Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с алфа 155 1.8ТС 8В

  1. #1

    Default Проблем с алфа 155 1.8ТС 8В

    Нямах време миналата седмица да я закарам да и махна катализатора и дядо ми я закарал при някакви "специалисти" резнали го с ламбда сондата и я заварили на една тръба след тая тръба сложили резонатор,оня ден я паля дъртия нищо не казва гузен и няма никаква работа мотора,студена като я запалих почти веднага гасне,даваш и газ на място,падат оборотите до 800 и тогава се изфорсирва После като загря се пооправи,но пак прекъсваше и не вървеше както трябва,ходих при майсторите дет махат катализаторите и викат "съжаляване ние така ги правим" Та кажете от какво може да е момци,а и доста харчи май Тя и преди това не беше много в час,ама сега е бая по зле
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Виж от цялата тъпотия с рязането да не е прекъснат накой кабел на сондата! Иначе кофти тръпка се е получила!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Re: Проблем с алфа 155 1.8ТС 8В

    Quote Originally Posted by Abarth
    ...резнали го с ламбда сондата и я заварили на една тръба след тая тръба сложили резонатор...
    На мен по същия начин ми го направиха в КРАФТ но околовръстното но София. Обясниха ми , че на техния резонатор имало стеснение да задържа малко газовете за да работи сондата добре. От тогава си работи добре колата.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Може да е заминала сондата....една диагностика ще те осветлий!....знаееш ли ги, какво са вършили тия идиоти под колата?....аз за туй сам егаси досадния клиент по някой път...когато не ги познавам монтйорите
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби
    Може да е заминала сондата....една диагностика ще те осветлий!....знаееш ли ги, какво са вършили тия идиоти под колата?....аз за туй сам егаси досадния клиент по някой път...когато не ги познавам монтйорите
    Прав си колега само на главата требе да им се виси на тия изроди,ама не съм бил аз Иначе един колега по горе попита да не е прекъснат кабел,гледах не е Сондата е сложена преди резонаторното гърне на една права тръба е заварена
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  6. #6
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Аве кви са тия дебили ве...... Тя ако е заварявана ламбдата нищо чудно да са я преебали..

    А и едно въпросче.... После как се сменя заварена ламбда
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko
    Аве кви са тия дебили ве...... Тя ако е заварявана ламбдата нищо чудно да са я преебали..

    А и едно въпросче.... После как се сменя заварена ламбда
    И на мен точно това ми е чудно колега и се чудя какво да правя
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Abarth
    Quote Originally Posted by XaBu4ko
    Аве кви са тия дебили ве...... Тя ако е заварявана ламбдата нищо чудно да са я преебали..

    А и едно въпросче.... После как се сменя заварена ламбда
    И на мен точно това ми е чудно колега и се чудя какво да правя
    Не се шашкайте. Колкото и големи "дебили" да са - няма майстор , който да завари сондата за тръбата. Заварили са парче тръба (10-15см.) от стария катализатор за да не правят нов отвор с резба за сондата. Abarth- огледай си колата отдолу. И на мен го направиха по същия начин.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Та колега за да разбереш дали е от ламбдата откачи и буксите и запали колата. отначалото може да поклати обороти докато "свикне" и след това влиза в сервизен режим и трябва да работи....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  10. #10

    Default

    Ще я пробвам и ще я наснимам отдолу като имам време да видите как са оср*ли работата мизерниците
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •