Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: алфа 156 мнения...

  1. #31

  2. #32
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    Здравейте,

    Аз карам 1.9 JTD, която има дебитомер

    Когато я купувах преди 9-10 месеца, много хора ме насочиха именно към тоя двигател, вкл. и приятели-монтьори. Досега съм дал около 2400 лв. за поддръжка и ремонти (вкл. неотменимата смяна на масло, филтри и ремъци при покупката). Отделно са си застраховки, гуми и т.н.

    На външен вид 156-те са едни от най-красивите модели. Като цяло, това е кола на Европа за 1998 г.

    105-те коня на моята 1.9 JTD са може би малко... малко. При този ръст на цените на дизела, направо ми се... плаче. В момента моята харчи доста, на градско беше твърдо 10/100, сега засякох 11,5/100 (с климатици, реотани, фарове и зимни гуми). Добре, че тия дни ЕКО имат промоция - 5 ст. на литър гориво...

    Сега се чудя, особено на фона на цените на дизела, дали не беше по-добре да си взема 2.0 TS, както също ми препоръчваха и за каквато се колебаех.

    Почвам да си мисля, също така, че Алфите до скоро не бяха много популярни, защото... просто не са правени за наш'те пътища. Това окачване, идеално за гладък път, у нас подрусва и... нерядко се "чупи".

    Така че, преценяш, избираш... Красотата си има цена!
    Нещо не ти е наред колата с този разход, колега. А дебитомери имат всички 156-ци. Дизеловите двигатели са тези, които могат да имат претенция за принадлежност към марката, бензиновите от 156-те до днес са си на ФИАТ, Опел и тн.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by petko
    Quote Originally Posted by jagler
    По принцип съм се насочил към бензин дизелите не ми се нравят много честно казано не искам никой да обиждам разбира се.Да кажем 1,8 или 2...допитавам се до вас защото тук сте най-запознати със слабите и силни страни на Алфите.От приятели да си кажа честно все негативни мнения слушам.
    Ами колега,
    АЗ като стар Алфист ( 155 2.0 16V,156 2.0 16V, 156 Sportwagon 1.9 16V JTD ) мога само да ти кажа, че ако не искаш прикаЗките на поЗнатите ти да се окажат верни НЕ СИ КУПУВАЙ Алфа с БЕЗИНОВ Мотор, е 1.6 държи но е мноооооого куц. Истинската Алфа е ЖТД, с какъвто и вариянт да е купиш. Тогава си си купил кола.

    .
    Kaто чета колко "грамотно" мислиш/пишеш относно бензина и дизела направо ме избива на смях - нищо чудно ако незнеш къде се намира акомулатора на колата! Че е здраво ЖТД-то здраво е ,но недей да сереш по бензина! Ето ти един здрав дизел -всеки може д аизкара кирливите ризи на бензина и съответно на дизела
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight=
    Ами това е понеже колегата има чип тунинг, ако поставиш на една 2.0 16 Турбо и верно ще вЗемеш диплома За професор по ДВГ

  4. #34
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    ясно доказателство за думите ми
    Тия дето слагат турбо(заводско) не са кварталните турбо майстори дето са зад всеки ъгъл в милата ни родина ! Не мисля да водя бесмислен спор

  5. #35

    Default

    Не знам колеги ще си мисля ,все пак към газов инжекцион съм се насочил и това че ще има разходи ,да има, аз и по вентото все нещо правя така е стари коли не са от магазин ,пък и като се има предвид горивата и нашите пътища...

  6. #36

    Default

    E добре де хора, какво значи често се чупи...все пак кало, която не предлага сигурност...само красотата не стига, аз заради красотата съм се насочил към нази кола, заради добрите неща, които чувам за това как се държи на пътя, но...ако след едно влизане в дупка спре...е то тогава...

  7. #37
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Ти пък от едно влизане в дупка няма да се счупи.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  8. #38
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    едно най много две влизания в дупки и си аут
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  9. #39

    Default

    И какво масло се препоръчва на алфата и колко литра? И ако може някой да ми каже имало някакви малки свещи по главата освен основните 4 ,които стрували много пари за бензинките питам?

  10. #40
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by jagler
    И какво масло се препоръчва на алфата и колко литра? И ако може някой да ми каже имало някакви малки свещи по главата освен основните 4 ,които стрували много пари за бензинките питам?
    Толкова теми и не прочете ли отваряш капака и има една червена лепенка на нея пише какви масла трябва да се използват по колата а свещите са скъпи защото са 8 за това стръват 230 или 330лв освен тия 8 други не съм виждал
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #41
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by jagler
    И какво масло се препоръчва на алфата и колко литра? И ако може някой да ми каже имало някакви малки свещи по главата освен основните 4 ,които стрували много пари за бензинките питам?
    един колега смени за 100кинта и 8те на 146 1.4 - предполагам и за 156 могат да се намерят свещи за 100кинта - маслото е 4.4л при 1.8 двигател 120 ми струваше масло и филтри въздушен и маслен + работа и почти литър резерва

    П.С.: туин спарк означава двоина искра
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  12. #42
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Свещи сима и за 60 лв ко9мплекта 8 бр но няма да разискваме тази тема на ново.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #43
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    [quote=
    един колега смени за 100кинта и 8те на 146 1.4 - предполагам и за 156 могат да се намерят свещи за 100кинта - маслото е 4.4л при 1.8 двигател 120 ми струваше масло и филтри въздушен и маслен + работа и почти литър резерва

    [/quote]

    Колега какво масло слагаш?

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  14. #44
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Derry

    Колега какво масло слагаш?
    селения 20к - сложих го във ФИАТ сервиза във Търново

    Novachev - туй за 100те лв го казах като пример - части всякакви следователно и цени всякакви - то това важи за абселютно всяка кола като се замисля
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  15. #45

    Default

    аз знам че са с 8 свещи,но ми казаха че 4 са един размер ,а другите 4 са по-малки и те били много скъпи вярно ли е това?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •