Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: ЧИП ЗА 2,4 JTD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    28

    Default ЧИП ЗА 2,4 JTD

    Дайте предложения за чипове с цени и имат ли негативни последици върху моторите.
    Sportwagon 2,4 JTD 140+ HP

  2. #2

    Default

    Има доста теми за "чиповете", потърси с търсачката.

    Иначе ДигиталТунинг около 1 000лв. погледни им на сайта точно колко е.

    Ние ги правиме за 250, има и още много фирми и хора които се занимават с това.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    28

    Default

    има ли гаранции за безупречна работа след това и колко точно се всига мощността и разхода?
    Sportwagon 2,4 JTD 140+ HP

  4. #4

    Default

    Ако колата е в добро техническо състояние, колата ще работи безупречно.

    Мощноста се вдига средно с около 35коня, разхода при същото каране както преди "чипа" пада с около 0.5 литър. Някой хора твърдат, че разхода им пада с повече, но това си зависи до голяма степен от стила на каране.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Ако колата е в добро техническо състояние, колата ще работи безупречно.

    Мощноста се вдига средно с около 35коня, разхода при същото каране както преди "чипа" пада с около 0.5 литър. Някой хора твърдат, че разхода им пада с повече, но това си зависи до голяма степен от стила на каране.
    И за имам мерак за чип май. Има ли варианти за настройки, за тези чипове които вие предлагате. Не искам мощността да скача много, съответно и пушенето да е нимимално, искам да намаля предимно разхода.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6

    Default

    Има разбира се, на колегата Пинко 156тицата е с такъв "чип". Може да го питаш на ЛС. или ако той види темата да напише, как е колата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina
    Quote Originally Posted by KGB
    Ако колата е в добро техническо състояние, колата ще работи безупречно.

    Мощноста се вдига средно с около 35коня, разхода при същото каране както преди "чипа" пада с около 0.5 литър. Някой хора твърдат, че разхода им пада с повече, но това си зависи до голяма степен от стила на каране.
    И за имам мерак за чип май. Има ли варианти за настройки, за тези чипове които вие предлагате. Не искам мощността да скача много, съответно и пушенето да е нимимално, искам да намаля предимно разхода.

    ...ако се спреш на добри "чип-осници" за варна, обаждай се да правим комбина...имам 2 алфи за чип...а аз имам 2 питания: увеличава ли се по принцип максималната скорост на движение/питам не щото смятам да летя с над 210.../; ...и, при чипосване пипа ли се механичната настройка на турбото ?? ако знае някой-мерси...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Какво ще рече 'механична настройка' на турбото? По принцип се 'пипа' управлението на впръскването и надува на турбината, но намесите са само от софтуерно естество
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    И аз може да се вклю4а в групата за чипосване,току виж ни направили отстъпка за коли4ества
    156 2,4jtd 99г

  10. #10
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Какво ще рече 'механична настройка' на турбото? По принцип се 'пипа' управлението на впръскването и надува на турбината, но намесите са само от софтуерно естество
    ...това ми бе въпросът...само софтуерно ли е??? ...а, механична настройка на турбото има чрез датчика за налягане,който го управлява.....т.е. точно кога да го разтоварва....в смисъл доколко да пренадува двигателя...


    ето и митко се включи...можем да направим комбина,че и отстъпка да хванем....ако сте навити де...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  11. #11

    Default

    Всичко се прави чрез промени в софтуера, но той контролира хардуеара така че

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Ами с mill и pinafarina ставаме 4 алфи ако не се лъжа...това предполага 4е може да се говори за добра отстъпка, току виж още някои се вклю4ил!
    156 2,4jtd 99г

  13. #13
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Има разбира се, на колегата Пинко 156тицата е с такъв "чип". Може да го питаш на ЛС. или ако той види темата да напише, как е колата.
    ...аз го четох пинко преди 2-3 седмици се хвали с първото зареждане на гориво след чипосването ..вече колко километра бил минал...отзивите му бяха положителни...доколкото си спомням....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  14. #14
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Ами с mill и pinafarina ставаме 4 алфи ако не се лъжа...това предполага 4е може да се говори за добра отстъпка, току виж още някои се вклю4ил!
    mitkoVn,pinafarina и mll- наистина сме 4 алфи - ...събираме се група....ако има и други колеги от варна, а и желаещи от добрич и да речем от Бургас...имаме оферта от КГБ че ще дойдат до варна,макар че пътя е много....Нека и други колеги да информираме за чипосване, за да може идващите да си избият пътя поне....Вижте колеги от Варна: аз лично съм твърдо навит, и ще чипосам 2 алфи, на колегите от софето им имам доверие, челсъм отзиви за работата им, а и са правили алфи...който желае твърдо - да се присъединява с Име и телефон - ще направя списък за контакт помежду Ни, с тенденция примерно към края на месеца/да има време всеки да си осигури денят/ според прогнозата за времето да изберем един ден-дата, в който да ги поканим евентуарно да дойдат; Имам доста голяма вероятност да осигуря едно голямо хале за половин-един ден/и то ако е събота или неделя-най добре/за да работят на закрито....нещо такова-ако иска накой друг може да организира нещата..но цената която предлагат си е добра, и казаха че евентуално отстъпка е възможна...предлагайте;
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    Quote Originally Posted by MitkoVn
    Ами с mill и pinafarina ставаме 4 алфи ако не се лъжа...това предполага 4е може да се говори за добра отстъпка, току виж още някои се вклю4ил!
    mitkoVn,pinafarina и mll- наистина сме 4 алфи - ...събираме се група....ако има и други колеги от варна, а и желаещи от добрич и да речем от Бургас...имаме оферта от КГБ че ще дойдат до варна,макар че пътя е много....Нека и други колеги да информираме за чипосване, за да може идващите да си избият пътя поне....Вижте колеги от Варна: аз лично съм твърдо навит, и ще чипосам 2 алфи, на колегите от софето им имам доверие, челсъм отзиви за работата им, а и са правили алфи...който желае твърдо - да се присъединява с Име и телефон - ще направя списък за контакт помежду Ни, с тенденция примерно към края на месеца/да има време всеки да си осигури денят/ според прогнозата за времето да изберем един ден-дата, в който да ги поканим евентуарно да дойдат; Имам доста голяма вероятност да осигуря едно голямо хале за половин-един ден/и то ако е събота или неделя-най добре/за да работят на закрито....нещо такова-ако иска накой друг може да организира нещата..но цената която предлагат си е добра, и казаха че евентуално отстъпка е възможна...предлагайте;
    Аз съм за, но все пак искам да знам колко ще ми струва удоволствието с идването на колегите.
    За площ и аз мога да осигуря без никакъв проблем.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •