Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: смяна на мотора

  1. #16
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    550лв - това за масления оптегач ли е ?

    Човече, защо не писа в форума, докато чакаше ?

    На нястото на масления може да се сложи нормален, който се вгражда оригинално в моторите на суперките. Той по спомени беше към 250-300лв. и е по-доброто решение.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    Moite uvajenia Grigore no ne sam 4uval za takava opcia na motor V6 turbo po princip superkata niama ni6to ob6to kato konstrukcia s moia motor......ili pak ima?? ne sam kompetenten
    AR 164 V6 turbo I.E.

  3. #18
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by martzaro
    Moite uvajenia Grigore no ne sam 4uval za takava opcia na motor V6 turbo po princip superkata niama ni6to ob6to kato konstrukcia s moia motor......ili pak ima?? ne sam kompetenten
    Tия като твоята вървят доста по-добре от тия с 205 коня
    Дали има нещо общо не знам,ама твоята 100 процента си е от Италия Аз знам за какво става въпрос Един тип тук докара три такива преди време,едната беше като твоята-и стойката даже.Но защо да не може да се сложи друг обтегач?Аз докато не пробвам,не вервам да не може
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #19
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Мотора е един и същ - 101%!
    Има една теория, че може да има 8-9% градуса изместване на изпускателните валове според модела турбо, но това е недоказана теория.

    В началото В6-ците са били с маслен оптегач на ремъка. Чувал съм че той е правил и доста проблеми... но тъй като не съм с такъв не мога да го потвърдя.

    Мойта оригинално е с нормален /не маслен/ оптегач на ангренажа. Когато мотора беше на части /основен ремонт/ много добре се виждаше къде е запушен отвора за маслото и от горе е сложен нормалния оптегач.

    Мотора който е 210 коня няма ламбда сонда, моя /202-205 според каталозите/ има. Има някой минилани разлики в периферията /моя маркуч от интеркулера към дебитомера е с релеф, а на 210 коньова не е/ но те не променят еднаквостта на мотора. Екутата /те са 2 - игнишън и инжекшън/ са напълно еднакви, като има от модел по 2 номера на бош без това да променя софтуера вътре - това е 99.99% сигурно при 2-рото еку EZK221 , защото разликата е в вида на епрома /едното е с 87С257, а другото с 87С64 /.

    Мисля че няма разлика и в скоростната кутия, но там не съм 101% сигурен.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    Много си прав Григоре, моята е чиста 210 кончета и си е италианка отвсекъде, с маслен обтегач на ремъка съм и за проблемите които създава и тва е вярно, преди две години започна да хвърля масло от там и само Дисниленд ми намериха ремонтен комплект за около 250 кинта беше тогава......предлагаха ми и цял механизъм за около 450 лева ама аз се поскъпих тогава и сега си хапа задника задето не го взех ....апропо описанието на мотора което си дал е съвсем вярно
    AR 164 V6 turbo I.E.

  6. #21
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default Маслен , механИчен

    маслен обтегач ne можах да кача файлове...
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    Маслен, маслен я или казано друго яче хидравличен обтегач
    AR 164 V6 turbo I.E.

  8. #23
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Моята не е неиталиянска

    Просто са сменили елемента....
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  9. #24
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default Според мене Ремонтен кит

    Hydraulic camshaftbelt tensioner.
    This tensioner is not for sale anymore,..also not the tensioner bearing, but still a repairkit is available. If you can not fix the problem with the repair kit,..than you have to change over to a mechanic tensioner ( partnumber 60588421, also used on the Lancia Thema 3 liter V6 and Fiat Croma ie 2500 V6 ). If you change to mechanical you have to plug off the oil channel hole преведен с ONLINE TRANSLATOR

    Гидравлическое camshaftbelt натяжное приспособление. Это натяжное приспособление не продается больше.. также не отношение натяжного приспособления, но все еще repairkit доступен. Если Вы не можете установить проблему с ремонтным комплектом.., чем Вы должны перейти к механическому натяжному приспособлению (partnumber 60588421, также используемый на Lancia Thema 3-литровый V6 и Указ Croma то есть 2500 V6). Если Вы изменяетесь на механический, Вы должны включиться от нефтяного отверстия канала

    Ремонтен кит

    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    Браво Алекс точно такъв смених преди време и както правилно си забелязал вече не се произвеждат обаче аз все пак си намерих и съм мноооо радостен от този факт. В края на краищата аз си обичам колата и тя за мене означава много и тук втора ръка части не се слагат. Струва ми се че много се изроди темата затова пък на градския ще кажа сам да реши какво да правис мотора си, просто исках да знае на какво скача и добре да си направи сметка дали ще има средства за поддръжка /пожелавам от все съце/
    AR 164 V6 turbo I.E.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •