Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 198

Thread: Ремонти по 164

  1. #61
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    И при слямата на мойто стъкло махнаха оригиналната лайсна и сложиха гумено уплътнение.Сега всичко е черно около стъклото и също ми харесва как изглежда.Единствения проблем е, че е много дебело уплътнението под стъклото и скърца гадно раното на лявата чистачка.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #62
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Едното оправя друго се разваля, направо ми писна на к... вече. Сутринта излязах на кафе и дотам....на връшане просто не запали. Изобщо не съм видял, че няма антифриз и като нищо е станало голяма беля. Последните 2 дни като паля, палеше веднага почти, но не е истина какво виене се чуваше ( след запалването като леко бълбукане), после утихваше. Пробвахме да я закачим да не би да е от акумулатора, защото пък и таблото ми като завърти почти изгасва. Отделно алармата ми нещо е полудяла от известно време и се пуска когато си реши и точи като не я карам по 2 дена от акумулатора. Гадния звук изчезна след няколко опита, но си върти и не пали....Налях и антифриз де, но говорих с няколко души и ме вкараха във филма, че може и да съм прецакал двигателя (но пък преди това запали и я карах в квартала). Другия вариант е от 100-те опита да запаля да съм я задавил. Няма да споменавам всеобщия ни проблем с механизма на вратата. Моята пък не се затваря отвътре, а само отвън с ключа и става въпрос за шофьорската врата....нали се сещате вече как влизам в колата....цирка е пълен...Отидах на сервиз да я погледнат и като тръгнах да показвам как не се затваря си работеше...(нещо ми има зъб тая кола и то при цялата ми любов)...явно нещо замръзва и бачка когато си реши. Просто вече не знам какво да я правя, почвам да съжалявам, че реших да я стегна
    Last edited by alf 164; 24-01-2010 at 01:50.
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  3. #63
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alf 164 View Post
    Едното оправя друго се разваля, направо ми писна на к... вече. Сутринта излязах на кафе и дотам....на връшане просто не запали. Изобщо не съм видял, че няма антифриз и като нищо е станало голяма беля. Последните 2 дни като паля, палеше веднага почти, но не е истина какво виене се чуваше ( след запалването като леко бълбукане), после утихваше. Пробвахме да я закачим да не би да е от акумулатора, защото пък и таблото ми като завърти почти изгасва. Отделно алармата ми нещо е полудяла от известно време и се пуска когато си реши и точи като не я карам по 2 дена от акумулатора. Гадния звук изчезна след няколко опита, но си върти и не пали....Налях и антифриз де, но говорих с няколко души и ме вкараха във филма, че може и да съм прецакал двигателя (но пък преди това запали и я карах в квартала). Другия вариант е от 100-те опита да запаля да съм я задавил. Няма да споменавам всеобщия ни проблем с механизма на вратата. Моята пък не се затваря отвътре, а само отвън с ключа и става въпрос за шофьорската врата....нали се сещате вече как влизам в колата....цирка е пълен...Отидах на сервиз да я погледнат и като тръгнах да показвам как не се затваря си работеше...(нещо ми има зъб тая кола и то при цялата ми любов)...явно нещо замръзва и бачка когато си реши. Просто вече не знам какво да я правя, почвам да съжалявам, че реших да я стегна
    Не се коси, сички са такива - своенравни. Само дано наистина не си я оставич ич без антифиз, че....
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  4. #64
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Виенете и бълбукането вероятно е хидравликата...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #65
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Тя е май да....сега като се сетя преди да си сменя рейката предишния път пак беше така, но сега освен това самото въртене при паленето издава брутален триещ звук. А за антифриза....направо без капка като налях глътна над литър и половина
    Отивам сега да видя какво става с един колега. Ако не става пак....не знам...на пролет
    Last edited by alf 164; 24-01-2010 at 16:09.
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  6. #66
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Нищо не става...същата работа. Утре сигурно ще мисля как да я дърпам до сервиз да видим на топло какво става
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  7. #67
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Нито с дърпане ще стане защото има голямо заледено нагорнище до сервиза, а на място няма как да се оправи. Казаха, че най-вероятно имам замръзнало място по тръбопровода и не стига бензин или стартера заминава и сега от студа се е спекъл тотално. Може горивен филтър да е замръзнал ...абе общо взето всичко може да е. А скоро няма да се оправи времето Поне тоя лед да падне веднъж само до сервиза да стигне.
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  8. #68
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    И аз я зазимих мойта в събота.Замръзна ми нафтата и няма палене.Ще чакам пролет да дойде и тогава ще паля.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #69
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Оправи се бабето, всичко е ок вече, сега се заемам да и намеря очила нови - предна броня с халогените сива (като колата под текста ( прикачените 2 снимки). Ако някой знае приблизителни цени или е чул някаква оферта да пише. Предлагаха ми, но нито една не беше такъв цвят...
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  10. #70
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Алфа Ромео 164 фейслифт 1993 12 месец
    Гофриран маркуч 2-ра ръка от Краси Рангелов - 30 лв - перфектен!!!

    Дебитомер перфектен от Краси РАнгелов - 50 лв.

    Тампон уплътняващ бензиновата помпа - 16 лв. от ПИТ с доставка до Козлодуй !!!

    Масло Селения Голд 9 лв литъра - 6 литра - 54 лв

    Маслен филтър - 12 лв.

    Въздушен филтър - 25 лв.

    Горивен филтър - 27 лв.

    Филтър Климатик - 32 лв.

    Свещи 8 броя по 4.50 на "Саджем" - 36 лв.

    Температурен датчик на инжекциона - 12 лв.

    Резултата е УМУПОМРАЧАВАЩ след демонтажа на газовото и връщането на колата към стария добър бензин!!!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #71
    започва да се пристрастява ivo 164's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    91

    Default

    полиеуретан за моя кораб
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 19032010(001).jpg   19032010.jpg  
    алфа ромео 164 тс супер

  12. #72
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @ivo 164
    Я разкажи малко по подробно за тях ... от къде и как .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #73
    започва да се пристрастява ivo 164's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    91

    Default

    правени са на струг, от полиеуретанова прьчка.порьчах ги при стугар който ги прави, 80лв двата . кораба стана по стабилен особенно в завой с тия от по 15 лв постоянно леко намествах кораба в пьтя.
    Last edited by ivo 164; 06-04-2010 at 10:27.
    алфа ромео 164 тс супер

  14. #74
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Супер е че си се заиграл ма без повърхност която да държи грестта много бързо ще умрат тия тампончета
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #75
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Супер е че си се заиграл ма без повърхност която да държи грестта много бързо ще умрат тия тампончета
    Мдааа... бате ви Бобо е прав, мойте на задника на бабата имаха някаква накатка (ако помня добре - все пак беше преди близо 3 години) на контактната повърхност с металната втулка. И май в комплекта имаше тубичка с грес - за мацанье. Предполагам обаче, че не е добре да я нарязваш, а по скоро достатъчно нагорещен накатен прът го отъркаляй там където искаш да е накатено... Няма да е като хоригиналната, ма ще е по-добре от стругована повърхност.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •