Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за хидравликата

  1. #1

    Default Въпрос за хидравликата

    Значи капе ми хидравлична течност, съответно и течноста намалява в газанчето, дигнах колата на крик за да видя от къде капе, значи отдолу минават хоризонтално две тръбички, като вървят успоредно по цялата предна броня, след това има вкарани в тях два маркуча хванати с най-обикновенни скоби и влизат в интересен серпентин със 5-6 кръга отнова от тръбички, но не видях след това да отиват някъде другаде, та въпроса ми е възможно ли е през тези две тръбички да минава течноста, после през този серпентин и да се връща по другата?

    А отностно теча, не може да се установи коя от двете капе, първо са една до друга, не може и да се погледне, но то се стича по тях и от най-ниската точка там където е хванат със скоба и маркуча за климатика капе

    Иначе тези тръбички са доста дълги, но и от двете страни имат маркучи хванати с обекновенни скоби, та какво ми пречи да ги сваля и двете и да видя къде е спукана, и сега да търся втора употреба (то не се знае дали ще намеря нещо такова), да купя нова или да лепя старата

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На мене оттам ми смениха хидравличната течност. Можеш да свалиш маркучите и на двете тръбички. А серпентината била за охлаждане на хидр. течност. При по- ранните 156- ци я няма.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3

    Default

    тези алуминиеви тръбички се свалят много приятно, за пореден път се убеждавам, че колата е направена много добре, просто втори път нищо няма да пипам, лошото е, че и на други не им се занимава

    Но сега на въпроса, вътрешната е станала на лейка, на 2-3 места е пробита, и може и на още, така, че вече ми трябва нова, ако някой има наблюдени къде може да се намери да помогне, и мисля и другата да сменя

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #4

    Default

    Я кажете, ако знаете, тази алуминиева тръбичка, първо що точно е направена от алуминий и може ли да я направя от мед, и дали ще има проблеми???

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  5. #5
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    от мед и аз бих си я навил,естествено ще е по добре, но мисля че там налягането не е за най-обикновенни скобички...не ми се излизе точно сега да проверявам, но там маркучите мисля че са с капсуловени гърловинни накрайници...
    ....а за свалянето им....както и много други неща...наистина си е доста гадничко....и аз ми се е поотщяло да пипам...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  6. #6

    Default

    не са, там налягането е ниско, това е само за охлаждане и отива до серпентината, скобичките който са хванати за маркуча са обикновенни

    лошото е, че не мога да намеря медна тръба 9мм,

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    виж в някой сервиз за климатици . те работят с такива. иначе можеш да си вземеш от стийлмет или интерметал.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by raiders
    не са, там налягането е ниско, това е само за охлаждане и отива до серпентината, скобичките който са хванати за маркуча са обикновенни

    лошото е, че не мога да намеря медна тръба 9мм,
    ...е, браво бе...във Варна има...всички размери,или поне доста...казвай как да стане,да те уредим...виж колега...хич не съм добре,иначе бих ти направил услуга - купил и пратил, ...виж някой друг колега от варна ако има желание да ти помогне, да му кажа къде/ако не знае/ и ...там с Еконт..както си му е редът...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •