Results 1 to 13 of 13

Thread: Задните спирачки ги няма

  1. #1
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default Задните спирачки ги няма

    Здравейте.

    Днес след няколко спирания от над 100км до 0 задните спирачки бяха студени. По точно задна лява, дясната не съм я пипал.
    Предните само като си вкарам пръстите в отворите на таса и се усеща жегата, а задните направо си пипам диска и той студен.
    Като това става минута след спирането. Явно задните не хващат.

    Пробвах при средно спиране да опъна и ръчната (На мокър асфалт не блокира колелата) и леко кляка задницата и се уравновесява, инче си забива предницата доста.


    От какво може да е това? Блокирали буталца на спирачния апарат? Друга причина? Има спирачна течност.

    Ще пробвам да отвия тръбичката да натисна спирачката няколко пъти да искара малко течност да няма въздух нещо.

    Каква друга може да е причината, клапана за регулиране на предни задни ??

    Нямам АБС.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Каква друга може да е причината, клапана за регулиране на предни задни ??
    Пробвай да го раздвижиш. По спомени, когато залягах веднъж под моята с колега, на който редовно си му запичаше (1.8 TS 8V без АБС), стърчеше една чикиритка от него, която клеясва и не се движи, а трябва. Голям боклук е това нещо. Направо се чудя, как още не съм олекотил колата с теглото му ...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ако е празна колата ...до някъде е нормално ...ако и при натоварена отзад е същото ...има проблем ...и още нещо - задните апарати...буталата им често клеясват ...затуи при смяна е хубаво да се раздвижват добре
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби
    Ако е празна колата ...до някъде е нормално ...ако и при натоварена отзад е същото ...има проблем ...и още нещо - задните апарати...буталата им често клеясват ...затуи при смяна е хубаво да се раздвижват добре


    Точно това мислех и аз. Той нали клапана регулира усилието в зависимост от положението на купето спрямо окачването.
    Бях сам в колата.

    Но спиране от 100+ за 50 метра си иска силно натискане на спирачките. И при това след няколко поредни спирания задните да не са въобще загряли




    А къде точно се намира клапана ? м/у двете задни колела но какво друго се сваля за да стигна до него ?
    Пластмасата под резервуара ?
    Че нямам канал. И кое му блокира ? Металната пластина свързана с пружинката ли. Че досега не съм имал среща с това чудо на техниката
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  5. #5
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Утре имам игра по "совалката" и ще пробвам да ти го снимам.
    БТВ също "играя" без канал и доколкото си спомня нищо не се разкачаше (но аз и нямам кора под багажника де).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Системата Гърлинг е най-калпавата система според мен!Няма кола на света с такава система ,която да й работят перфектно спирачките след 100000км!Това е пълен боклук,нищо,че и мойта е с такива,тая зима само веднъж се налага да разглобявам спирачен апарат!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game
    Quote Originally Posted by TRENDi
    Утре имам игра по "совалката" и ще пробвам да ти го снимам.
    БТВ също "играя" без канал и доколкото си спомня нищо не се разкачаше (но аз и нямам кора под багажника де).

    Крик и 2 трупчета и сме ние

    Ще съм страшно благодарен ако направиш някоя снимка.


    СТРАШНИ СТЕ
    Тази и следващата снимка в албума
    Освен, че ми е запекла за пореден път цялата лостова система, установих, че и пружината се е откачила. Трябва да се раздвижи и мястото под маншона където натиска лоста - някакво тъпо буталце - и то блокира от мизерията. А, че системата е уникално смотана е разбрал всеки, който се е гърчил с нея .
    Last edited by TRENDi; 25-12-2008 at 13:48.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    да се включа и аз в темата ако може,
    при мен проблема е следния, колата ми е доста вирната и от пред и от зад, не се оплаквам от това стабилна е и няма мърдане на пътя, обаче нямам задни спирачки, когато е празна колата, или трябва да си сложа два три бордюра в багажника да натежи, или да кача трима човека отзад та да се вклюват задните спирачки,
    та въпроса ми е следния, възможно ли е колата да се повдига допълнително отдолу, освен с подложки на пружините, защото такива няма, и поради тази причина колата да няма спирачки, като минавах прегледа ноември месец ми казаха че нямам грам спирачки отзад, та има ли някакво регулиране на задния мост, което при повдигането да оказва влияние на кантарното устройство, и за това да не функционират нормално, а иначе имам накладки и ръчна спирачка
    благодаря предварително
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    На моята талига като блокира - направо го избуших - мислех, че ще мята задницата и тнт. Глупости!

    Спира като змей особено с нови дискове и накладки!


  10. #10
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    На моята талига като блокира - направо го избуших - мислех, че ще мята задницата и тнт. Глупости!

    Спира като змей особено с нови дискове и накладки!
    Така е колега. На старата ми кошница също беше така - само се возеше(беше изолиран). Спирачките страшни, но...
    Да не ти се налага да ги ползваш екстремно на мокро, в завой, че може да стане криминално направо .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #11
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    никой ли няма инфо за моя проблем колеги??
    моля помогнете ми малко де
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    никой ли няма инфо за моя проблем колеги??
    моля помогнете ми малко де
    Ами прочети темата и действай затова ти преместих мнението тук.

    Прикачвам една извадка и за регулирането на компенсатора, която също я има и из останалите теми по тоя въпрос.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Breaking Regulator.jpg  
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    аз го нямам този проблем да не са ти калпави гумите


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •