Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70

Thread: алфа 156 мнения...

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Здравейте, аз имам следната дилема, карал съм и ще карам само италианки, през малолитражни фиатчета, комфортни дедри и сега мисля че е време до половин месец да опитам усещането да си собственик на Алфа ромео.
    Първо, заради планетата земя колата ще есе кара на газ. Привърженик съм на по-старите модели, затова първо се насочих към 155-ца, понеже и бюджетът ми е ограничен, но случайно ми изпадна ето тази обява, старият модел ми харесва повече, даже и дървото и е налице, абе просто приказка: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1ytc8t
    Понеже вярвам че по-експертно мнение от тук няма къде да намеря, съживявам темата със следните питания:
    Бях чул че точно моторът 1.8 бил чуплив, истина ли е или е само мит?
    Какъв разход горе долу дават подобни возила, понеже все още си карам магистратурата а и със заплатата си на охранител нямам възможноста за автомобил с разход като на бус ?
    Някой виждал ли е или е засичал автомобилът от обявата, понеже е на голямо разтояние от мен, а ако се окаже някой лустросан боклук, по-добре изобщо да не харча пари и време за да ходя да го оглеждам?
    Ще се радвам да ме посъветвате върху какво да наблягам при огледа на подобни автомобили, понеже до сега TS двигател не съм карал, а и електрониката ми идва в повечко?
    Благодаря предварително!
    Поздрави, Цанко !!!!!!!!!!!

  2. #62
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Колега от 4 години съм с нея ако си решил да я зимаш с газ. инжекцион ще ти излиза 14 - 15 лева 100км градско това за софия става въпрос чуплив не бих казал ако нямаш тежък крак с електрониката си имат проблеми смисъл кабели свещи дросел ламбда като динамика е чудесен на дълго горат 7-8 литра бензин газ 9-10 принципно вече частите новите са скъпи 2 ра употреба са приемливи лично ако имах некой лев на страни щех да си зема една на части и ще ти е вечна докато не изгние мое мнение ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #63
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Четвърта година почна моята, точно 1.8 тс, нямам оплаквания.Мотора чуплив друг път.Много зависи от предния собственик как я поддържал.Караш я на добър диагностик и си правиш сметката.Гледай дали клати обороти на празен ход, окачването...Всичко си е цифра.Извън градско около 8, градско 11 - 12 бензин.Имай пред вид че е с осем свещи които са около 38 лв едната/нямам точна информация/,макар че даянят по 80-100000 км/60000 да изкарат ще съм доволен/, абе още едни 1000лв трябва да имаш наум.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #64

    Default ....

    Quote Originally Posted by Uner View Post
    Здравейте, аз имам следната дилема, карал съм и ще карам само италианки, през малолитражни фиатчета, комфортни дедри и сега мисля че е време до половин месец да опитам усещането да си собственик на Алфа ромео.
    Първо, заради планетата земя колата ще есе кара на газ. Привърженик съм на по-старите модели, затова първо се насочих към 155-ца, понеже и бюджетът ми е ограничен, но случайно ми изпадна ето тази обява, старият модел ми харесва повече, даже и дървото и е налице, абе просто приказка: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1ytc8t
    Понеже вярвам че по-експертно мнение от тук няма къде да намеря, съживявам темата със следните питания:
    Бях чул че точно моторът 1.8 бил чуплив, истина ли е или е само мит?
    Какъв разход горе долу дават подобни возила, понеже все още си карам магистратурата а и със заплатата си на охранител нямам възможноста за автомобил с разход като на бус ?
    Някой виждал ли е или е засичал автомобилът от обявата, понеже е на голямо разтояние от мен, а ако се окаже някой лустросан боклук, по-добре изобщо да не харча пари и време за да ходя да го оглеждам?
    Ще се радвам да ме посъветвате върху какво да наблягам при огледа на подобни автомобили, понеже до сега TS двигател не съм карал, а и електрониката ми идва в повечко?
    Благодаря предварително!
    Поздрави, Цанко !!!!!!!!!!!
    Колега относно това дали някой има мнение за цитираната от теб обява.......ами виж само собственикът как я е паркирал.Всеки уважаващ себе си и колата си собственик не би паркирал по този начин колата трите колела качени на бордюра а едното настрани.Най-малкото ако се грижиш добре за колата и е ок аз никога не бих паркирал по този начин...в смисъл не казвам, че е болка за умиране просто показва отношението на Собственика на алфата и това колко му дреме за нея....аз лично така го тълкувам.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  5. #65
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Мммм, да лошо впечатление създава, но мен най ме дразнят затъмнените стопове, просто от написаното и от снимките се заинтригувах и ако някой ми каже че я знае въпросната колица, мисля да ходя на оглед, какво са някакви си 250-300 километра

  6. #66
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Колеги да се върна на окачването влезте в ауди или фолцваген и дори мерцедес форум и прочетете за цифри и колко карат като км.На същата година кола ходовата част е около 3 пъти по скъпа от на алфата та не бих казал че окачването е калпаво,доколкото алфа на бензин или дизел аз карам 2.4 7години и съм доволен но истинската алфа е бензин но без газова......а доколкото колегата с вентото според мен не е за алфа ,започнеш ли с колко дупки и как е на газ всичко е ясно,копува си алфа и почва да я плюва.АЛФАТА НЕ Е КОЛА ТЯ Е ДИАГНОЗА.Благодаря за вниманието плюс това има още 100тина марки още....

  7. #67

    Default

    156 1.8 144к.с.Карах е две години и направих с нея около 55 000 километра само на бензин.Извън градско гореше 7.40 с климатик,зимата в най студените месеци 9,смених едни свещи и това е карах е с масло 10.40 селения не го гореше грам , в общи линий съм много доволен затова не се чуди купи си такава и бяга яко успех А ако искаш по евтино да не ти гори много купи си 147 1.9 jtd 8 клапановия сега съм с нея супер е
    Last edited by etrovskii; 08-02-2013 at 17:27.

  8. #68
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Напълно съм съгласен моя разход с на колегата е идентичен 6.8 без климатик 7.2 с климатик при 120 км на дълго .... при положение че системата е без грешки и всичко работи визирам ламда дебитомер свещи ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #69
    Пристрастен Алфа веселяк ljub4o2002's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Silistra
    Age
    49
    Posts
    31

    Smile

    Колеги,аз от половин година имам такава красавица и съм страшно доволен от нея .Във връзка с питането на колегата,мисля че 1.8 мотора не е никак лош,даже е доста добър и с правилната подръжка би изкарал достатъчно дълго без да създава каквито и да било грижи и ядове.Аз съм трети собственик на тази красавица и имах щастието да познавам лично и много добре предния и собственик и отлично знаех той какви грижи е полагал за нея,а той определено все още си е луд алфист и си я гледаше страшно добре,а това е повече от важно.Гледаш ли я ще ти служи дълго и вярно,но изоставиш ли я тъпкано ще ти го върне .

  10. #70
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Парка 1.8 не искам нито да го хваля,нито да го плюя,от месец го имам моя, навъртях му 7-8000 км за месец,върви на пушка.Тука някои колеги казаха че на газ не вървял,зависи от газовия инжекцион който е сложен.Мойта е с Lpi в Германия вървя с 210 иначе ако е само на бензин не бих си взел алфа честно казано.Като сложиш скъпата подръжка+ мега разхода за кубатурата на 1.8.Че то is-ката ми от аватара ми гореше извън, с литър по малко бензин,върви повече от ТС макар че и тя е 4 цилиндъра,16 клапана и 140 коня, с верига е,с повече екстри е и можеш да е юркаш 24 часа само на магън.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 20-01-2015 at 00:09.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •