Page 3 of 48 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #31
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by drigata
    относно смученето на въздух от нерегламентирано място,ще ви издам един ефикасен метод за проверка


    палите да работи на място,взимате един какъвто и да е спрей(дезодорант,вд и прочие) и пръскате около смукателният колектор,ако има пропуск ,за момент двигателя ще вдигне обороти,после ще възтанови работата си
    Пробвано няма промяна в работата на двигателя работи стабилни този проблем го има само при движение и то от 70 надолу като спреш на място и оборотите се стабилизират веднага и не мърдат.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #32
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    добре ,какво общо има скороста с оборотите

  3. #33
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    освен сервото...............като работи на място и напомпиш спирачките мени ли оборотите

  4. #34
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by drigata
    добре ,какво общо има скороста с оборотите
    Ами и аз н езнам колата "клати оборотите само когато е в движение по инерция предполагам че като се движи с по голяма скорост по инерция все пак кутията увлича двигателя в по голяма степен и затова са стабилни но примерно под 60 км/Ч като си по инерция или спираш оборотите играят. И аз чудя на какво може да се дължи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #35
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    а при натиснат съединител???????????????

  6. #36
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by drigata
    а при натиснат съединител???????????????
    Като натисна спирачката на място не мени обороти а с натиснат съединител не съм пробвал.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #37
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    При напомпване на педала на място не мени обороти а с натиснат съединител не съм пробвал ама се чудя може ли ако има малък пропуск от мембраната на сервото да прави так а пък при напомпване на педала на място да няма промяна в оборотите. Защото като помпя педала издава някакъв звук който не мога да опиша наподобява изпускане на въздух но педала си остава мек и не се променят оборотите а пък и повечето коли да страдат от пукнато серво ще проверя следващия път на сбирката дали и на колегите са така. А има ли как да замеря дали е наред сервото я дай някой акъл моля.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #38
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    с компресора,бе човек,надуваш го на 0.5бара и изчакваш ,ако падне налягането...............

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Колеги гледам тука мнения всякакви та викам и аз да помогна с един съвет.Когато карах бензинова кола и аз имах такъв проблем-на място е добре но в движения като пусне6 по инерция и гасне.Проблема се оказа елементарен - не6то с горивната смес бе6е и при движение особено с по-голяма скорост се набива много въздух тъй като тръбата от която сму4е въздух е насо4ена напред.Сложиха ми една кривка за да не е отвора за вуздух срещу течението(движението)на колата и всичко се оправи.Дано и при вас е не6то така елемнтарно но не пре4и да пробвате-не струва нищо!
    156 2,4jtd 99г

  10. #40
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    колегата е прав,един мой човек ми се оплака че има същия проблем и на него колата му е с спортен филтър който е насочен напред,но пък тогава когато скороста е по голяма проблема ще е още по осезаем

  11. #41
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    И преди и след реплейсманта е по един и същ начин тя колата по принцип смуче въздух от под предния ляв фар оригинално. Ще пробвам някой ден сервото и ще споделя мнение.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #42
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ОК.успех

  13. #43
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Няма спасение от тая работа, колкото по-бързо свикне човек да не го дразни токова по-добре. Аз не мога да си обясня движа се едвам едвам като мравка по инерция с 10 км и оборотите се клатят, колата си спира само щото надолнището свърши и оборотите се оправят. Нищо не натискам, нищо не правя, само мигам на парцали и си мърморя относно италиянските приумици в автомобилостроенето.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  14. #44
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    днес малко се разрових относно невероятният проблем и открих че всички компове имат реална връзка с километража,по точно скоростомера,към компа се подава сигнал 11-14 волта,може би ако ви се направи диагностика в движение,може да се хване тъпият проблем

  15. #45
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default

    Здравейте, при мен има същия проблем Тресе сутрин когато е студена, и дори гасне по светофарите. Когато дигне към 80 градуса и заспива! Сменил съм дебитомер, моторчето, ламбдата работи. Преди два месеца чистих дюзи и се оправи, но от около седмица започна наново

    156 2.0 ТС

Page 3 of 48 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •