Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Подгревни свещи - в траур съм :(

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41

    Default

    Дай снимка на една от свещите и не бързайте да отваряте мотора . Имам такъв случай и опит със фолксваген (занимавам се с ремонти на дизели от ваг групата) .Нека сипят бензин над свеща , да свалят предния капак и да запалят и настъпят здраво колата . Но на открито и гледайте да не свалите някой самолет или да утрепете някой гълъб !

  2. #17
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Благодаря за отзивчивостта, колега, но е късно вече. Днеска мисля главата са я носили на шлайф, ако не днес то утре ще е. Като става дума за VW, майсторът разпряваше как имали подобни преживявания с кола от тази марка, още по неприятни - разпробиване и подобни. Предполагам варианти има, но аз се осланям на неговата позиция, щом така е преценил... Няма вече възможност за алтернативи.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #18
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ..а бе аз си пеех една песничка,че дизела особенно 2.4 ...като си има нормална компресия, си пали,та се къса, пък ако ще и без хич свещи да е и при доста минус температури/при руски студове всичко пали трудно разбира се.../ ... ама колегите ме изядоха колко неприятно му е било на мотора без подгревни...не отричам истината,че със подгревни свещи паленето е благоприятствано, но е факт ,че при добра компресия, и без подгревни не е проблем...и нама особенно голяма вреда за самият двигател...?!??!!
    Дизела има най-голямо количество износване - при палене.Там са краткотрайните режими на полусухо триене и тем подобни благоприятстващи износването моменти, при 3-пъти по натоварени части от тия на бензинките. От германски дебели книги знам техническото анегдотче: "...когато се прибираш на обяд ,да обядваш в къщи, по добре 1 час я остави колата/т.е.дизела/да работи, отколкото да я гасиш,и после да палиш..."; ...разхода на гориво като ЦЕНА щял да Ни бъде по -малък от ЦЕНАТА на разхода-износване на двигателя при палене!!!???
    ...а според мен истината за тези тънки подгревни свещи на 156-ката са си проблем за смяна, особенно когато дълго не са развивани, и доказателство е самата фактическа ситуация ; ...тук е задължителен много специален подход и подготовка за развиване/има много начини/, особенно като е на лице фактическата прогноза от скъсване, за да се избегнат проблемите!!!
    Същата е ситуацията например и с едни винтчета М6 които закрепват датчиците на ABS-ите към колелетата;там те са завити в чугуненият корпус на шенкела, и скъсването при развиване масово им е факт...но пък е по удобно за ремонт и реставрация...там аз моите съм ги сменил с неръждаеми...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •