Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: алфа 156 мнения...

  1. #1

    Default алфа 156 мнения...

    Нов съм в този форум и искам да попитам какво ви е мнението за 156-цата и кой е най-добрия двигател според вас разбира се.Питам защото мисля да си закупя такъв автомобил.

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Колата е супер, правилно си се насочил към нея. Потърси в търсачката каквото те интересува конкретно. Имаме си и теми за цените на авточастите и обслужването в сервизите и т.н.

  4. #4
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Питаи по контректо ако нещо те интересува,вярно има търсачка ама невърши много работа ( обсъждали сме я ) Или се поразрови по старите теми..има всичко изписано за 147 156...дали дизел дали бензин почти всичко е дискотирано.Освен 156 ГТА
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  5. #5

    Default

    По принцип съм се насочил към бензин дизелите не ми се нравят много честно казано не искам никой да обиждам разбира се.Да кажем 1,8 или 2...допитавам се до вас защото тук сте най-запознати със слабите и силни страни на Алфите.От приятели да си кажа честно все негативни мнения слушам.

  6. #6
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    в тоя форум едва ли ще чуеш много негативни мнения, но трябва да знеш че 156 си е кола кат кола - ако я поддържаш ще е наред ако не я поддържаш проблемите почват един след друг.

    поддръгжката е може би малко по скъпа от някои масови модели, но напоследък доста 156ци има тъй че може да се каже че части се намират, но пък за сметка на това има по добър "визуален" ефект от масовите модели

    колкото за 1.8 или 2.0 аз само първия съм карал и то отскоро но мненията във форума маи клонят в негова полза от гледна точна на издръжливост и по евтина поддръжка и категорично в полза на 2.0 от гледна точка на удоволствие от шофирането та сам си прави сметка.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by jagler
    По принцип съм се насочил към бензин дизелите не ми се нравят много честно казано не искам никой да обиждам разбира се.Да кажем 1,8 или 2...допитавам се до вас защото тук сте най-запознати със слабите и силни страни на Алфите.От приятели да си кажа честно все негативни мнения слушам.
    Ами колега,
    АЗ като стар Алфист ( 155 2.0 16V,156 2.0 16V, 156 Sportwagon 1.9 16V JTD ) мога само да ти кажа, че ако не искаш прикаЗките на поЗнатите ти да се окажат верни НЕ СИ КУПУВАЙ Алфа с БЕЗИНОВ Мотор, е 1.6 държи но е мноооооого куц. Истинската Алфа е ЖТД, с какъвто и вариянт да е купиш. Тогава си си купил кола.

    .

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    21

    Default

    Не знаех, че 1.6 е най-сполучливия бензинов двигател, но щом казваш сигурно има нещо вярно.
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000г.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    Quote Originally Posted by jagler
    По принцип съм се насочил към бензин дизелите не ми се нравят много честно казано не искам никой да обиждам разбира се.Да кажем 1,8 или 2...допитавам се до вас защото тук сте най-запознати със слабите и силни страни на Алфите.От приятели да си кажа честно все негативни мнения слушам.
    Ами колега,
    АЗ като стар Алфист ( 155 2.0 16V,156 2.0 16V, 156 Sportwagon 1.9 16V JTD ) мога само да ти кажа, че ако не искаш прикаЗките на поЗнатите ти да се окажат верни НЕ СИ КУПУВАЙ Алфа с БЕЗИНОВ Мотор, е 1.6 държи но е мноооооого куц. Истинската Алфа е ЖТД, с какъвто и вариянт да е купиш. Тогава си си купил кола.

    .
    добре обоснови се с плюсове и минуси с какво жтд. е по-добро от бензинките...като изключим разхода на гориво.

  10. #10

    Default

    Еми, върви повече
    Харчи на половина
    Кара ПОНЕ 500.000км.

  11. #11

    Default

    а като подръжка на двигател и турбо...дава ли дефекти?

  12. #12

    Default

    Не съм чувал или виждал ЖТД с проблеми........виж бенzинки

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не дизела не се чупи няма дебитомер няма турбина няма клапани по турбината датчици за високо налягане дюзи помпа за високо налягане тези работи отсъстват от дизеловите автомобили а пък и да ги иама сигурно ги подаряват щото са без пари.
    А чакаи че тъкмо видях че нямат и подгревни свещи дето не се чупят като се вадят
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14

    Default

    а за алфа с газов инжекцион сложен в Италия или тук какво ви е мнението...

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Здравейте,

    Аз карам 1.9 JTD, която има дебитомер

    Когато я купувах преди 9-10 месеца, много хора ме насочиха именно към тоя двигател, вкл. и приятели-монтьори. Досега съм дал около 2400 лв. за поддръжка и ремонти (вкл. неотменимата смяна на масло, филтри и ремъци при покупката). Отделно са си застраховки, гуми и т.н.

    На външен вид 156-те са едни от най-красивите модели. Като цяло, това е кола на Европа за 1998 г.

    105-те коня на моята 1.9 JTD са може би малко... малко. При този ръст на цените на дизела, направо ми се... плаче. В момента моята харчи доста, на градско беше твърдо 10/100, сега засякох 11,5/100 (с климатици, реотани, фарове и зимни гуми). Добре, че тия дни ЕКО имат промоция - 5 ст. на литър гориво...

    Сега се чудя, особено на фона на цените на дизела, дали не беше по-добре да си взема 2.0 TS, както също ми препоръчваха и за каквато се колебаех.

    Почвам да си мисля, също така, че Алфите до скоро не бяха много популярни, защото... просто не са правени за наш'те пътища. Това окачване, идеално за гладък път, у нас подрусва и... нерядко се "чупи".

    Така че, преценяш, избираш... Красотата си има цена!
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •