Results 1 to 10 of 10

Thread: въпрос за акумулатор, колко амh и марка.

  1. #1
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default въпрос за акумулатор, колко амh и марка.

    Нещо акумулатора ми май замина, той е монбат 55амh, пробвах се един път да го зареждам 11 часа с някъкво устройство допотопно но колата ми пали от 2-3 път като днес добре, че бях паркирал нанадолнище (в Търново нанадолнища да иска човек) и така и незапали едва я подкарах. В един два магазина видях, че цените на бг акумулатори са скочили сташно много за 1 година а и определено вече не искам такъв. Та какво ще кажете за тази марка и кой точно да си взема. http://www.axm-auto.com/batts.php?batt=1
    Или някоя друга марка с ориентировъчна цена. Тъкмо бях събрал пари за каре и музика
    156 1.8 TS

  2. #2

    Default

    Exide Excell имах на Бравата и за близо 2 години, докато не я продадох, не ме предаде, а имах зверска музика в колата

    Това е твоят акумулатор:
    12v62Ah L+ / Excell 540 A (242x175x190) - 86 лв.

    Няма да сбъркаш, ако си вземеш!

  3. #3
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    от тия не съм ползувал,незнам с какво качество са,...но наистина много атрактивни цени ....аз съм от 2 месеца с български-към 166 л в дадох-2 год гаранция...... с българските последните 10-тина години нямя проблеми...издържат си гаранцията,добре се държат, ясно що не ги харесваш...а кере-външно втора ръка мога да ти предложа на половин цена... в комплект с нов маншон ,ако искаш разбира се...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  4. #4
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    46
    Posts
    104

    Default

    Аз също съм със exite и съм много доволен а и на другата ми кола също е ексаит от 2 години .Обаче или цените в саита са стари или аз съм се набутал щото дадох 166лв. за 62 Аh преди месец.
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  5. #5
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    че аз като смених моя с монбат 120 или 140 беше ама не помня колко A/h май 62 или 65 пък твоя ако е 55 може за това да е свършил курса по бързо.

    иначе на един 12так имах монбат държа 2-3 години нормално но колата не се караше особено, пък братовчед ми си взе Искра за една шкода и като я предаде на вторични ми даде акумолатора вече около година искара на кадета (сега баща ми го кара) та незнам защо си с такова лошо мнение за БГ производството
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  6. #6

    Default

    За 1.8 в книжката си пише - от 50 до 60 Ah. Това са препоръчителните акумулатори.

    Аз в момента съм с 62 Ah

  7. #7
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Защото тоя е май на година и нещо, а се гътна като циганин и форд отведнъж а пък и ако е 20-30 лв разликата предпочитам да си взема някакъв по стабилен. До началото на януари палеше винаги от първия път и след това какво му стана незнам, ходих мериха го и казаха да го заредя за 12 часа на три ампера, зареждах го незнам на колко ампера защото никъде не ми отчиташе но почна да си бълбука леко и след 1 седмица пак ме предаде.
    156 1.8 TS

  8. #8
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Нямат акумулатори защото има завишение на цените, явно ще се мъча да съживя мъртвеца
    156 1.8 TS

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Стара Загора
    Posts
    7

    Default Здравейте

    Аз по принцип съм си патриот и харесвам българските акумулатори. Но само да не са "Искра"- Пазарджик. Не стават за нищо. С мой приятел заедно си купихме по един / 55 и 62 Ah/. Още на втория месец при първото застудяване под +5 градуса и се скапаха и двата. Върнахме ги в магазина, зареждаха ги и след 1 месец - пак същата ситуация. Големи ядове с тях. На всичкото отгоре вече не искат да ги зареждат и не искат да ни ги сменят. Писахме писма до завода в Пазарджик. Никой не ни обърна внимание. За Бога братя - не купувайте "Искра" - ще си берете ядове.
    АЛФА РОМЕО 145 1.4 TS

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default Re: Здравейте

    Лично аз съм доволен от двата модела-и от Искра и от Монбат, изкарвали са ми еднакво, по около 4 години, без много да се грижа за тях /не на алфва/.
    Може би си случил на някакви лоши, или пък тоя дето ги продава, кой знае какво ги прави, но за алфата си мисля нещо вносно, от типа на "сухите".
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •