Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: До колко е популярен модела 164

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default До колко е популярен модела 164

    На мен ли така ми се струва или този модел повечето го гледат като голям камък и се чуват всякакви обиди от сорта-гълъбарник, нафтовоз, параходи и т.н. Дали хората не познават добре комфорта и качествата в динамиката или просто са ограничени!!!
    AR 164 V6 turbo I.E.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Posts
    55

    Default

    Който от познатите ми да съм возил всички казват, че много добре возила и залепвала за пътя. Затова сега се оглеждам за 166 ако видите някоя добричка свиркайте че тука в русе нещо са дефицит

  3. #3
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Колата си е супер , даже и дизела си е изтребител! Не случайно се води спортна лимузина! Но повечето Българи са си голфисти и опелджии.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  4. #4
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Какъв изтребител , едно време си мислех че колата ми върви и като зеха да ме изпреварват сички осъзнах ,че не е така.И на магистралата повече от 210 не вдига , на светофарите който не е искал той не ме е изпреварил.Но на това ще се сложи край.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    Дизелака специално си върви повече от добре даже, който иска изтребител да си вземе фастра или там няква рацерска, те тия коли не са за сфетофари. Немисля че който иска да си прави дръпки на сфетофари, с малки изключения, би си взел точно 164-а, това си е голяма и комфортна кола...за по-улегнали хора.
    И тва за магистралите, Алфарацер-е, си е чисто самоубийство "повече от 210 не вдига" Ти с колко искаш да караш - с 300 ???
    Това е моето скромно мнение, пък че е верно верно е, че не са особенно разпространени като голфове, астри, бмв 3-ки....ама мен точно това почва да ме кефи
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Не знам дали е гълъбарник,ама като вземем в предвид 1987г и да направим съпоставка с другите - гардероби и подвижни кокошарници.В сравнение с тях вътре си е космическа совалка
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7

    Default

    направо си е космическа совалка, през тези години коя кола е имала като стандартна еьтра климатроник, даже и БМВ-тата са нямали да не говори за другите еьтри като крус контрол и автопилот, просто 164-ката си е супер кола , повечето не я харесват щото е много голяма за в града и най вече, че е италиянска, и най се дразня като някои ми каже "оф да ги махаш тея алфи, ебахти боклуците" а пък човека чул от някои си че не били хубави и вече и тои е на това мнение, супер много се дразня ама няма ко да се направи, въпрос на вкус ! даи боже и аз другата седмица да се похваля с една суперка !
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    дай боже колега да се похвалиш пожелавам го отм все сърце
    AR 164 V6 turbo I.E.

  9. #9
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Колега alfaracer , стига се тюхка че те бият голфовете ами вземи и си оправи здухания (като моя) мотор и ще видиш разликата! После и боцни и едно чипче и си готов за борба с немските съперници.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  10. #10
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Момчета незнам вие с какви голфове се пускате по светофарите , но аз видяли някое газе с 3 , 4-ка(голф) не се давам газ до дупка и така ... е има някои лоши момчета на които си личи че са резаци ... ама кво да се прави , все пак 164-ката си е голяма тежка лимузина и няма как да е толкова пъргава , примерно като Опел Астра (93-4-5)година , тя като излезе от завода тежи 1300 кг , като стане на 5 години вече е 1100 , а като стане на 10 години (Българина си я вкарва от Германия и я прави 150 коня) и тя вече тежи 750 кг (защото е толгова изгнила , все едно мишки са я ръфали навсякъде ... ) затова има такива кошници и си мислят че са тарикати с тия немски кенефи.
    Ако искаш да си манияк , зимаш една хонда или тоиота и това е , те са си фабрично форсирани мотори и се знае че са здрави и мощни и че няма да ги ремонтираш всяка седмица !!! това е ... караите си Алфите и разцепваите немските кочини .... !
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  11. #11
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt
    даи боже и аз другата седмица да се похваля с една суперка !
    Хайде де , от кога се каниш . . И като я вземемеш да я докараш на Морска гара
    Който не е карал или поне да се возил в 164-а не знае що за кола е , но всеки котото съм качил е слизал очарован от комфорта и возията по "пътищата" .
    @alfaracer
    От 210 Км повече не вдигала ли ? И аз така си мислех но след един ластик на отсечката Нови Пазар-Шумен на магистралата едно 525 TDS питаше какво има под капака . Колата си върви колкото си пише на километража ,зависи колко колко му стиска на шофьора и с какво я караш .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default

    Верно казва човека за километража но да не забравяме че все пак километражите имат процент отклонение от реалните стойности особенно при скорости на 200 иначе вървят бе д....ба и самолетите
    AR 164 V6 turbo I.E.

  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    оффтопик
    Скороста е константна величина . Изчислява се на основа предавателното число на колата и размера на гуми и джанти , но много трудно може да се качи с повече от 10% . Повечето таксиметрови шофьори го знаят много добре
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006
    От 210 Км повече не вдигала ли ? И аз така си мислех но след един ластик на отсечката Нови Пазар-Шумен на магистралата едно 525 TDS питаше какво има под капака . Колата си върви колкото си пише на километража ,зависи колко колко му стиска на шофьора и с какво я караш .
    Aбе човек 5мин съм я държал с педала опрян в мокета, 6000 об/мин на 5-та 210км/ч, предавателното число е 35,8км/ч при 1000об/мин на 5-та

    е 6х35,8 = 215км/ч

    Аз съм се возил с 250 и мойта трябва да вдига толкоз.Никой няма право да ме изпреварва нито в града нито извънграда.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006
    Quote Originally Posted by MaVrUt
    даи боже и аз другата седмица да се похваля с една суперка !
    Хайде де , от кога се каниш . . И като я вземемеш да я докараш на Морска гара
    ми нали знаеш че всичко е свързано с пари , събирах пари до сега, и ся ще тегля още маничко и дано в понеделник да ме одобрят за заема и лапам една варненска суперка за символична цена, междо другото кога са ви сбирките, мисле че бяха всяка 1-ва и 3-та неделя ама не съм сигурен, и от колко часа са ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •