Results 1 to 14 of 14

Thread: Само за дизел/турбо - разбирачи: давайте предположения!!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default Само за дизел/турбо - разбирачи: давайте предположения!!!

    Колеги, два пъти ми вдига оборотите до 6К моята алфа и троши повдигачи!

    Двама майстори казват че причината е ГНП-то!

    Обаче когато отидох да си дам помпата на ремонт и им обясних за какво става вапрос, ми казаха че това отиване на оборотите в лютеницата е от турбото , това помпата неможе да го направи!
    Днес ще ходя да давам турбото да го погледнат!

    Я дайте и вие мнение, на някой такова нещо нему ли се е случвало?!

    Как може хора дето това им е работата: "да ремонтират коли", да немогат да идентифицират причината за проблем?! Вече толкова съм им набрал на тия "разбирачи" че почвам да уча ДВГ-та и сам да си оправям колата!!! Няма толкоз некадърни "професионалисти"!!!
    Говорих с едно момче пак със алфа като моята - и той е вдигнал раце от майстори?! Или да не би пък Италианките да са хипер сложни и извън всякакви принципи на автомобилостроенето....немам думи..давайте идеи кое може да е причина за това форсиране?!?!

    Приемам всякакви варианти вече
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Аз не се учудвам изобщо,вероятността да е турбото е твърде голяма,защото по-големи боклуци от немските турбини няма!!!
    Явно ти захапва масълце!Я на първо време свали интеркулера и го откарай на пароструйка.След това го просни някъде да се оцеди водата добре и го сложи.Докато напълни масло,няма да имаш проблеми,но си провери турбината за аксиален луфт на оста.Без да съм го видял,знам,че има!!!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofia
    Posts
    75

    Default Re: Само за дизел/турбо - разбирачи: давайте предположения!!

    Quote Originally Posted by guff
    Как може хора дето това им е работата: "да ремонтират коли", да немогат да идентифицират причината за проблем?! Вече толкова съм им набрал на тия "разбирачи" че почвам да уча ДВГ-та и сам да си оправям колата!!! Няма толкоз некадърни "професионалисти"!!!
    Идея нямам защо ти се случва това и съжалявам че малко ти спамя темата, но за майсторите имам отношение. Идеята ми е в това че аз станах полу-монтьор покрай моята и хабер вече си имам за много неща. Истината е че истински майстори в България почти няма, всички са самоуки. От тук произлиза проблема че ако не се е борил с подобен проблем няма как да намери решение на проблема. За това има най-много сервизи и майстори на Фолксвагени и Опели, просто самите те крат такива и искат не искат са се научили по неволя. В белите страни, какъвто и да си те пращат на курсове в съответния завод и си ти обясняват по подробно за какво иде реч. Нашите коли изобщо не са масови и ако се научи на твоята, то ще знае за напред, но няма да реши твоя проблем . Но ще ти си вземе парите повярвай. Ето тук е основния проблем което говори за не толкова проблемна кола в сравнение с някои други, просто няма кой да ги прави. А щом не са се научили ......
    164 2.5 TD 93г.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Аз не се учудвам изобщо,вероятността да е турбото е твърде голяма,защото по-големи боклуци от немските турбини няма!!!
    Явно ти захапва масълце!Я на първо време свали интеркулера и го откарай на пароструйка.След това го просни някъде да се оцеди водата добре и го сложи.Докато напълни масло,няма да имаш проблеми,но си провери турбината за аксиален луфт на оста.Без да съм го видял,знам,че има!!!
    Интеркулера каде е, или кое е, ще направя това което казваш!
    А турбото след малко го карам да го погледнат. Този аксиален луфт на оста може ли да се оправи, сменят се лагери ли ?

    Валери, май натам отиват работите и при мен! Просто намирам всикчко манюал що е писано за Алфа, повечко нерви...и ...така, друг начин в БГ няма! Аз май бях прекалил с доверито ми към майсторите, но определено не ми го оправдаха! То тепърва ще си проличи след като затворим алфата де, но ако тръгне с кеф ще им се похваля :P
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    По-рано ходих в един турбо сервиз и оня като тръгна към колата ме пита за модела на турбината.Като му го казах,се отказа да му го показвам.Каза,че не ги ремонтират,защото не могат да се ремонтират.И ако случайно ти направят ремонт,няма да ти дадат гаранция.Ново в Реал турбо е 1240лв без ДДС,правих запитване.А за камион МАН 19.403 е 1380лв
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Да разглобят главата на ГНП-то и да прегледат всичко!От турбото трябва да тече масло като река за да стане това.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    67

    Default

    Колега ..guff..ти ходи ли на Лиляна димитрова в сервиза ,точно зад РАТОЛА ,иди бе маина да ти кажат от кво е ,и турбини оправяли.успех.
    Hее важно колко коня имаш под капака, а какво магаре си зад волана!!!!Alfa Romeo 164 ts 2000c 90г.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    Вчера наобед си занесох турбото точно на лиляна димитрова и днес чакам да кажат присъдата. На пръв поглед казаха че изглежда добре, но след стенда ще се види реално.
    А за форсирането, ето едно мнение:

    Неможе да е от помпата, понеже няма такъв голям дебит за секунда да забие оборотомера в червеното. Обяснението идва от там, че от турбото тече масло и когато връща газове в цилиндрите бута и масълце (и наистина буталата бяха омаслени), когато се понасабере масло в цилиндрите идва момент когато то се запалва и вдига голямото налягане което неможе да се поеме и троши всичко нред...

    та това обяснение ми идва като най логично и се надявам днес да ми оправят тубинката и да затваряме двигателя...и преди това ще погледна кулера на какво дередже е....

    Само се чудя първите майстори дето я гледаха колата и като видяха омаслените бутала, що не се сетиха че може би и турбото е замесено а веднага дадоха диагноза - ГНП за ремонт, смяна на всичко по двигателя и тнт.!

    Хайде колеги ще ъпдейтвам какво става с дизелака, ако има интерес може и снимки да направя на толкова здравия и известен "VM" двигател , е лекичко на части в момента де...

    ето 3 от четерите глави:

    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  9. #9
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Проблема не е в толкова псувания ВМ от разни голф-майстершафта!Нека се понаучат десетина години да направят един мотор,пък тогава ще ги видим.Който е правил камиони,той може да ти помогне Този мотор не е от лека кола Един такъв майстер ми каза,че карали по 150 хиляди.Питах го дали след като той ги е правил И от него разбрах,че на Вояджърите слагали ВМ,който бил и с верижен и със зъбен ангренаж еднивременно и веригите се сменяли на 40 хиляди.Смешник!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    Е точно този човек, който се хвана да го оправя последно, цял живот се е занимавал с двигатели на камиони и други такива големи машини, и като го видя каза, че няма проблем, какво му било... ще се оправи...и що съм вярвал на майстори, и що съм се наплашил толкова...а ако знаеш колко ме е яд че не съм се захванал на времето с двигатели, ама много...неизглежда чак толкова сложно...дори доста подредено и логично...ама то си трябва мерак и време, лесно е да кажеш: иди смени тва, иди купи тия части, абе дай да сменим всичко... дай хиляди левове и ще го оправим!!!
    След години, живот и здраве, се виждам точно така, неделя на двора, отворена някоя дърта, няма да кажа алфа , и си я чопля и си се кефя...
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    E те тоя същия ако по същия начин е правил камиони,сигурно е ял доста бой
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    guff, много се радвам,че си се наел да ремонтираш колата. Не се предаваш лесно Стискам палци да я видим скоро на някоя среща.

    На мен би ми било много интересно ако пуснеш някоя снимка.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    42

    Default

    Е аз сложих една бърза снимка на мотора, ама ще я понащракам по-подробно за любознателните
    Иначе....вече ми се плаче...нищо лично към марката..ама е_ати филма дето влезнах. Последно, турбото цялото тече та си хххх мамата, ремонт - 450лв без гаранция че ще работи добре, ново хилядарка с 1 год. гаранция....в момента търся турбо секънд хенд, почти съм намерил де от колега от форума, ама чакам го да провери номера дали е същото...
    Последни опити правя, ако стане като хората колата да тръгне с новото турбо, клапани и глави - очаквайте я в продава много скоро!
    Взимам си някоя проста кола след това и сипвам бензин/газ само...може и трабанче! и докато несабера пари за нова от магазина нема се хвърлям на обраните боклуци на хората от белите страни! Е те тва е баце, толкова глупаво никога несъм се чуствал, честно! ама ще се напъна още малко де, заради феновете
    караше 164 2.5ТД - много ниската печка
    сега друг и се радва

  14. #14
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Тва,което са ти казали 1000лв не е ново,а рециклирано!Ново е 1240 без ДДС,това е ниска серия турбини и са направени да не се ремонтират-след сглобяването,оста се реже,за да няма центрови отвор,където да се хване между центри и да не може да се направи.Намери някаква от друга кола и я присади с фланец като мен,аз съм с Гарет GT15 от Ауди 1,9ТДИ.Вярно по-няма ряз ама и по-няма ядове
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •