Page 47 of 48 FirstFirst ... 3745464748 LastLast
Results 691 to 705 of 720

Thread: Сменям, сменям, а проблема си остава ...

  1. #691

    Default

    Чистенето на дросела няма никакво отношение към клатене на оборотите. Поне на двата ми ЕХ-туинспарка 2.0 не помогна.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  2. #692
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Без да претендирам за компетентност , но след малко пръскане със спрей , като че ли се пооправят нещата при мен , но може и да е от друго.

    Та , искам да попитам , болтчето , което "подпира" дросела , мога ли да го врътна малко? Да го натегна , за да ми държи дросела леко отворен , за да са ми по високи оборотите примерно?
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  3. #693
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Без да претендирам за компетентност , но след малко пръскане със спрей , като че ли се пооправят нещата при мен , но може и да е от друго.

    Та , искам да попитам , болтчето , което "подпира" дросела , мога ли да го врътна малко? Да го натегна , за да ми държи дросела леко отворен , за да са ми по високи оборотите примерно?
    Принципно може, но не е много коректно. Колко са ти оборотите на празен ход и какви искаш да постигнеш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #694
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Ами, добре са ми оборотите, но от време на време пропадат леко. Знам, че това са други филми, но ми минават еретични мисли , примерно, ако с болтчето ги докарам до 1000 оборота на загрял мотор, да разбирам ли, че няма да могат да пропадат по-надолу понякога?
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  5. #695
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Навиването на болтчето ще е равносилно на това да компенсираш прекалено ниските обороти с натискане на педала, което не е добрият подход.
    В процеса на адаптация на дросела не случайно не трябва да се пипа педала на газта. При тази процедура ECU - то заучава стойността на съпротивлението на потенциометъра за празния ход при ненатиснат педал. Премествайки това положение може да му "объркаш сметките" и поради това в последствие да не успява да подържа стабилен празен ход.
    Това на теория. Напрактика - нищо кой знае какво няма да стане, ако пробваш това, което си замислил.

    Все пак аз мисля, че е по-добре да се отстрани причината заради която пропадат оборотите, вместо да се вдигат изкуствено с промяна на началното положение на клапата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #696
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Клапана на EVAP системата е залепнал! Понеже 156-цата няма датчик за налягането в резервоара, тази фунция се взима хипотетично от ЕКУ. На определени обороти, клапана отваря съоитветно 20, 40 60 ,80, 100%. ЕКУ променя количеството гориво, за да съответства на дупката която се получава във всмукателния тракт. Ако клапана е спекъл ЕКУ няма как да го знае и си променя параметрите, но остава излъган от спеклия клапан. Оттук се получава и клатенето, което не се оправя с нищо сменено до тук! Клапана се намира на всмукателя точно под дросела. Сваля се изключително неприятно без да се свали всмукателя. След като го свалите, просто го натиснете с нещо за да се отлепи.
    Last edited by GammaRay; 02-12-2015 at 21:47.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #697

    Default

    Звучи логично, но защо клати оборотите на празен ход, когато колата е в движение, а на място не ги клати? Т.е. къде е уловката?
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  8. #698
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Може би има леко увличане от маслото в скоростното кутия.На място се върти коляновия вал и съответно първичния вал на който е съединителя.Другите чаркове са в покой.По време на движение на автомобила по инерция с работещ двигател има и въртене на изходящия вал от колелетата и сответно да увлича маслото в скоростното кутия, грубо казано нещо като маслен съединител и оттам леко да променя оборотите на мотора на празен ход и екуто като го отчете да се опита да ги свали, после пък опитва да ги вдигнеможе би щото излизат извън параметри поради промяна в увличането.Може би нещо такова.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #699
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Без да претендирам за компетентност , но след малко пръскане със спрей , като че ли се пооправят нещата при мен , но може и да е от друго.

    Та , искам да попитам , болтчето , което "подпира" дросела , мога ли да го врътна малко? Да го натегна , за да ми държи дросела леко отворен , за да са ми по високи оборотите примерно?
    Аз моето го бях врътнал, защото без да го връткам положението беше много трагично. След това като видях, че вече и с врътнато болче не става го разглобих. След това като се оправиха оборотите развивах болчето, докато оборотите не заспаха на ~850. Толкова видях, че пише в Аутодатата и сега нямам никакви ядове. Надявам се и в бъдеще.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  10. #700
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    България / Перник
    Posts
    10

    Default

    Здравейте ,
    Проблема с клатенето на оборотите го "оправих" на два TS 1.8 и 2.0 отрязах едно кабелче от оборотомера . 1.8 тс го карам така вече 2 години и несъм намерил странични ефекти.

    по-късно мога да ви пратя снимки

    не съм сигурен но май беше кабел номер 9 или 8

    да съм ви помогнал

  11. #701

    Default

    Quote Originally Posted by makata90 View Post
    Здравейте ,
    Проблема с клатенето на оборотите го "оправих" на два TS 1.8 и 2.0 отрязах едно кабелче от оборотомера . 1.8 тс го карам така вече 2 години и несъм намерил странични ефекти.

    по-късно мога да ви пратя снимки

    не съм сигурен но май беше кабел номер 9 или 8

    да съм ви помогнал
    За тоя начин от къде разбра колега? И при мен имаше преди клатене на обороти, но след като смених свещите и нещата се нормализираха и нямаше клатене!



  12. #702
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    България / Перник
    Posts
    10

    Default

    Разбрах от колегите от Чехия,
    при мен не се оправи след смяната на свещите но това с кабела пробвах на две Алфи както споменах едната е моя и няма никакви проблеми

  13. #703

    Default

    Единственият проблем на прекъсването на пин 15 е, че след това стрелката на оборотомера пада моментално на около 800 оборота, в случаите когато си по инерция на празен ход (иначе трябва да държи оборотите малко по-високи).
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  14. #704
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    България / Перник
    Posts
    10

    Default

    да но след това не играяат толкова дразнещо оборотите

  15. #705
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    48
    Posts
    31

    Default

    Колега,аз също имам този проблем с вариране на оборотите по време на движение когато колата не е на скорост и то от време на време а не постоянно,но при мен проблема идва от един теч на гориво макар и много слаб,но напълно достатъчен за спад на налягането в системата и неравномерната работа на мотора.А колкото до сервизите,колкото и да ми е неприятно да го кажа за точна диагностика търси сервиз който има сервизна програма на фиат мотор груп,защото 90 процента работят с аутодата и то кракнатата версия,а тя работа не върши.

Page 47 of 48 FirstFirst ... 3745464748 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •