Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Колко е данъка за 155к.с.

  1. #16
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default Re: Колко е данъка за 155к.с.

    Quote Originally Posted by fred
    Quote Originally Posted by JAMAL
    Привет колеги, постепенно от раздел Алфа Ромео 33, минах през раздел Алфа Ромео 145, и вече съм член на Алфа Ромео 156 Голяма радост ви казвам, тия дни ще кача снимки. Та търсих си двигател 1,8 145 кс, за да влезна в данъка от 100 до 150кс, обаче съдбата каза, че ще се кара 2,0 155кс. Ще съм благодарен ако предварителто знам колко ще ме издрусат в общината
    Ми пожарникаря ББ е определил данъка за София-20 или 25% повече от миналато година, честито, само остава да се гласува.
    А това увеличение само за новорегистрирани коли ли ще важи или за всички?!
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Quote Originally Posted by fred
    Quote Originally Posted by JAMAL
    Привет колеги, постепенно от раздел Алфа Ромео 33, минах през раздел Алфа Ромео 145, и вече съм член на Алфа Ромео 156 Голяма радост ви казвам, тия дни ще кача снимки. Та търсих си двигател 1,8 145 кс, за да влезна в данъка от 100 до 150кс, обаче съдбата каза, че ще се кара 2,0 155кс. Ще съм благодарен ако предварителто знам колко ще ме издрусат в общината
    Ми пожарникаря ББ е определил данъка за София-20 или 25% повече от миналато година, честито, само остава да се гласува.
    А това увеличение само за новорегистрирани коли ли ще важи или за всички?!

    Някъде из форума имаш скала, тя е в зависимост от годината, мощноста и т.н.Увеличението ще бъде за всички.
    Мотоциклетистите вече изокаха пред Столична община, ние не.Най голям е данъка за новите коли до 5 години, след това са от 5-12 май, по малък и над 12 години е най малкия, но се коригира с мощонстта.В България нямаме доходи, за да може да се стимулират само новите коли, та горе долу е разумна тая скала.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default Re: Колко е данъка за 155к.с.

    [quote=lord_chuldarkar]
    Quote Originally Posted by "ek6an_men":j54zsczf
    Здравей колега, идеята е много интересна . Днес платих данака на моята бегачка - БЕБЧО , значи 156 2.0 114 киловата- 155 коня, цената е 248 лева.
    това за коя година данъка е?

    ако е за миналата маи е 210лв плюс някаква лихва, пък за тая мисля че от април нататък се плаща

    колкото до намаляне на данъка дали е 1.6 или 2.0 разликата не е толко голяма колкото за колите под 75киловата - там данъка е и наполовина ако има катализатор[/quote:j54zsczf]здравейте , данъка който платих е за 2008 гидина , и е точно 248 лева.
    Екшън Мен - Чирпан
    Алфа Ромео 156 2.0 155 к.

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default Re: Колко е данъка за 155к.с.

    [quote=ek6an_men][quote="lord_chuldarkar":2pkt0pr4]
    Quote Originally Posted by "ek6an_men":2pkt0pr4
    Здравей колега, идеята е много интересна . Днес платих данака на моята бегачка - БЕБЧО , значи 156 2.0 114 киловата- 155 коня, цената е 248 лева.
    това за коя година данъка е?

    ако е за миналата маи е 210лв плюс някаква лихва, пък за тая мисля че от април нататък се плаща

    колкото до намаляне на данъка дали е 1.6 или 2.0 разликата не е толко голяма колкото за колите под 75киловата - там данъка е и наполовина ако има катализатор[/quote:2pkt0pr4]здравейте , данъка който платих е за 2008 гидина , и е точно 248 лева. [/quote:2pkt0pr4]



    Има вече нова тарифа, за 155 кс за София е 60% повече от миналата, а гласувайте пак за пожарникари.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20

  6. #21
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb
    http://profusionstudio.com/calc.php
    тва за коя община

    "Мамка му! Трябва да платя 213.21 лв."
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar
    Quote Originally Posted by wwweb
    http://profusionstudio.com/calc.php
    тва за коя община

    "Мамка му! Трябва да платя 213.21 лв."
    София, ама за другите не вярвам да е кой знае колко по-различно ...

    Правих го по приетия закон от днес:

    СОС промени облагането на колите
    06 март 2008 / News.dir.bg
    На заседанието си днес Столичният общински съвет (СОС) промени таблицата за облагане на МПС с данък за 2008 година, тъй като приетото решение на заседанието от 28 февруари е противоречало на Закона за местни данъци и такси.
    Новоприетото предложение на общинските съветници определя данък за автомобилите с мощност от 37 киловата по 0,43 лв., за киловат; от 37 до 55 киловата - по 0,50 лв. за киловат; от 55 до 74 киловата - по 0,68 лв. за киловат; от 74 до 110 киловата - по 1.38 лв. за киловат и над 110 киловата - по 1.54 лв.
    Освен това общинските съветници решиха, че облагането на автомобилите ще става и в зависимост от годините на производство, съгласно изискванията на чл. 55 ал.1 от Закона за местни данъци и такси. Според цитирания текст, в зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти: над 14 години - 1; от 5 до 14 години, включително - 1,5; до 5 години, включително - 2,8. Логиката на закона е фискална, докато намерението на СОС беше да въведе екологични стимули за собствениците на автомобили.
    При гласуването 39 общински съветници подкрепиха предложението на председателя на Комисията по стопанска политика Даниел Кирилов. От ДСБ, които бяха вносители на предложението за диференцирано плащане на данъка за автомобили съобразно възрастта на колата, гласуваха против, а общинските съветници от БСП не участваха в гласуването.
    Председателят на общинския съвет Андрей Иванов обяви, че в петък в интернет страницата на общинския съвет ще бъде обнародвана наредбата за местни данъци и такси за 2008 година на Столичната община.

  8. #23
    адския лигльо stkazakov's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Симеоновград
    Age
    37
    Posts
    254

    Default :)

    Данък на лек автомобил
    мощност на автомобила 100 киловата
    възраст на автомобила от 5г. до 14г. вкл.
    катализатор да
    размер на данъка от 165.00 до 495.00 лева
    забележка: точният размер на данъка е различен за всяка община, но в посочените граници
    Оригинални масла BMW, CASTROL, MOTUL, TOTAL и т.н. Безплатна доставка на масло и филтри!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78329
    http://autokazakov.bg и http://facebook.com/autokazakov

  9. #24
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    данъците се определят за всяка община, това че в софия са приели нещо не значи че в търново например ще е същото

    говори се че във ВТ няма да променят данъците или поне за имотите дано и за МПСтата е така
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •