Results 1 to 13 of 13

Thread: Заслужавали си?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Veliko Tyrnovo
    Posts
    15

    Default Заслужавали си?

    Гледам една обява в mobile.bg за Алфа 166 - 2005г за 24900лв.Имам възможността да си я купя , но имам няколко въпроса
    1.Някой познава ли колата и дали е читава?
    2.Модела след 2005 не са ли 180 к.с. моторите?
    3.Цената добра ли е?
    4.Ако ходя да я гледам на какво да обърна внимание, защото съм от Велико Търново.
    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!
    P.S.Не съм много добър с компютрите и не знам как да закача обявата

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: Заслужавали си?

    Quote Originally Posted by Nicky
    Гледам една обява в mobile.bg за Алфа 166 - 2005г за 24900лв.Имам възможността да си я купя , но имам няколко въпроса
    1.Някой познава ли колата и дали е читава?
    2.Модела след 2005 не са ли 180 к.с. моторите?
    3.Цената добра ли е?
    4.Ако ходя да я гледам на какво да обърна внимание, защото съм от Велико Търново.
    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!
    P.S.Не съм много добър с компютрите и не знам как да закача обявата
    1. Не я знам колата, но по принцип в Кончето предлагат скъпи и читави коли. Гледах един Тезис там, беше почти перфектен.

    2. Има и със 150, и със 175 к.с.

    3. Цената си е отлична.

    4. Ако ще я гледаш, задължително я закарай във Вантотрейд да и направят една пълна диагностика.

    Ето обявата

    http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi?topm ... f1=details
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Щом имаш възможност , не се чуди много
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #4
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Градски,аиде че трябва да видим 166 ФЛ в нашето село Дано я вземеш
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Veliko Tyrnovo
    Posts
    15

    Default RE:

    Къде се намира Вантотрейд в София и трябва ли предварително записване?

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default

    Намира се на околомръсният път , на изхода от София за Панчарево и Боровец. Има доста трактори изложени и лесно се забелязва Принципно става и без записване , но ако не уцелиш момента и имат работа - увисваш. Успех колата изглежда супер.
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Veliko Tyrnovo
    Posts
    15

    Default Какви ключове и документи?

    Разгледах постовете за Алфите и забелязах че се говори за ежедневни ключове, сервизен ключ и някаква карта с ICS-номер и код-номер за навигацията.
    Въпроса ми е като купувам колата какво да изискам от продавача - колко и какви ключове и карти с номера? и ако нещо липсва какво да правя да се отказвам ли от покупката или да смъквам цената и с колко ако е приложим втория вариант?
    Благодаря на всички за отговорите до сега!!!
    Дано колата е читава.
    P.S.Ако в Вантотрейд са заети къде на друго място в София може да се направи диагностика.Моля пишете къде се намира че не съм от София.

  8. #8
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    1 карта и 3 ключа(2+1сервизен)
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

  9. #9

    Default

    Nicky,аз съм твоят човек за тази Алфа. Почерпи информация от извора,ако наистина си заинтересуван. Преди това разгледай обявите по Европа и то внимателно,сравни цените,защото много малко хора се вглеждат в подробности,като тази че колата е за търговци,което пък означава че е без ДДС и ако купувача е физическо лице му се начислява съответното ДДС. Виж екстрите и неслушай басни за много ключове и карти. Невинаги,търговците в Европа могат да ти предоставят пълен комлект такива и тогава ако колата е добра,да не я вземам ли?. Смях в залата!

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Veliko Tyrnovo
    Posts
    15

    Default Re:

    Когато видях вашата обява за колата ми направи впечатление, че цената и е с около 1000евро по-ниска от подобни предложения в Германия и именно тази разлика засили моята мнителност дали няма някой скрит дефект.Съжалявам ако с някои от моите постове съм ви обидил.Ако всичко е нормално следващата седмица ще се видим.

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колата е страхотна. Салона е 1:1 с моя само волана е различен. Все пак това си е старата 166 с новата маска. Въпроса е много спорен. При всички случаи ще получиш уникална кола, а да видиш друга такава по пътя ще е голяма рядкост. А ние със старите 166-ци определено ще се обръщаме след нея до положение "схващане на космодиска". Имай предвид, че тая кола нова е струвала към 90000лв. По - добра кола за тия пари трудно ще намериш. За тия пари обаче трябва да е перфектна Успех!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12

    Default

    O.K. Заповядай,когато решиш си добре дошъл. На живо нещата са най-ясни,защото на снимка няма лоша кола с лош двигател.

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Veliko Tyrnovo
    Posts
    15

    Default Re:

    За съжаление и петата ми кола след Лада2105, Мазда626, Фиат Темпра и Фолксваген Пасат няма да бъде Алфа.Днес си харесах и спазарих едно Волво ХС90 2.9Т6 272кс с оборудване Ексикутив - кожа и махагон на 4 години на лизинг от човек -20000лв начална вноска + 20000лв. за 18 месеца.Всичко това е с ДДС което ще си приспадна. Може би шестата ми кола ще е Алфа.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •