата,не ми шават оборотите.А за сутрещното палене имам друга теория.По принцип сутрин ми палеше без никакъв проблем докато не реших да си сменя датчика за температурата който е на термостата,та преди месец купих нов от Ал. Ауто неква пръчка и го смених с оригиналния Магнет Марелли.От тогава и на мен ми се появи този симптом . Преди два дни както си карах из града забелязвам стрелката на темп. в крайно дясно положение си е забила - ужассссс ,спирам , отварям капака - всичко е наред , маркучите горещи според мен нормално щом си задържам ръката няколко секунди ,проблема е ясен - датчик.Намерих един стар благодарение на колегата Новачев (добре ,че не го е изхвърлил) , монтирах го на колата преди два дни и какво забелязах - сутри си пали пак нормално ,задържа си обороти ,не иска да глъхне и гасне.Поръчах оригинален ,като го монтирам ще споделя дали има промяна с паленето,но за сега със стария, но оригинален датчик колата няма проблем при палене.Естествено всяка кола си има спицифика и даден проблем може да се окаже от куп други неща , но в моя случай явно е този датчик. Успех на всички

Page 13 of 48 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •