Results 1 to 6 of 6

Thread: Инцидент...

  1. #1
    започва вече да съжалява Devoted's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас / Силистра
    Age
    41
    Posts
    97

    Default Инцидент...

    Спирам на червено и този зад мен ме блъска! Обадих се в кат .. дадоха ми протокол .. сега каква е процедурата .. къде трябва да отида, има ли краен срок.. В протокола е записана задня броня, но и задната врата не се затваря - трябва да я блъснкаш със сила за да се затвори, а да не говориме, че не може и да се отвори! - това ше го оправят ли застрахователите на виновния или ... да пия една студена вода?!
    145 ,1.6 TS

  2. #2
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Отиваш при застрахователите на другия по гражданска отговорност и те ще си направят оглед. В протокола по принцип полицаите пишат само видимите щети. Това, че се затваря трудно багажника тях не ги интересува. Застрахователите ще се оправят с това.

  3. #3
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    кои е виновния на позиция номер 1 или лявата колонка на протокола? наи долу виж му гражданската на виновния кои е застрахователя? моля се за теб да е "ВИКТОРИЯ" ..... защото работя там и мога да ти бъда полезен.... ако е друг застраховател .... здраве трябва да отидеш да попълниш уведомление за щета в съответния застраховател на виновния водач след което трябва да ти направят оглед и снимки на колата след това Допълнителен оглед след като свалиш бронята за да се опишат и останалите увредени детаили които не се виждат като например задна престилка основа на броня закл.механизъм........ в твои интерес е да мънкаш повече да ти пишат нещо повече като ремонт и боя ..... след това чакаш да изготвят оценка и огъваш парата....
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  4. #4
    започва вече да съжалява Devoted's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас / Силистра
    Age
    41
    Posts
    97

    Default

    Виновен е др. водач. Застраховката му е в ДЗИ.. Ходих в Уника ( ако не греша преди бяха Витоша) и там ми казаха, че е по добре те да ми огледат щетите, т.е. че е по-добре да ползвам автокаското отколкото гражданската на виновния> Дали това е така си нямам представа... Казаха ми че при когото и да ида - при тях (Уника) или в ДЗИ .. трябва да го направя в 7 дневен срок след катастрофата! Малко се съмнявам да ми платят всичко - бронята, заключващия механизам и да ми изпънат купето и то качествено... да не говориме за боята и да проверят сходимостта на задните колела..
    145 ,1.6 TS

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Съжалавам за случилото се! Надявам се няма пострадали! Лятото претърпях подобен инцидент, слава богу без ранени, галямо мотане, та първи оглед, та втори ... колата била "стара", имам каско което покри около 70% от щетите ... Ядове, докато `и събера пластмасите и стъклата, да намеря читав майстор ... 4 месеца яки нерви.

  6. #6
    започва вече да съжалява Devoted's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас / Силистра
    Age
    41
    Posts
    97

    Default

    За щастие няма .. Не беше някоя голяма катастрофа, която да влезе в черната хроника, но все пак .. малко стряскащо.. Ти да си "къткаш" колицата и да се стараеш да я пазиш и поддържаш и накрая някой да те изпере така гнусно.. но историята за съжаление познава и по тежки случаи, когато някой подпийнал ти нагъне колата и запраши нанякъде .. бе да не чува дявола .. Каквото станало - станало .. Сега се надявам утре на огледа да пишат всичко и да я оправят кадърно, а не само за отбиване на номера!
    145 ,1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •