Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: алфа 156 мнения...

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Виж сега ако походиш малко подозрително и започнеш да разсъждаваш защо ще слага газов инжекцион на кола - защото смята да кара здраво. Следователно колата която купуваш ще е доста яздена нищо лошо стига да е поддържана, но мисля че и километрите и няма да са примерно 100К или най много 130к. Кола с газов инжекцион внесена от вън е да поне 250-300К км лично мнение. А ако я вземеш от България е хубаво да знаеш че инжекциона (газовия) трябва да е сложен в добър сервиз и да се е доказал поне 20К км има доста колеги във форума които имат разни проблеми с настройките на газовата , иначе всеки сам си избира с какво гориво и как да кара колата си.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by jagler
    а за алфа с газов инжекцион сложен в Италия или тук какво ви е мнението...
    Не разчитай много Алфа-та да върви на газ, особено CF3 двг. Аз съм с ГИ, но не съм карал на газ от месец, щото само проблеми /виж ми темата в газ форума/. А тези с ГИ от Италия са скъсани от каране. Там ГИ са луди цифри....
    Ако караш до 15-20к. км годишно си вземи бензин, ако повече - тогава си вземи дизел. Тогава, дори и да ти гръмне турбината/2500лв./ или помпата /още повече/ има смисъл.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    Здравейте,

    Аз карам 1.9 JTD, която има дебитомер

    Когато я купувах преди 9-10 месеца, много хора ме насочиха именно към тоя двигател, вкл. и приятели-монтьори. Досега съм дал около 2400 лв. за поддръжка и ремонти (вкл. неотменимата смяна на масло, филтри и ремъци при покупката). Отделно са си застраховки, гуми и т.н.

    На външен вид 156-те са едни от най-красивите модели. Като цяло, това е кола на Европа за 1998 г.

    105-те коня на моята 1.9 JTD са може би малко... малко. При този ръст на цените на дизела, направо ми се... плаче. В момента моята харчи доста, на градско беше твърдо 10/100, сега засякох 11,5/100 (с климатици, реотани, фарове и зимни гуми). Добре, че тия дни ЕКО имат промоция - 5 ст. на литър гориво...

    Сега се чудя, особено на фона на цените на дизела, дали не беше по-добре да си взема 2.0 TS, както също ми препоръчваха и за каквато се колебаех.

    Почвам да си мисля, също така, че Алфите до скоро не бяха много популярни, защото... просто не са правени за наш'те пътища. Това окачване, идеално за гладък път, у нас подрусва и... нерядко се "чупи".

    Така че, преценяш, избираш... Красотата си има цена!
    абе то по нашите пътища кое не се чупи ми кажи, въпроса е кое е добре като вариант като двигател бензин или дизел.Много колеги имат дизелаци не алфи разбира се но те си купуват ефтина нафта от по 1-1,5лв. ,но и това е риск защото не се знае от къде е нафтата...

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Брат ми кара форд-дизелак и... наскоро ми се кълнеше, че в България няма да си купува повече дизел (коли). Според него, у нас няма никаква хубава нафта - заминавало турбото и т.н. От тази нафта за 1,50... не ти препоръчвам да вземаш

    Аз си спомням, като дойде алфата от Италия, нафтата в нея беше даже на по-добро ниво от Алпин Дизела на OMV. Сега карам с ЕКО и поне до момента съм доволен. Хвалят и Ромпетрол...
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  5. #20
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    нафта 1-1,50!?! ако си решил да си прецакваш двигателя не е ли по добре да сипеш мазут или локомотивно гориво - поне ще стане по бързо и няма да се налага да чакаш на това хората му казват "евтини на маймуните, скъпи на триците"
    абе хора не разбрахте ли че алфа-та си иска качествени консумативи.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #21

    Default

    Аз естествено не съм казал че ще им слагам такова ефтино гориво.Интересуват ме приоритетите на бензиновия или дизеловия агрегат на тези коли ,защото като цяло този модел ми е грабнал сърцето '156' пък и цените не са много скъпи.Да италианските коли не държат цена спрямо немските.Аз си имам тунинговано Венто от 5г. и съм доволен от него ,но няма клима.За това съм се насочил тук да разбера на практика как е този модел,защото на теория всеки може от 9-кладенеца вода да ти извади.

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Ти колега ако си мислиш че тея дизели по бензиностанциите са много по-различни от нафтата от 1,20ст. лъжеш се....
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  8. #23
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by jagler
    .....
    За това съм се насочил тук да разбера на практика как е този модел,защото на теория всеки може от 9-кладенеца вода да ти извади.
    тук именно вадим теории от 4-5кладенеца - другите 4-5 са в другите форуми.

    Не знам какъв ти е бюджета за поддръжка ама едно 100кинта на месец трябва да си приготвиш освен парите за гориво

    може би ако не караш на газ парите за поддръжка ще са малко по малко от 100 ама по мои надблюдения и плановете ми за разходи по колата за близките 6месеца се падат около 100кинта на месец (тук включвам и две вноски за каското)

    Също трябва да отбележа че моята 156 върви много добре на бензин (на газ се надявам от събота да върви също много добре ) има някои забележки които ме дразнят, но като цяло съм доволен и въпросните 100лв на месец ги инвестирам с цел да се запази доброто състояние на колата
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    ГИ ли ще слагаш колега...
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  10. #25
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Marilyn
    ГИ ли ще слагаш колега...
    от по предния петък си имам - още не съм сигурен дали не сбърках - пуснал съм тема за това ако ти трябва инфо (в газовия раздел)
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  11. #26
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    Не съм чувал или виждал ЖТД с проблеми........виж бенzинки
    За тези чисто новите от магазина и аз не съм чувал да имат проблеми
    156 1.8 TS

  12. #27
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Колега аз си взех 156 защото: 1. Красива както отвън така и отвътре. 2. Пъргав мотор, няма кола съвременник на алфата с еднаква кубатура на двигателя и да е по-пъргава от нея.

    Ако ще е дизел поне 2.4. Преси да си взема колата тука бях прочел "Кефа цена няма" ами прав е човека .

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Ще погледна форума за газта ....а ти защо се чудиш дали не си сбъркал,имаш пресни впечатления за ГИ затова те питам
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  14. #29
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Re: алфа 156 мнения...

    Quote Originally Posted by jagler
    Нов съм в този форум и искам да попитам какво ви е мнението за 156-цата и кой е най-добрия двигател според вас разбира се.Питам защото мисля да си закупя такъв автомобил.
    ами колега....като се интересуваш толкова много що тук таме има проблеми с Алфите...що не прочетеш малко из"...как си караме алфите" в "раздел "общи приказки".... за всичко останало надявам се ще си отговориш сам....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  15. #30
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    Quote Originally Posted by jagler
    По принцип съм се насочил към бензин дизелите не ми се нравят много честно казано не искам никой да обиждам разбира се.Да кажем 1,8 или 2...допитавам се до вас защото тук сте най-запознати със слабите и силни страни на Алфите.От приятели да си кажа честно все негативни мнения слушам.
    Ами колега,
    АЗ като стар Алфист ( 155 2.0 16V,156 2.0 16V, 156 Sportwagon 1.9 16V JTD ) мога само да ти кажа, че ако не искаш прикаЗките на поЗнатите ти да се окажат верни НЕ СИ КУПУВАЙ Алфа с БЕЗИНОВ Мотор, е 1.6 държи но е мноооооого куц. Истинската Алфа е ЖТД, с какъвто и вариянт да е купиш. Тогава си си купил кола.

    .
    Kaто чета колко "грамотно" мислиш/пишеш относно бензина и дизела направо ме избива на смях - нищо чудно ако незнеш къде се намира акомулатора на колата! Че е здраво ЖТД-то здраво е ,но недей да сереш по бензина! Ето ти един здрав дизел -всеки може д аизкара кирливите ризи на бензина и съответно на дизела
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight=

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •